Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Awdaniec świętował kryształowy jubileusz (FOTO)

› Aktualności› Wydarzenia 8 miesięcy temu    2.07.2018
Honorata Dmyterko
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Jednym z założycieli klubu był Łukasz KrzyżosiakJednym z założycieli klubu był Łukasz Krzyżosiak fot. H. Dmyterko

15 lat temu zawodnicy grający w Ludowym Zespole Sportowym Pakosław postanowili utworzyć piłkarski klub sportowy, mający aspiracje do gry w rozgrywkach OZPN Leszno.

R E K L A M A

Na czele klubu stanął wówczas Stanisław Sierpowski. - Ustalono, że klub będzie występował pod nazwą Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Awdaniec, którego głównym celem będzie szkolenie zawodników do gry w piłkę nożną od najmłodszych klas szkoły podstawowej. Barwy klubu ustalono na czerwono-biało-czarne. Nie mają one powiązania historycznego. Nazwa klubu i herb nawiązują do historycznej postaci założyciela osady Pakosław, który pochodził z rodu Awdaniec - wspomina Stanisław Sierpowski.

Do największych sukcesów klubu zdecydowanie należy zaliczyć zgłoszenie klubu do rozgrywek B klasy, awans do A klasy w 2010 roku i awans do klasy okręgowej.

W minioną sobotę obecni i byli zawodnicy, działacze, sponsorzy oraz zaproszeni goście świętowali kryształowy jubileusz. Spotkanie rozpoczęło się meczem piłki nożnej, a skończyło wspólną biesiadą.

Kto strzelił najwięcej bramek? Do kogo najczęściej trafiała czerwona kartka? Kto najwięcej czasu spędził na boisku? Te i inne ciekawostki o klubie będzie można przeczytać w Życiu Rawicza.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (0)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  R E K L A M A
  R E K L A M A