Awdaniec walczył do końca. Derby jednak dla Bojanowa

Awdaniec walczył do końca. Derby jednak dla Bojanowa - Zdjęcie główne

Wiadomości

Wynikiem 3:2 zakończyło się sobotnie spotkanie pomiędzy miejscowym Ruchem Bojanowo a Awdańcem Pakosław w ramach 14. kolejki rozgrywek klasy A.

Derbowe spotkanie od początku układało się po myśli gospodarzy, którzy już do przerwy prowadzili 2:0. Przyjezdni - po gwizdku sędziego, kończącym pierwszą połowę meczu - nie schodzili do szatni w dobrych nastrojach. - Zmobilizowałem zespół w przerwie i powiedziałem, że mamy jeszcze 45 minut i możemy to wygrać - zaznaczał po meczu trener pakosławian, Krzysztof Nowicki. Początek drugiej połowy tego jednak nie zwiastował. W 50. minucie Dominik Małecki z Awdańca został ukarany przez sędziego drugą żółtą kartką i w rezultacie otrzymał czerwoną. W wyniku tego musiał opuścić boisko. Awdaniec musiał radzić sobie w dziesiątkę.

Brak jednego z zawodników w środku pola nie wykluczał jednak pakosławian z gry, którzy zdecydowanie dłużej utrzymywali się przy piłce, często atakując pole karne miejscowego Ruchu. Taki rozwój sytuacji spowodował, że na koncie przyjezdnych pojawiły się dwie bramki (jedna z rzutu karnego, druga po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym), które pokazywały, że mają oni jeszcze szanse na zwycięstwo.

Dopiero w 68. minucie, Marek Lutowicz potwierdził, że kolejne trzy punkty do ligowej tabeli trafią na konto bojanowian. Po udanej kontrze to oni wyszli na prowadzenie, a wynik utrzymał się już do końca sobotniego spotkania.

- Pierwsza połowa była wyśmienita i nie wiem, co się stało w drugiej połowie, bo powinniśmy ten mecz wygrać gładko. W drugiej części spotkania przeciwnik grał jednego zawodnika mniej, a my stanęliśmy w meczu, ale w końcu udało nam się rozegrać kontrę na 3:2. Chwała chłopakom, że wywalczyli trzy punkty, więc jesteśmy zadowoleni - podkreślał po meczu trener Ruchu Bojanowo, Karol Golina.

Ruch Bojanowo - Awdaniec Pakosław (3:2)
Skład Ruchu: Kreczmer, Boszko (63’ Jarczewski), Kubacki, Grygowski, Krzyżaniak (68’ Talarczyk), Kędzia, Cheba, Z. Lipowicz, R. Lipowicz, P. Lipowicz (82’ Lipowicz), Lutowicz (76’ Płaczek).
Skład Awdańca: Giezek, Dolata (70’ P. Kaczmarek), B. Kaczmarek, Panek, Tyczyński, Małecki, Zimny, Spychalski (80’ Szwarc), Stróżyński (45’ Cieplik), Durczewski (65’ Szkudlarek), Deka.
Bramki: 28’ Krzyżaniak (1:0), 35’ Boszko (2:0), 55’ Deka (2:1), 65’ Panek (2:2), 68’ Lutowicz (3:2).