Balkan Open (Puchar Europy) w Podgoricy

› Sport i rekreacja› Sporty walki 12 dni temu    10.10.2017
Artur Krawczyk
komentarzy 0 ocen 0 / 0%

W przedostatnim tygodniu września w stolicy Czarnogóry - Podgoricy, odbył się Puchar Świata U15 oraz Balkan Open (Puchar Europy) juniorów, młodzieżowców i seniorów w ju jitsu sportowym. W turnieju udział wzięło ponad 700 zawodników z 20 krajów. Polska, po Rosji i Grecji, była trzecią ekipą pod względem ilości startujących zawodników. W Pucharze Świata Polacy zdobyli w sumie 10 medali: 1 złoty, 2 srebrne oraz 7 brązowych. - W Balkan Open zdobyliśmy 18 medali : 7 złotych, 3 srebrne i 8 brązowych - mówił trener miejskogóreckiego klubu Arnold Ratajski. W rankingu medalowym całego turnieju Polska uplasowała się na 7. miejscu na 20 krajów.

Wraz z kadrą Polski w zawodach brało udział dwoje zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Ju Jitsu i Judo Miejska Górka. Łukasz Gryczka - startował w World Cup U15 w kategorii do 66 kg oraz Michał Łysiak, który walczył w kategorii do 81 kg U18.

Więcej o tych zawodach w aktualnym wydaniu "ŻR".

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -