Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Agencja przyjmuje e-wnioski o dopłaty

› Aktualności 4 miesiące temu    23.04.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Po raz drugi rolnicy ubiegający się o dopłaty muszą złożyć wnioski o przyznanie płatności przez internet, za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Agencja będzie je przyjmować do 15 maja.

ARiMR przyjmuje od 15 marca wnioski w aplikacji eWniosekPlus przez internet. Rolnicy, którzy nie mają dostępu do internetu, mogą skorzystać ze stanowisk komputerowych w biurach powiatowych agencji oraz pomocy jej pracowników. - Ci, którzy w tym roku będą korzystać z e-wniosku po raz pierwszy, by uzyskać do niego dostęp, powinni najpierw utworzyć konto.

W tym celu trzeba wejść na stronę www.arimr.gov.pl w zakładkę eWniosekPlus i podać trzy dane weryfikacyjne: numer identyfikacyjny producenta, kwotę ostatniego przelewu otrzymanego z ARiMR, zrealizowanego w roku 2018 (w przypadku gdy rolnik w danym dniu otrzymał więcej niż jeden przelew należy wprowadzić kwotę z największego przelewu, w przypadku braku otrzymania przelewu od ARiMR w roku 2018 należy wprowadzić wartość 0 - przyp red.) oraz 8 ostatnich cyfr numeru rachunku bankowego wskazanego we wniosku o wpis do ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności -
tłumaczy Karol Junory, kierownik BP ARiMR w Miejskiej Górce.

Przypomina, że agencja prześle rolnikom wstępnie wypełniony wniosek, tzw. wniosek spersonalizowany wraz z załącznikami wersji papierowej (będzie to robiła do 2020 roku - przyp. red.).

- Należy jednak traktować go jedynie informacyjnie. Złożenie wniosku w formie papierowej jest możliwe jedynie dla tych rolników, którzy nie są w stanie złożyć wniosku w wersji elektronicznej i jednocześnie nie mogą skorzystać z pomocy technicznej zapewnionej przez biuro powiatowe - dodaje. Wnioski o przyznanie płatności na rok 2019 wraz z wymaganymi załącznikami składać można do 15 maja. - Można to zrobić do 10 czerwca, jednak osoby, które tak zrobią otrzymają płatności pomniejszone o 1% za każdy dzień roboczy opóźnienia. Wnioski osób, które złożą wniosek po 10 czerwca 2019 roku nie będą rozpatrywane i tym samym osoby te nie otrzymają płatności - przypomina Karol Junory.

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!