Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

100 mln zł dla podwykonawców Astaldi

› Aktualności› Samorząd 7 miesięcy temu    3.01.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 4 ocen 1 / 0%
A A A

Jak poinformował, Mirosław Siemieniec rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. do 31 grudnia PLK wypłaciła już podwykonawcom Astaldi 100 mln zł, w tym podwykonawcom z linii lubelskiej 89,2 mln zł. Ostatnią wpłatę - ponad 2 mln zł. zrealizowano po świętach. W grudniu wypłaty przekroczyły 30 mln zł.


"PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. kontynuują mediacje z podwykonawcami firmy Astaldi, która zeszła z dwóch kontraktów na odcinku linii kolejowej Lublin - Warszawa oraz Poznan - Wrocław. Bieżące spotkania i mediacje dotyczące wypłat obejmują podwykonawców robót budowlanych usługodawców i dostawców, których zawiodło Astaldi, komplikując ich sytuacje prawną i finansową" - czytamy w informacji przesłanej redakcji.

"W październiku, po zejściu Astaldi z budowy na linii Dęblin - Lublin oraz Leszno - granica woj. dolnośląskiego, PLK zareagowała natychmiast. Spółka podjęła nadzwyczajne działania, których w podobnych sytuacjach jeszcze nie było. Realizowany jest najszybszy, a zarazem zgodny z prawem sposób procedowania dokumentów. Wypłacane kwoty muszą być zgodnie z przepisami prawa: kodeksem cywilnym i prawem zamówień publicznych. Zróżnicowanie sytuacji podwykonawców powoduje, że proces dochodzenia do wypłat nie jest prosty. Prowadzone są indywidualne rozmowy z podmiotami, które w różny sposób zawierały umowy z Astaldi. Proces wypłat jest kontynuowany".


"Astaldi postawiło zamawiającego, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. w niełatwej sytuacji. Firma wybrana zgodnie z obowiązującymi procedurami deklarowała pełne zaangażowaniei odpowiedzialne wykonanie kontraktu. W realizacji, Astaldi nie zadbała należycie o swoich podwykonawców. Zawiodła na ważnych społecznie kontraktach. PLK, mając na względzie trudną sytuację wielu podmiotów i solidarną odpowiedzialność, tak szybko jak to było możliwe podjęły działania, by zaangażowane w inwestycje firmy otrzymały należne, potwierdzone dokumentami, wynagrodzenie" - zaznacza Mirosław Siemieniec.

+ 0 głosów: 1 (0%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ patryk
7 miesięcy temu ocena: 100%  4
Na jaki uj rozwalali przejazd kolejowy na Masłowo , skoro nie mieli zamiaru go przebudować ?!!! Powinni mieć dożywotni zakaz działalności w Polsce i dostać taką karę , aby się już więcej nie podnieśli.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Widmo upadku.
7 miesięcy temu ocena: 67%  3
Wy się nie czepiajcie Astaldi, oni wbrew pozorom dalej mają się dobrze. Wy spójrzcie co dzieje się u nas, w gminie. Co może nas niedługo czekać jeżeli się w porę nie opamiętamy z inwestycjami na kredyt. Co stało się z gminą OSTROWICE w Zachodnio Pomorskim. Przewidywany scenariusz to powiększenie gmin Bojanowo, Miejska Górka i Pakosław. A Rawiczoki będą jeździć do urzędu w Bojanowie. S-5 wyjdzie jakie 8 minut, no i parking przed urzędem bezpłatny.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Obsesja
7 miesięcy temu ocena: 100%  2
Masz rację " kubikomania " się rozprzestrzenia.. U niektórych już wywołała nieodwracalne skutki. Przykłady zachowań niektórych ludzi można by przytaczać godzinami choćby pan MG czy pani EK. Efekty w mieście też już są nieodwracalne, choćby biały miś, czy bunkry przy kościele. Czas wprowadzić stan epidemii i zacząć walkę z wirusem. Potrzebna skuteczna i mocna szczepionka.
~ Obsesja
7 miesięcy temu ocena: 56%  1
Choroba pt.kubikomania pierwotna jak widać rozwija się w najlepsze.