Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1
R E K L A M AGazeta A1

83-latka wymagała pilnej pomocy. Interwencja LPR i strażaków

› Aktualności› Na sygnale miesiąc temu    16.02.2020
Dawid Bela
komentarzy 0 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. D. Bela

Przylot śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do centrum miasta czy wsi nie powinien dziwić. Załogi "podniebnych karetek" działają na tych samych zasadach, co ich koledzy "na ziemi". Gdy naziemne zespoły ratownictwa medycznego prowadzą inne interwencje, dyspozytorzy decydują o wysłaniu śmigłowca do osoby potrzebującej pomocy. 

Dziś wspólnie interweniowali strażacy zawodowi i LPR. Pilnej pomocy wymagała seniorka. Pilot śmigłowca początkowo chciał lądować na skrzyżowaniu ul: Grunwaldzkiej, Sienkiewicza i Wałów Poniatowskiego. Ze względu na silne podmuchy wiatru, zmienił decyzję. Wylądował na placu Komendy Powiatowej PSP. 

Po przebadaniu seniorki, lekarz zdecydował o zabraniu kobiety do szpitala. Strażacy przetransportowali ją do śmigłowca. Pilot odleciał do jednego ze szpitali w Wielkopolsce.

  

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!