5 medali w Grimmen

5 medali w Grimmen - Zdjęcie główne

5 medali wywalczyła 7-osobowa reprezentacja UKS Tad-Len Olimp Rawicz w 16 Międzynarodowym Turnieju Judo rozgrywanym w niemieckim Grimmen. Złote medale wywalczyli: Piotr Ali i Sebastian Groblewicz. \r\n\r\nNa drugim stopniu podium stanęła Dominika Gubańska. Brązowe krążki zdobyli: Jakub Klima i Piotr Pierzchała. - Wyjazd na zawody był doskonałą okazją do integracji dzieciaków - powiedział trener UKS Tad-Len, Olimp, D. Szynalski. - Potraktowaliśmy zawody ulgowo. Mimo to zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Oprócz zmagań na tatami uczestnicy wyjazdu mieli okazję do zwiedzenia oceanarium w pobliskim Stralsund i okolic Rostoku. Za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu dziękuję Sławomirowi Pałce, Tomaszowi Pietruszce, Maciejowi Wróblewskiemu i Janowi Ostrowskiemu. W dwudniowych zmaganiach, na 4 matach rywalizowało ponad 300 zawodniczek i zawodników w 6 kategoriach wiekowych. Judocy Olimpu wraz z ekipą UKS12 Leszno uplasowali się na 8 pozycji w klasyfikacji drużynowej na 23 startujące kluby z Niemiec, Polski i Danii.

\r\n(teka)

\r\nMiejsca zawodników Olimpu w Grimmen: 1. Piotr Ali (60 kg) - U17, 1.Sebastian Groblewicz (50 kg) - U13, 2. Dominika Gubańska (+54 kg) - U13, 3. Jakub Klima (73 kg) - U17, 3. Piotr Pierzchała (+73kg) - U15, 5. Tobiasz Szynalski (60 kg) - U15, 7. Łukasz Maćkowiak (55 kg) - U15