2:0 po raz trzeci

2:0 po raz trzeci - Zdjęcie główne

W trzeciej kolejce zawodnicy Awdańca Pakosław zaliczają trzecią wygraną strzelając dwie bramki i nie tracąc przy tym żadnej (w dwóch pierwszych meczach było 0:2 z Turem i 2:0 z Piastem - przyp. red.).

W minioną sobotę pakosławianie udali się na trudny teren do Szelejewa. Mecz od początku toczył się pod dyktando przyjezdnych. - Dominowaliśmy i stwarzaliśmy groźne, bramkowe sytuacje - mówił trener Awdańca Krzysztof Nowicki. Pierwszy gol padł jednak dopiero w 23. minucie, a jego autorem został Dawid Durczewski. Wielkopolanka nie była w stanie tego dnia przeciwstawić się dobrze funkcjonującej drużynie z Pakosławia. 10 minut później na 0:2 podwyższył Adam Spychalski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona. - Tak naprawdę był to „najniższy wymiar kary” dla gospodarzy, bo równie dobrze pierwsza połowa mogła skończyć się wynikiem 0:5 - twierdził trener Nowicki. Po zmianie stron nadal grę kontrolowali goście, ale Wielkopolanka dwukrotnie próbowała się odgryźć. W obu sytuacjach świetnymi interwencjami popisał się jednak bramkarz Awdańca Dawid Sobieraj i pakosławianie korzystny wynik „dowieźli” do końcowego gwizdka. - Mecz wyglądał podobnie jak ten ostatni rozegrany z Wielkopolanką. Przez całe spotkanie kontrolowaliśmy boiskowe wydarzenia i tylko przez naszą nieskuteczność nie było wyższego wyniku - tłumaczył trener Nowicki. - Wielkopolanka w końcówce dwukrotnie mogła nas „ukłuć” i mogło skończyć się 2:2, ale uważam że nie byłby to sprawiedliwy wynik. Na szczęście udało się z wygraną dotrwać do końca. Cieszy kolejna wygrana 2:0 i cieszy kolejne „czyste konto” po stronie bramek straconych - dodał. Następny mecz ligowy Awdaniec zagra na własnym obiekcie. W najbliższą sobotę w derbowym starciu od 17.00 podejmować będzie ekipę Pelikana Dębno Polskie.

Wielkopolanka Szelejewo - Awdaniec Pakosław 0:2 (0:2)

0:1 - Dawid Durczewski (23'), 0:2 - Adam Spychalski (33')

Awdaniec: Dawid Sobieraj - Szymon Dolata (85'Szymon Szwarc), Bartosz Kaczmarek, Hubert Panek, Dominik Małecki, Robert Szkudlarek (80'Karol Deka), Krzysztof Paca, Łukasz Krzyżosiak (70'Wojciech Skrzypek), Dawid Durczewski (65'Wojciech Tyczyński), Wojciech Zimny, Adam Spychalski