Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Rawbud

38-latek podejrzany o ograbienie zwłok i oszustwo

› Aktualności› Wydarzenia 7 miesięcy temu    27.03.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 240 ocen 15 / 93%
A A A
 fot. fotolia.com

Rawicz. Trzy zarzuty, jak przekazuje prokurator, usłyszał 38-letni mężczyzna, pracownik jednego z zakładów pogrzebowych na terenie gminy Rawicz.

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez 38-latka wpłynęło do prokuratury 18 marca. Poczynione przez śledczych ustalenia doprowadziły do postawienia mężczyźnie trzech zarzutów.

- Pierwszy dotyczy ograbienia zwłok, ale tu chodzi o drobne rzeczy - typu ubrania - informuje prok. Michał Smętkowski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

- Zarzuca mu się także oszustwo przy zakupie trumny, bo zamówiona została drewniana, a zwłoki skremowano w tekturowej, czyli dużo tańszej. Trzecia rzecz to podżeganie innej osoby do zniszczenia mienia, poprzez podpalenie konkurencyjnego zakładu pogrzebowego - opisuje prokurator.

Jak mówi, postępowanie jest w toku, ma charakter rozwojowy, jest wiele innych wątków do sprawdzenia.
- Będziemy wyjaśniać, czy nie doszło do innych nieprawidłowości w czasie wykonywania usług, jakie świadczy przedsiębiorstwo - informuje prokurator Michał Smętkowski.

Nie wiadomo, czy mężczyzna przyznaje się do zarzucanych mu czynów, bo prokuratura tych informacji na razie nie ujawnia.

- 38-latek ma obecnie w śledztwie status podejrzanego. Postępowanie to jest w toku i trwają niezbędne czynności procesowe - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej.

Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu „Życia Rawicza”.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.
Redakcja

+ 14 głosów: 15 (93%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.