Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1

999 metrów drogi za 1,5 miliona złotych

› Aktualności 3 dni temu 15:46    26.03.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 3 / 67%
A A A

Przebudowa drogi powiatowej Rawicz - Dębno Polskie - ul. Rawicka w Dębnie Polskim to największa planowana na ten rok inwestycja Powiatu Rawickiego. Jej wartość to 1 mln 461 tys. 212 zł.

Projekt przewiduje poszerzenie istniejącej nawierzchni jezdni do szerokości 5,5 metrów wraz z ułożeniem nowej warstwy ścieralnej na całej szerokości, wykonanie poboczy szerokości 1 metra, umocnionych kruszywem i utrwalonych emulsją asfaltową z grysem, wykonanie dwóch zatok autobusowych, budowę zjazdów z kostki betonowej oraz betonu asfaltowego, budowę ciągu pieszo-rowerowego na odcinku 999 metrów o nawierzchni bitumicznej i z kostki betonowej, a także odtworzenie rowów przydrożnych.

- W ramach przedsięwzięcia przewiduje się wprowadzenie też dodatkowego oznakowania po ukończeniu inwestycji. Oznakowane zostaną skrzyżowania ciągu pieszo-rowerowego z drogami bocznymi oraz zatoki autobusowe. Na dojeździe do przejścia dla pieszych i przejazdu dla rowerów od strony Rawicza zostanie zamontowany radar informujący o prędkości ruchu pojazdów - informuje Magdalena Wnuk, starszy specjalista w Powiatowym Zarządzie Dróg w Rawiczu.

Wykonawcą jest Konsorcjum Marek Żurek Zakład Usług Ogólnobudowlanych MAŻUR (lider Konsorcjum) - Przedsiębiorstwo Dróg i Ulic Leszno Sp. z o.o (Partner Konsorcjum).

Z kolei na remonty cząstkowe dróg masą asfaltową na gorąco oraz przy użyciu remontera (emulsji asfaltowej i grysu) PZD ma w budżecie zabezpieczone 450 tys. zł.

- W ramach bieżącego utrzymania dróg wykonywane są przede wszystkim drobne roboty budowlane typu: remonty zjazdów, wykonywanie ścieków, remonty chodników oraz budowa nowych chodników. Na to mamy 200 tys. zł - dodaje Magdalena Wnuk. Które drogi będą w pierwszej kolejności łatane? Nie wiadomo. Jak zaznacza Magdalena Wnuk, robione to jest na bieżąco - w miarę potrzeb.

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!