Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Autyzm to nie jest choroba

› Aktualności 10 miesięcy temu    14.05.2018
Joanna Miśkowiak
komentarzy 5 ocen 2 / 100%
A A A

Autyzm to nie jest choroba. To zaburzenie dotyczące funkcjonowania mózgu i dokładnie nie wiadomo, co jest jego konkretną przyczyną, czy są to czynniki, biologiczne, środowiskowe, czy genetyczne.

Dzieci cierpiących na tego rodzaju zaburzenia w powiecie rawickim jest sporo. Nie wszystkie jednak - z różnych powodów - są objęte stosowną terapią.

Część z nich korzysta z regularnych spotkań, które są organizowane na terenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Rawiczu od września minionego roku.

- Jest to troje dzieci z zespołem Aspergera i czwórka autystyków. Pozostałe dzieci, które nie są objęte terapią w poradni, uczestniczą w zajęciach grupy wsparcia dla rodziców. Organizowane są warsztaty, podczas których mogą integrować się z swoim środowisku, rozwijać swoje umiejętności i niwelować deficyty – wyjaśnia Honorata Szymańska, terapeuta specjalizujący się w pracy z dziećmi autystycznymi.
Dodaje, że grupa jest otwarta i w każdej chwili można do niej dołączyć.

Uczestniczyliśmy w ostatnich warsztatach zorganizowanych w Poradni. ZOBACZ FILM

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Tysiąc twarzy Gwizdka
10 miesięcy temu 5
Zauważyliście, że Jacka Gwizdka jest teraz wszędzie pełno? Na warsztatach - obecny. Na trybunie Dnia Strażaka - obecny. Na starcie balonu - obecny. Otwierasz lodówkę - wyskakuje Jacuś. Biedaczyna, a do wyborów się nam chłop jeszcze bardziej rozmnoży
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gall
10 miesięcy temu 4
efektowne to może były te zajęcia, ale czy efektywne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ iskierka
10 miesięcy temu 3
Zajęcia sensoplastyczne są jednym z wielu narzędzi terapeutycznych. Przy okazji stymulacji dotykiem dzieci mają możliwość doświadczania, wykonania zadania, co w przypadku dzieci mających trudności z dotykiem ( a takimi są autyści) ma wielkie znaczenie. Wykonanie prac z rodzicem stwarza wyjątkową i czasami rzadką okazję do współpracy na równych prawach. Jednocześnie to jedyny czas kiedy dziecko autystyczne może kierować wykonaniem pracy plastycznej, a to stanowi jeden z celi terapeutycznych.
~ Z
10 miesięcy temu ocena: 100%  2
Jaki efekt przynoszą takie zajęcia plastyczne?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do z
10 miesięcy temu ocena: 50%  1
Zapraszamy cię. Wytłumaczymy, może zrozumiesz
R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A