Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AKotły Malina A1 01_2020

Alarm bombowy w sądzie. Podejrzany zatrzymany

› Aktualności miesiąc temu    21.01.2020
Redakcja
komentarzy 6 ocen 7 / 100%
A A A

Jak już informowaliśmy, w środę, 15 stycznia prace rawickiego sądu zostały sparaliżowane po e-mailu z informacją o ładunku wybuchowym , który trafił do placówki.

Prezes sądu zarządził ewakuację. Na miejscu pojawiła się policja i strażacy W budynku nie znaleziono nic niepokojącego. Po godzinie akcja została zakończona. Jak się okazało, tego samego dnia e-mail trafił także do kilku innych sądów w Wielkopolsce. Zagrożenia jednak nigdzie nie stwierdzono.

Zgłoszenie trafiło do policjantów walczących z cyberprzestępczością. - Sprawcy takich zgłoszeń zapominają, że anonimowość w internecie jest tylko pozorna. Policyjni eksperci wiedzą, gdzie i jak szukać cyfrowych śladów, pozostawionych przez osoby odpowiedzialne za takie „żarty”. Najczęściej zgłoszenia (mailowe lub telefoniczne), kończą się niezapowiedzianą wizytą policjantów w domu osoby odpowiedzialnej za takie alarmy - relacjonuje podkomisarz Maciej Święcichowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Po dwóch dniach od wysłania e-maila, policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Poznaniu, wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej w Rawiczu i Śremie, zatrzymali 44-latka

- Jest on podejrzany o rozsyłanie 15 stycznia fałszywych informacji o podłożonych ładunkach wybuchowych, które miały znajdować się między innymi na terenie Sądów Rejonowych w Śremie i Rawiczu - dodaje policjant.

Mężczyzna obecnie zamieszkuje w jednym z Domów Pomocy Społecznej na terenie powiatu rawickiego. W miejscu jego zatrzymania policjanci zabezpieczyli sprzęt informatyczny.

- 44-letni mężczyzna usłyszał w Prokuraturze Rejonowej w Rawiczu zarzut z art. 224a kodeksu karnego, który przewiduje do 8 lat więzienia - podsumowuje Maciej Święcichowski.

+ 7 głosów: 7 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ syffffffffffffffffffffff
miesiąc temu 5
czego ??????????????????? TU JEST SYFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFF
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jony
miesiąc temu ocena: 100%  4
Czy pójdzie za to siedzieć pewnie nie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ chołota
miesiąc temu 3
raczej tak staystyki .............. ja np na zlecenie byłem skazywany bo loda zrobiono skorumpowanym smieciom i skazywali mnie
~ Raczej tak
miesiąc temu ocena: 100%  2
Ostatnio dostali wyroki za rozbój w Bojanowie. Jeżeli umie obsługiwać komputer i wysyłać maile, to chyba trochę rozumu ma.
~ Yan Czeci Sobyesky
miesiąc temu ocena: 100%  1
Wszyscy wiedzą, że to mieszkaniec DPS Osiek, ale na ŻR to wielka tajemnica. Pewnie myślą, że obowiązuje ich SRODO.