Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Prawica Ziemi Rawickiej
R E K L A M A

Agnieszka chce wyzdrowieć. Jak można jej pomóc?

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    12.01.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 5 ocen 0 / 0%
A A A

Na pewno doświadczyliście kiedyś skurczu mięśnia, na przykład łydki. Bolało?
To teraz wyobraźcie sobie potworny ból, gdy nagle skręcają się mięśnie w całym ciele. To objawy dystonii mięśniowej, rzadkiej, mało znanej choroby. Cierpi na nią Agnieszka Szponik z Dębna Polskiego.

Jeszcze niedawno życie Agnieszki toczyło się zupełnie normalnie. Nic nie zapowiadało tragedii, jaka ją spotka. Wyszła za mąż, urodziła dwoje dzieci, które dziś mają 4 i 6 lat, a trzy lata temu wprowadziła się do nowego domu na wsi, o czym zawsze marzyła. Uczyła się i pracowała w przedszkolu integracyjnym w Miejskiej Górce, gdzie troskliwie zajmowała się maluchami chorymi od urodzenia. Była zupełnie zdrowa, a dziś sama potrzebuje pomocy i opieki.

R E K L A M A

30-latka dzielnie znosi ból i marzy o tym, by wrócić do zdrowia, móc wychowywać swoich synów i, jak każda młoda kobieta, cieszyć się życiem. - Wierzę, że los się w końcu do mnie uśmiechnie, a choroba przestanie postępować - zaznacza.

"Zwracam się do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy mogą pomoc mi dalej walczyć z choroba. Choroba zaatakowała nagle. W przeciągu 9 miesięcy byłam 6 razy hospitalizowana. Postawiono diagnozę-choroba neurologiczna dystonia mięśniowa uogólniona. Powoduje nagle niekontrolowane skurcze wszystkich mięśni całego ciała czemu towarzyszy ból. Mimowolne ruchy powodują wyginanie i skręcenie, zamieniając się w "ataki dystoniczne" - opowiada Agnieszka Szponik. "Wtedy nie mogę mówić, mam duże problemy z oddychaniem, zaciska mi żuchwę, oczy, wykręca nawet palce u stop. Kilka kroków przejdę przy pomocy kul ortopedycznych, ale bardzo niestabilnie, bywało wiele upadków. Niezbędny jest wózek inwalidzki. Przeszłam operacje wszczepienia stymulatora mózgu. Początkowo była poprawa jednak trwała krótko. Potrzebuje dalszego leczenia przez wielu specjalistów. Marzę o tym, ze ten koszmar się skończy...że samodzielnie będę mogła wychowywać synów".

Jak można pomóc Agnieszce?

1% podatku:

W formularzu PIT należy podać poniższe dane we właściwej kolejności, tj: numer KRS Fundacji Sedeka: 0000338389 W rubryce „Informacje uzupełniające - cel szczegółowym 1%” podać: 11419 – Grupa OPP – Szponik Agnieszka

Wpłata
Wpłata Fundacja Sedeka ul. Grzybowska 4 lok. 132, 00-131 Warszawa nr konta: 93 2490 0005 0000 4600 7287 1845 tytuł przelewu: 11419 – Grupa OPP – Szponik Agnieszka

R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ P.
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
20 stycznia w Domu kultury w Rawiczu organizowana jest zabawa karnawałowa , z której dochód przeznaczony będzie na leczenie Agnieszki . SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA!!!! Koszt to 160zl od pary, zapisy w biurze parafialnym , zachęcamy , aby poprzez udział w zabawie wspólnie wesprzeć Agnieszkę !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ aaa
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Tak to prawda marihuana nie jest do końca narkotykiem, dla osób które używają jej z rozumem ma całkiem inne zastosowanie, przede wszystkim łagodzi ból. Długo musieli mnie przekonywać do innego myslenia, kiedys twierdzilam ze to narkotyk. Zrozumiałam to dopiero wyjeżdżajac do Holandii, słysząc opinie innych osób, dla dziewczyn majacych bóle przedmiesiaczkowe które wywołane sa skorczami dziala to rozluźniajaco. Więc popieram poprzedni komentarz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koleżanka
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
Czy jest możliwość wpłacenia pieniędzy na jakieś osobiste konto? Nie przez fundacje gdzie wtedy nie cała jej część trafiła by do Agnieszki?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Drodzy nauczyciele
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
Proszę koleżanki i kolegów nauczycieli powiatu rawickiego w pierwszej kolejności, oraz innych dobrych ludzi o pomoc finansową dla Pani Agnieszki. Jestem nauczycielem i ze wzruszeniem podziwiam jej osobowość i wierzę w jej zwycięstwo!!! Na ten moment nie możemy zostawiać jej samej. Zaraz uruchamiam II wariant czyli wpłatę na podane konto!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kll
9 miesięcy temu ocena: 100%  1
wpłacone,może nie dużo, ale ja nie zbiednieję, a jak wpłaci kilkadziesiąt osób, to już będzie wymierna pomoc. W pani sytuacji zainteresowałbym się tematem oleju z marihuany aby spróbować go zdobyć, oczywiście legalnie za pośrednictwem lekarza. Olej ten , z tego co można wyczytać z wielu badań medycznych za granicą(w polsce niestety temat Tabu), może zdziałać cuda na choroby związane z układem nerwowym.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A