Awdaniec lepszy w derbach

Awdaniec lepszy w derbach - Zdjęcie główne

Krocząca od zwycięstwa do zwycięstwa Sarnowianka Sarnowa, dzisiaj udała się na pojedynek derbowy do Pakosławia. Jesienią w starciu na stadionie „Leśnym” lepsi okazali się gospodarze, pokonując Awdańca 1:0. Pakosławianie w tej rundzie grają „w kratkę”, więc teoretycznym faworytem tego starcia byli przyjezdni.

Od pierwszego gwizdka mocno ruszyli zawodnicy Wendzonki, którzy już na samym początku meczu mogli wyjść na prowadzenie. Bramkę zobaczyliśmy jednak dopiero po ponad pół godzinie gry. Prawym skrzydłem „urwał się” Łukasz Szczepański, który „na raty” pokonał Szymona Krawczyka. Na przerwę zawodnicy schodzili więc przy stanie 0:1 i w zgodnej opinii zdecydowanej większości kibiców, prowadzenie Sarnowianki było całkowicie zasłużone. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę idealną sytuację do wyrównania zmarnował Hubert Panek. Po zmianie stron Awdaniec śmielej ruszył do przodu i już w 53. Karol Deka doprowadził do wyrównania.

Więcej informacji o tym meczu we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Awdaniec Pakosław - Sarnowianka Sarnowa 2:1 (0:1)

0:1 - Łukasz Szczepański (33'), 1:1 - Karol Deka (53'), 2:1 - Miłosz Kaczmarek (62')

Awdaniec: Szymon Krawczyk - Wojciech Zimny, Szymon Szwarc (46'Dawid Durczewski), Dominik Małecki, Bartosz Kaczmarek, Bartosz Krenc (78'Łukasz Krzyżosiak), Krzysztof Paca (46'Szymon Dolata), Wojciech Cieplik (82'Wojciech Skrzypek), Hubert Panek, Karol Deka (90'Paweł Zimny), Robert Szkudlarek (46'Miłosz Kaczmarek),

Sarnowianka: Piotr Wojtyczka - Dawid Kozłowski, Krystian Murawa, Paweł Bernadek (88'Michał Paszkowiak), Amadeusz Izydorczak (75'Paweł Domagała), Adam Pawlak, Jakub Janowski, Jakub Siecla, Adrian Kociemba (60'Dawid Kramarczyk), Łukasz Szczepański, Arkadiusz Wojtyczka