Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020

5-latek znalazł kartę bankomatową. Co zrobił? Oddał ją policji

› Aktualności› Wydarzenia 12 miesięcy temu    1.03.2019
Dawid Bela
komentarzy 5 ocen 6 / 100%
A A A
 fot. KPP Rawicz

Poznajcie Kacpra Stolasia. Przedszkolak wykazał się niezwykłą dojrzałością. W trakcie spaceru z tatą i braciszkiem po Rawiczu znalazł - zagubioną przez mieszkankę miasta - kartę bankomatową. 5-latek od razu wiedział, jak się zachować.

Przedszkolak wraz z tatą przyszli do rawickiej komendy w minionym tygodniu. Młody obywatel miał ważną wiadomość. - 5-latek zakomunikował oficerowi dyżurnemu, że podczas wspólnego spaceru z tatą i braciszkiem na ulicy Sarnowskiej w Rawiczu zauważył leżącą na chodniku kartę bankomatową - relacjonuje asp. sztab. Beata Jarczewska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Rawiczu.

Chłopiec, kiedy znalazł zgubę, oświadczył tacie, że natychmiast muszą zgłosić się na policję. Mówił, że ta karta dla osoby, która ją utraciła, jest bardzo ważna. Ojciec 5-latka przyznał, że był bardzo dumny z postawy syna.

Zaskoczenia nie ukrywali rawiccy policjanci. Szybko ustalili, kim jest właścicielka zguby. Karta, dzięki postawie 5-letniego Kacpra Stolasia, szybko wróciła do rąk rawiczanki.

Gdy o sprawie dowiedział się szef rawickiej jednostki, postanowił osobiście podziękować chłopcu za jego wzorową obywatelską postawę i zaprosił go na spotkanie. Jak relacjonuje Beata Jarczewska, chłopiec obejrzał pomieszczenia dla osób zatrzymanych, radiowozy oraz psy służbowe. Na zakończenie zacny gość został zaproszony do gabinetu Zastępcy Komendanta nadkom. Marcina Mośka. - Zwierzchnik rawickich funkcjonariuszy osobiście podziękował chłopcu za jego godną naśladowania postawę. Podkreślił, że życzyłby sobie, aby w taki właśnie sposób zachowywały się wszystkie osoby - podsumowuje policjantka.

+ 6 głosów: 6 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ oswiecony
  12 miesięcy temu ocena: 50%  5
  Tak tak a kierowca autobusu do sarnowy wstal i zaczal klaskac xDD Ustawiona akcja imo Rawickiej policji cos sie koncza pomysly jak ocieplic swoj (sic!) wizerunek xd
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ OLA
  12 miesięcy temu ocena: 100%  4
  Cudowne dziecko i odpowiedzialny rodzic.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tik
  12 miesięcy temu ocena: 100%  3
  brawo
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jest wielki!
  12 miesięcy temu ocena: 100%  2
  Brawa dla mlodego i dla rodziców za wzorowe wychowanie syna.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ diii
  12 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Wielkie brawa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji