Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1

Będzie kolejna podwyżka opłaty za wywóz śmieci

› Aktualności miesiąc temu    21.02.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 178 ocen 49 / 10%
A A A
 fot. adobe stock

Prawdopodobnie od 1 maja za śmieci zapłacimy więcej. Mówi się, że cena z 24 zł może wzrosnąć do 30 zł lub więcej. Szef komunalnego związku potwierdza, że podwyżka będzie, ale nie podaje stawki. Tłumacząc, co na nią wpływa zaznacza, że kwota będzie znana w marcu.

Komunalny Związek Gmin Regionu Leszczyńskiego trzy razy ogłaszał przetarg na odbiór śmieci licząc na niskie ceny. Niestety, po otwarciu ofert trzeciego postępowania, znów kwoty były wysokie. Zdecydowano więc, że kolejnego przetargu nie będzie.
- Nie ma szans na niższe oferty, a wręcz przeciwnie - mogą być jeszcze wyższe - informuje Eugeniusz Karpiński, przewodniczący Komunalnego Związku Gmin Regionu Leszczyńskiego.

Dodaje, że na zmianę stawki wpływ będą miały - oprócz wyników przetargu - jeszcze dwie istotne rzeczy.
Jedną z nich jest masa opadów, jaka będzie odbierana. Dane te związek musi oszacować - dla całego roku - na podstawie pierwszych dwóch miesięcy.

Trzecim czynnikiem mającym wpływ na podwyżkę - według Karpińskiego - jest liczba mieszkańców.
- Przez blisko siedem lat działalności związku kontrolowaliśmy właścicieli nieruchomości. W efekcie, blisko 4 tysiące osób przybyło w systemie w porównaniu z początkiem - informuje Eugeniusz Karpiński. Tłumaczy, że są to osoby, które z różnych względów nie zgłosiły się - w wyniku zapomnienia, lub po prostu świadomie.

- W związku z tym, że od stycznia podwyżka jest bardzo wysoka, właściciele nieruchomości zmieniają swoje deklaracje - tak, żeby płacić faktycznie za osoby przebywające w danym gospodarstwie, a nie za te, które są zameldowane, ale przebywają gdzieś indziej - wyjaśnia szef KZGRL. W efekcie - zmniejsza się liczba osób, od których będą płacone składki.
- Spodziewamy się, że z systemu ubędzie nam kilka tysięcy takich osób, co oznacza zmniejszenie naszych dochodów - podkreśla Eugeniusz Karpiński i dodaje, że wszystkie sytuacje umniejszania deklaracji będą sprawdzane.

Kiedy i ile?
Podwyżka prawdopodobnie obowiązywać będzie od 1 maja. Szef KGZRL nie chce jeszcze powiedzieć, ile dokładnie ona wyniesie. Twierdzi, że po zweryfikowaniu wszystkich danych, jej wysokość ma być znana w połowie marca.

- Faktury za luty otrzymujemy do 10 marca i wtedy będziemy wiedzieć, jaka masa odpadów była odebrana i większość deklaracji do tego czasu też powinna być uporządkowana. Teraz za wcześnie by mówić o kwocie, bo znamy tylko ceny z przetargu - twierdzi Karpiński.

+ 5 głosów: 49 (10%) 44 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (178)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ II sort
3 dni temu ocena: 100%  178
Zauważyłam że Burmistrz i inni włodarze miasta i powiatu zamiast mózgu mają anteny i odbierają TVP a w TVNP im mówią kogo lubić kogo nie , kto jest wrogiem itp. dziwne to trochę ba ta rzeczywistość telewizyjna odbiega trochę ( naprawdę w Ch..) od rzeczywistości Rawickiej , jak było naprawdę każdy tutaj wie, a wam się nawet nie chce zapytać bo w du... macie prawdę tylko kasa się liczy i władza, niedługo na wrogów będą nasyłać policję i prokuraturę a to wszystko na podstawie jakiś kłamstw, w du.. mają mieszkańców tylko kasiora i prawda z TVP
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wujek
9 dni temu ocena: 50%  177
Zauważyłam że Burmistrz i inni włodarze miasta i powiatu zamiast mózgu mają anteny i odbierają TVN a w TVN im mówią kogo lubić kogo nie , kto jest wrogiem itp. dziwne to trochę ba ta rzeczywistość telewizyjna odbiega trochę ( naprawdę w Ch..) od rzeczywistości Rawickiej , jak było naprawdę każdy tutaj wie, a wam się nawet nie chce zapytać bo w du... macie prawdę tylko kasa się liczy i władza, niedługo na wrogów będą nasyłać policję i prokuraturę a to wszystko na podstawie jakiś kłamstw, w du.. mają mieszkańców tylko kasiora i prawda z TVN
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do P.Skrzypka
14 dni temu ocena: 100%  176
w Spółce miało być taniej. Proponuję rozważyć wyjście z tej spółki i ogłosić swój przetarg w Pakosławiu. Wysokość stawki określić od ilości śmieci a nie osób. Widzę konflikt interesów Burmistrza Rawicza,który ma dbać o interes mieszkańców a zasiadaniem w Zarządzie Spółki, która ma generować zysk, a nie straty. Zacznij działać, bo b. Wójt już nie może. Do dzieła!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ okradany
19 dni temu ocena: 100%  175
Przynajmniej w jednym przegoniliśmy Niemców. W cenach wywozu śmieci. Bandyctwo i złodziejstwo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Karol
23 dni temu ocena: 100%  174
inżynierowie rzeźnictwa są tak wspaniali że to jedyna firma w Polsce gdzie Ukraińcy zwalniają polaków z pracy a inżynierowie rzeźnictwa im jeszcze du.. obrobią że są złodziejami
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ klient
19 dni temu ocena: 100%  173
A co to za firma ? Będę ją omijał z daleka , aż padnie.
~ DZIEKUJEMY PIS-OWI ZA SUPER PODWYŻKI
miesiąc temu ocena: 59%  172
DZIEKUJEMY PIS-OWI ZA SUPER PODWYŻKI
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lekarka
miesiąc temu ocena: 92%  171
Najwięcej do powiedzenia na ten temat ma taki latający po całym mieście leśny typek uważajcie na niego ,kontakt z nim jest gorszy od koronawirusa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
miesiąc temu ocena: 100%  170
Pietrek i piesek z dworku z Goliny?
~ okradany od 1.01.2020
miesiąc temu ocena: 60%  169
? O co chodzi ? Konkret !
~ Obywatel
miesiąc temu ocena: 80%  168
Jak widzę w dalszym ciągu wszyscy narzekają, jedni na PO drudzy na PIS ,a przecież polityka to jedno wielkie bagno jak pisałem wcześniej.Przez 30 lat nie widziałem żadnej władzy którą by garnęła od siebie.Jeżeli wzrosną opłaty za wywóz śmieci to będzie tylko wyłącznie nasza wina ,bo potrafimy siedzieć tylko w domu i narzekać.Czas protestować i to w dużych miastach regionu w Lesznie ,Rawiczu czy Gostyniu .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zniecmaczony
miesiąc temu ocena: 75%  167
Chciałbym poznać dane tych którzy dali czerwone łapki. Podjechać pod ich dom i dać im w ich ryj.
~ Wstyd mi za was
miesiąc temu ocena: 52%  166
Brać to wszyscy potrafią jak dostaliście 500+ ,trzynastą emeryturę,pensję minimalną najwyższą w historii i wiele innych to chyba 13,-zł.podwyżki miesięcznie za osobę jest do przyjęcia,POliczcie sobie to dobrze bo to wcale nie musi trwać wiecznie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat
28 dni temu ocena: 100%  165
a kto bierze? ci co biorą i tak nie płacą za śmieci. Mają to w d....e!
~ żegnam
miesiąc temu ocena: 84%  164
Nie dziwię się młodym że wyjeżdżają z tego kraju. Teraz nawet śmieci są w Niemczech tańsze , przy 4 - krotnie wyższych ich zarobkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Milicz
miesiąc temu ocena: 73%  163
Do "cały dolny Śląsk się z was smieje" skąd się w ogóle urwał ten gościu? Wszędzie głupoty wypisuje pod każdym artykułem niech się zajmie swoim grajdołkiem. W miliczu nie płacą 14 zł, wiem bo tam pracuje tylko 22. I jeszcze pieprzy żeby podpisać umowę z miliczem, właśnie tamta firma zabiera nasze śmieci.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
miesiąc temu ocena: 70%  162
Trol Burmistrza z Rawicza
~ Barany płacące z Rawicza
miesiąc temu ocena: 69%  161
Cały Dolny Śląsk z Was się śmieje ale was to musi strasznie boleć
~ Wiola
miesiąc temu ocena: 81%  160
I co tam u was bezsilni z Rawicza płacicie jak barany te 24 a niebawem 33 zł od osoby za śmieci?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do burmistrza który nic nie może
miesiąc temu ocena: 85%  159
Umiesz czytać? Burmistrz jest w zarządzie spółki z Leszna ktorej płacisz za śmieci dokształdz się poczytaj troszkę w necie i będziesz więcej wiedział bo jak na razie jesteś nieukiem;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rob
miesiąc temu ocena: 41%  158
Pomyślcie ludzie w końcu i przejrzyjcie na oczy. Nie wińcie burmistrza, PIS robi nam wodę z mózgu a spora liczba osób dalej cieszy się z 500 +. Wszystko co dostajesz musisz w tym samym miesiącu oddać i jeszcze dolicz 30 % do tej kwoty. PIS nas wykończy a Wy dalej debilnie cieszycie się bo dają. Policzcie przychody i wydatki kilka lat temu i dzisiaj. PIS puści nas z torbami, zaraz będzie wielki krach. Zorganizujmy strajk a nie wszyscy tylko pierdolą. Śmieci swoją drogą, mało że odbierają poszczególne śmieci co 2 tygodnie to jeszcze tworzywa sztuczne raz w miesiącu. Płacimy więcej za segregację , więc jesteśmy jeszcze za to karani finansowo. Gdzie tu jest logika. Za prąd budowlany opłata za 2 miesiące 700 zł , z czego 400 zł to same opłaty. PIS puści nas z torbami. Zlikwidować 500 + i wrócić do starych opłat. Dziękuje za takie wsparcie do którego muszę jeszcze dokładać.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mat
28 dni temu ocena: 0%  157
A ty to na pewno musisz trafić do Kowalskiej!
~ Anna
miesiąc temu ocena: 89%  156
Ale ty dureń jesteś haha szok
~ Kociarz
miesiąc temu ocena: 57%  155
Z Twojej wypowiedzi wnioskuję że jesteś bezdzietnym starym kawalerem w dodatku prawdopodobnie bezpłodnym dlatego zazdrościsz tym którzy mają sporo dzieci i dostają 500 zł oraz jesteś Jechowym i nasz za to na podwórku 3 koty miałem rację?
~ Kinga
miesiąc temu ocena: 87%  154
Ale jesteś pusty Burmistrz jest w zarządzie spółki której się płaci za śmieci haha i co na to powiesz?
~ Pozdrowionka od debili
miesiąc temu ocena: 86%  153
Na co Ty liczysz chłoptasiu?
~ okradany od 1.01.2020
miesiąc temu ocena: 95%  152
Żądam udostępnienia dokumentacji uzasadniającej tak drastyczne podwyżki cen wywozu śmieci. To co się stało od 1 stycznia 2020 roku z cenami wywozy śmieci uważam za skandal , złodziejstwo i zwykłe sq....ństwo. Czy służby kontrolne działają jeszcze w tym Państwie , czy już nie ?!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
miesiąc temu ocena: 83%  151
Musi pan zgłosisz przestępstwo do Prokuratury tylko jakie?
~ Ola
miesiąc temu ocena: 89%  150
Nie na takiej uzasadniającej te ceny dokumentów to jest wszystko pisane palcem na śniegu ;)
~ em
miesiąc temu ocena: 100%  149
Niemcy produkują dwa razy więcej śmieci niż My płacą porównywalnie a w niektórych miejscach połowę mniej. Proszę faktycznie o sprawdzenie ilości wyrzucanych śmieci, u mnie w kuble po segregacji zbiera się kubeł niesegregowanych na 1,5 miesiąca więc za co płacę, za puste przejazdy? Proszę przeczytać poniższy artykuł. https://wiadomosci.wp.pl/jakim...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Taczki jadą
miesiąc temu ocena: 76%  148
Po co nam taki burmistrz, który nie dba o dobro mieszkańców??????? A podwyżka dla pana kubika i szybaja kiedy??????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 83%  147
Dobre pytanie ale znam odpowiedź brzmi By chodził pod pomniki z kwiatami i byście mi wtedy bili brawo haha
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 87%  146
W sytuacjach gdy pisanie zwracanie uwagi nic nie daje potrzebne są radykalne kroki typu przywiezienie pod urząd miasta kilku przyczep obornika lub śmieci i ich składowanie tam wtedy sprawa się ruszy ale w Rawiczu nikogo na cis takiego nie stać więc musicie płacić współczuje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rawiczanin
miesiąc temu ocena: 93%  145
A może tak panie prezes podwyżka do 100 zł za osobę ? !! Oczywiście na początek. ŻĄDAM kalkulacji i pisemnego uzasadnienia dla tego bandyckiego kroku. Skąd nagle ta podwyżka ?!!! A do mieszkańców apeluję , abyśmy zaczeli w końcu coś robić , bo nas cwaniaczki do końca okradną.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jadwiga
miesiąc temu ocena: 88%  144
Dojdzie do 100 nic nie zrobicie z tym
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 78%  143
Panie pan sobie może żądać nikt pana nie posłucha miłego płacenia;)
~ zainteresowany
miesiąc temu ocena: 100%  142
Może by tak radni zainteresowali się opłatami za śmieci i zapytali się w imieniu mieszkańców o rosnące ceny opłat. Co powoduje ,że w sąsiednich gminach ceny są znacznie niższe od tych w naszym mieście. Bo przecież jak nam tłumaczono w związku miało być taniej....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 88%  141
Nikt nic nie zrobił i nie zrobi radni zajmują się pierdoła mi ważne sprawy omijają szerokim łukiem stąd nazwa radni bezradni
~ Smieciowa banda
miesiąc temu ocena: 100%  140
Nie dla ku bika i jego kolesi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poszłem dalej
miesiąc temu ocena: 40%  139
nie kupuje w opakowaniach ktorych nie da się przetworzyć Zresztą te majonezy keczapy to sama chemia Po co za chwile mam krzyczeć za mało pieniędzy na onkologie Dobrze że jestem ze wsi sam wyprodukuję czysto bez chemii i śmieciowych opakowań
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ robert
miesiąc temu ocena: 89%  138
I co z tego. Tak i tak cię będą strzyc jak baranka panowie z regionalnego coś tam coś tam.
~ kk
miesiąc temu ocena: 100%  137
Dlaczego w innych gminach jest taniej? Nieudolnosc władzy czy inne korzysci? Wice przewodniczacy zadarmo tam pracuje???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kpina
miesiąc temu ocena: 100%  136
Dlatego ja mam głęboko w d.. ich segregowanie, nic nie segreguje za te pieniadze niech sobie sami segreguja, mieszkam w bloku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  135
Kubik nie jest z Leszna jest burmistrzem Rawicza i wiceprzewodniczącym tej spolki leszczynskiej spytajcie się go kiedy z niej wyjdzie jako osoba i jako gmina ;)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bibi
miesiąc temu ocena: 88%  134
Najlepiej to jechać do całej tej halastry z Leszna i tam zrobić zadymy niech pokażą jak liczą za śmieci bo nic z tego nie wynika. Jak wysyłali karty z idiotami śmieci to mogli się wysilić i podać wyliczenia co jest za co. W necie nie ma co stękac bo samo się nie zrobi trzeba działać zdzierstwo w biały dzien narzucili stawkę i specjalnie nie podpisują umowy z gmina bo pewnie dojdzie do 50 zł i może te pazerne sępy w końcu się wysyła. Albo i nie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asd
miesiąc temu ocena: 95%  133
zastanawiam się nad kupnem działki budowlanej. Przez to co jest wyprawiane na terenie naszej gminy i innych gmin które podlegają pod KZGRL moje plany uległy zmianie. . Początkowo miałem budować się w Dębnie albo bliskiej okolicy, ale wszystko wskazuje na to, że wybuduję się w okolicy korzeńska, bo tam nie sięga KZGRL.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
miesiąc temu ocena: 100%  132
Nie jesteś sam, raz że śmieci a dwa, ceny działek u nas są kosmiczne. Za 800-1000m chcą ponad 100tyś a w Gminie Żmigród 30-45 można kupić z palcem w d...e
~ wojtek
miesiąc temu ocena: 93%  131
Porąbało Was,złotówki wam nie dam a ścigajcie mnie. Śmiecie zabieracie co 2 tydzień i wciąż płacić???Za co? W żmigrodzie mają worki do bio a w rawiczu co?? Pusta śmieciarka jeździ,te bio to głupi pomysł.Za segregowanie Wy Nam powinniście płacić MAMY 3 dzieci i nas 2 i z czego płacić? Dlaczego nie ma zniżek dla dużych rodzin? Za chwilę na śmieci nie zarobie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 25%  130
Komornik Ci wejdzie na pensje i tyle wygrasz haha
~ 111
miesiąc temu ocena: 20%  129
zmień pracę, weź kredyt.
~ Obywatel
miesiąc temu ocena: 73%  128
Tylko potraficie obrażać i czekać aż wam ktoś coś da i za was załatwi.No ale ja nie jestem beneficjętem żadnego programu socjalnego .Wiem jedno wychodząc na zakupy z 500pln teraz za te pieniądze kupię mniej niż kilka lat temu.A jeżeli Pan nie więc co to jest inflacja i siła nabywca pieniądza to już nie jest moja wina .To nie jest miejsce żeby się nawzajem obrażać.A tak w ogóle nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Obywatel
miesiąc temu ocena: 15%  127
Jestem pełen podziwu dla twojej wiedzy w zakresie finansów rodziny. Ty musisz być uczniem prof. Rostowskiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
miesiąc temu ocena: 79%  126
Trochę śledzę komentarze i jakoś nikt nie wyszedł z jakąś konstruktywną formą protestu.Tylko protest który zobaczą na ulicy i jego siła może skłoni rządzących do mniej zachłannego zaglądania do naszych portfeli.Podam taki przykład każda rodzina z dziećmi korzysta z programu 500+, od początku działania tego programu minęło kilka lat .Więc to już w tej chwili nie jest 500 a ok.400 od tej kwoty odliczamy podatek śmieciowy powiedzmy po 33 PLN miesięcznie ,przez cały rok daje to nam 12 ×33=399pln.Tak więc w grudniu dostaną Państwo przelew na 1pln ,ponieważ resztę zjadła inflacja i podatek śmieciowy.Na tym prostym przykładzie widzimy jak państwo wycìąga pieniądze od obywateli. Nikt za nami sìę nigdzie nie wstawi,myślałem że w Lesznie ,Gostyniu czy Rawiczu mieszkają jacyś kreatywni ludzie ,że organizują jakiś protest a nie będą tylko narzekać.Tak trudno jest się skrzyknąć na Facebooku na protest .Każda forma jest dobra ,a najlepsze jest ta która ośmiesza władze i chyba najskuteczniejsza.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jola
miesiąc temu ocena: 36%  125
Nie na czegoś takiego jak podatek śmieciowy to Burmistrz Rawicza będąc w zarządzie spółki z Leszna wyciąga pieniądze z naszych kieszeni
~ Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
miesiąc temu ocena: 26%  124
A ile dostawałeś za Po PSL posłowiem Ci zero zero zero czyli jak za PiS w grudniu masz 1 zł to za czasów PO i PsL miałeś minus 5000 zł haha kuźwa ale bida wtedy była ;)
~ Rawi1
miesiąc temu ocena: 37%  123
Wsioki i DGR niech nie zabierają głosu na temat Rawicza!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mirek
miesiąc temu ocena: 78%  122
Ale macie władze w tym Rawiczu bida aż piszczy u was 33 zł za śmieci haha ? Szok ja tyle płace taty za tv i internet haha
~ ?.>.
miesiąc temu ocena: 40%  121
ALE DTRy DMI , DL, DWL TO TA SAMA SPÓŁKA CO DOLNOŚLĄSKA GRUPA RABUNKOWA . "D-M-I JEDZIE CHOWAJCIE ROWERY"
~ Mirek
miesiąc temu ocena: 67%  120
Trzebnica i Milicz to nie są DGR lufa z geografii chłopie haha
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 60%  119
Boli że będziesz płacić 33 zł od osoby co haha frajerzy jesteście nic nie możecie zrobić z tym haha
~ ...
miesiąc temu ocena: 36%  118
Burza z gradem, drzewa przewrócone a komunikatu 0. Zarządzanie kryzysowe w czarnej dupie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
miesiąc temu ocena: 50%  117
Połowa ludzi dostała, połowa nie. Coś tu nie tak moi drodzy.
~ Gratulacje Wielka Polska znów wygrała brawa dla wygranej partii PIS
miesiąc temu ocena: 56%  116
Wysyłali alert na tel komorkowe sms ci ty masz za operatora haha?
~ Jola
miesiąc temu ocena: 64%  115
Panie że masz pan operatora najgorszego to nie moja wina ja dostałem sms
~ Darek
miesiąc temu ocena: 67%  114
Chyba nasz telefon przedwojenny ok 12 w południe przyszedł alert w firmie sms zmień sieć masz beznadziejną widocznie
~ Dawid
miesiąc temu ocena: 75%  113
Jakim cudem w niemczech płacą mniej niż w Polsce ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
miesiąc temu ocena: 100%  112
To zależy o jakiej piszesz Polsce w Moczu płacą 14 od osoby z Obornikach Śląskich 13 w Rawiczu niebawem 33 to o kim Ty piszesz?
~ Jola
miesiąc temu ocena: 93%  111
Nie mają Burmistrza który robi co chce bo wie że nikt go nie odwoła proste to jest
~ Czesiek-52
miesiąc temu ocena: 88%  110
Dyskusja tylko między sobą na ulicy nic nie da. Należy zorganizować się i uderzyć tam gdzie trzeba. Milczenie oznacza akceptację
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sarna18
miesiąc temu ocena: 94%  109
W Kołobrzegu ludzie zaprotestowali i płacą tylko14zl miesięcznie. Przecież tylko 2 razy w miesiącu odbierane są śmieci. Pozostałe śmieci są odpadami. Czyli ktoś zarabia. Może też się zbierze my i poprosimy o wyliczenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 82%  108
Burmistrz Kubik nie należy do PIS a to on jest odpowiedzialny za dbanie o dobro mieszkańców a jak dba skoro od maja zapłacicie 33 od osoby za śmieci to właśnie widać ale najgorsze jest to że nic z Kubikiem nie możecie zrobić kompletnie jesteście bezsilni więc trzeba płacić wuec zapuernuczać do Tyry haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wert
miesiąc temu ocena: 75%  107
Widać, że jesteście zdolni tylko do biadolenia . Odzewu na propozycję zrobienia porządku chetnych nie ma! Jak sie niema pieniedzy na swoje fanaberie to trzeba podmosić np: podatki , opłaty śmieciowe itp Rawicz coraz bliżej Pis!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wlkp
miesiąc temu ocena: 17%  106
Cała Polska jebie Śląska
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 75%  105
I żyje w biedzie bo płacić będzie 33 zł od osoby za śmieci haha
~ Gojlat
miesiąc temu ocena: 100%  104
Tak wcześniej ludzie ci co segregowali śmieci płacili mniej tamci co niesrgregowali płacili więcej tak że teraz ci ludzie którzy segregowali śmieci dostali jak by kare bo odczuli to po kieszeniach a tami co niesegrowali dostali podwyżkę tylko 2 zł i to sprawiedliwość .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 67%  103
Pana wywody zostaną bez odpowiedzi na pan jeden obowiązek płacić za śmieci od osoby 30 zł od maja jak nie więcej bez względu na ilość śmieci czy pan je wywala czy je pozdrawiam panie bezradny my na Dolnym Śląsku płacimy 14 zł od osoby z Was się wszyscy śmieją haha
~ Mieszkaniec Rawicz
miesiąc temu ocena: 83%  102
Szanowni Mieszkańcy Miasta i Gminy Rawicz. Zwracam się najpierw do Dyrektora ZUK w Rawiczu o to aby zacząć myśleć o mieszkańcach a mnie tylko o swoim stanowisku aby zacząć słuchać społeczeństwa a nie osób które są złymi doradcami, następnie zwracam uwagę iż Dyrektor ZUK w Rawiczu nie wszędzie zabezpiecza kubły tak aby osoby nie należące do danego obiektu czy też terenu nie miały dostępu po prostu zdaniem ZUK Mieszkańcy zapłacą, następnie kolejne moje Pytanie jest takie w jakim terminie i kiedy są czyszczone pojemniki na odpady BIO?? Szanowny Panie Burmistrzu widać iż nie liczy się aby Pana Mieszkańcy za których jest Pan odpowiedzialny to uważa Pan ze mieszkańcy zapłacą hm…. zero zainteresowania z strony Pana Kubka aby mieszkańcy zapłacili jak na mniej a tu Mieszkańcy Miasta Gminy Rawicz Zapłacili jak na więcej. Związek Komunalny Skład personalny władz Związku: Zastępca Przewodniczącego Zgromadzenia Związku: Grzegorz Kubik – Burmistrz Rawicza. Brawo może to pokaże jak Pan dba o Rawicz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 62%  101
Pana wywody zostaną bez odpowiedzi na pan jeden obowiązek płacić za śmieci od osoby 30 zł od maja jak nie więcej bez względu na ilość śmieci czy pan je wywala czy je pozdrawiam panie bezradny my na Dolnym Śląsku płacimy 14 zł od osoby z Was się wszyscy śmieją haha
~ ()
miesiąc temu ocena: 96%  100
Gazeta straciła w moich oczach, usuwając niewygodne komentarze. Wolę wejść na Prawdziwy Rawicz, tam chociaż piszą prawdę o problemach Rawicza, o Ździerstwie za śmieci, podatku i włączeniu okolicznych wiosek do Rawicza.Ludzie, nie dajcie się omamić!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Agent
miesiąc temu ocena: 16%  99
Piszesz to samo co prawdziwy. Wszystkie drogi prowadzą na Żuławy?
~ Do Może tak
miesiąc temu ocena: 92%  98
Nareszcie ktoś napisał prawdę., Prawdziwy wyjdzie jak mieszkańcy się ruszą'. Czyli na plecach mieszkańców do władzy. A to cwaniaki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ej
miesiąc temu ocena: 75%  97
Ty możesz mieć racje Patrząc na twój sposób posługiwania językiem polskim podejrzewam że będą to jacyś obcokrajowcy. Daleki wschód Azji? Strzelam: Mongolia?
~ Tej
miesiąc temu ocena: 69%  96
Prawdziwy Rawicz nie ma parcia na władza. Zapamiętaj to bo szczęka tobie opadnie jak się ujawnić.
~ Irena
miesiąc temu ocena: 100%  95
Stare sprawdzone metody ! Mniejsze zużycie węgla, wody, gazu, prądu = podwyżka !!! Przecież usługodawcy nie obniżą swoich wysokich zarobków !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bibi
miesiąc temu 94
I co pani Irenko. Zerowa wiedzą medyczna jak to pani nazwała mój komentarz o koronawirusie. Czytała może pani o szpitalu w Krotoszynie? Pacjentka z podejrzeniem koronawirusa leży na jednym z oddzialow i wdrozono reżim sanitarny a oddziały zakazne nie maja podstaw żeby ja przyjąć. Można? Można. Tylko w Rawickim szpitalu ciągle się odbiega od tematu jakby był Tabu
~ Wert
miesiąc temu ocena: 92%  93
Nie ma co lamentować. Trzeba sie zorganizować i zacząć działać. Zorganizować spotkanie i zacząć wyjąśniać wszystkie podwyżki, budowy śmiesznych rond, dewastacji "Niedzwiedzia", dewastacji Rynku, dewastacji Plant itp. Czy znajdą sie konkretne osoby aby podjąć działanika?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Może tak
miesiąc temu ocena: 85%  92
A co na to ci co tak jadą na Prawdziwy Rawicz? Pisali o tym, ostrzegali kto ma władzę w mieście A wy dalej się smialiscie. To teraz macie burger majstra. Prawdziwy wyjdzie jak mieszkańcy się ruszą. Czas pomyśleć nad odwołaniem burmistrza i rady.
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 85%  91
Chcemy referendum za odwołaniem burmistrza jak je przeprowadzić kto może zbierać podpisy itd?
~ Aaa
miesiąc temu ocena: 64%  90
https://biznes.interia.pl/gosp... Niemcy (i nie tylko oni) wywożą swoje śmieci do Polski.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 93%  89
Każdy o tym wie zajmij się lepiej Burmistrzem Rawicza bo to nie Niemiec ale on wyciąga Ci z kieszeni ostatnie pieniądze
~ MG
miesiąc temu ocena: 96%  88
Posegreguj, ładnie zapakuj, potem grzecznie wystaw wszystko pod nos i potem tylko zwiększają rachunki... Wszystko powinno trafić do rowu włodarze powinni płacić za to sprzątanie z własnych kieszeni wtedy przemyślą wszystkie podwyżki śmieciowe.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
miesiąc temu ocena: 97%  87
P,. Burmistrzu czy Pan ma jeszcze jakieś poczucie honoru? Za stanowisko w związku sprzedał Pan swoich wyborców. Jak Pan może spojrzeć w twarz temu gościowi w lustrze gdy Pan się goli?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  86
Pójdzie z kwiatkami pod pomnik żołnierza i wszystko będzie ok haha płacić płacić nic nie gadać płacić za śmieci już niebawem 33 zł od osoby frajerzy haha
~ Leo
miesiąc temu ocena: 97%  85
Proponuję podpisać umowę z firmą na Dolnym Śląsku tam jest taniej!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
miesiąc temu ocena: 14%  84
Niestety tam ceny też wysokie. Jeszcze jakiś czas temu opłacało im się śmieci oddawać do Leszna
~ leszek
miesiąc temu ocena: 92%  83
Normalnie bandytyzm. Burmistrz za judaszowe srebrniki zaprzeda się.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiedy podwyzki pensji burmistrzów?
miesiąc temu ocena: 100%  82
Jak to pan prezydent powiedział, że ceny rosną ale tylko chwilowo. Już chcę widzieć jak wszystko stanieje.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Śmieciowy interes
miesiąc temu ocena: 96%  81
Kubik podaj się do dymisji Nie nadajesz się na burmistrza tak samo jak twoi wspolradni (czy raczej bezradni), którzy i tak nie mają własnego zdania, podobnie jak w pisie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nicchcilem sie dowiedziec
miesiąc temu ocena: 97%  80
kidy to zebranie w sprawie odwolonia burmistrza i rady miejskiej gorki
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
miesiąc temu ocena: 91%  79
miejska gorka wybudowala hale jakastam i teraz organizuje durne imprezy zeby nie stala pusta a teraz ludziom padatki smieci i inne obciazenia drastycznie w gore gratuluje inteligencji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
miesiąc temu ocena: 97%  78
Od 30 lat interesuję się polityką,nie jestem zwolennikiem żadnej partii politycznej.Polska polityka nieważne czy na szczeblu centralnym ,czy samorządowym to jedno wielkie bagno.Są to powiązane że sobą grupy interesu , kolesiów i powiązań rodzinnych.Zawsze byłem zwolennikiem uczciwości i normalności,dlatego w żadnych wyborach nie oddałem ważnego głosu.Dopóki my mieszkańcy powiatu rawickiego nie wyjdziemy na ulicę i głośno nie zaprotestujemy przeciwko dramatycznym podwyższką cenę wywozu śmieci władza samorządową nie zrobi nic by zapobiec podwyżką.Minęła doba od informacji o podwyżce cen wywozu śmieci czy jakiś burmistrz czy wójt naszego powiatu wydali w tej sprawie jakieś oświadczenie.Gdzie oni wszyscy są .Tylko głośny i donośny protest mieszkańców może powstrzymać tak drastyczne podwyżki.Nie możemy być obojętni ,musimy wyjść na ulicę naszych miast i wsi i głośno i dobitnie wyrazić naszą dezaprobatę na tak drastyczne podwyżki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 96%  77
Oni milczą od stycznia chodzą na uroczystości państwowe składają kwiaty pod pomnikami nikt nawet nie krzyknie Ty złodzieju więc robią co chcą i będą was tak dalej okradać miłej pracy na podatek od nieruchomości i za śmieci Dolny Śląsk z Was się Śmieje haha
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  76
Milicz 14 zł od osoby Oborniki Śląskie 13 zł od osoby Żmigród 14 zł od osoby Cały Dolny Śląsk z was kpi i się śmieje płacić frajerzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ DżonRambo
miesiąc temu ocena: 100%  75
Przez takich cwaniaczków jak ty, wolałbym płacić 50zł od osoby niż być z Dolnego Śląska...
~ Zdzich
miesiąc temu ocena: 100%  74
Jedne z najdroższych śmieci w Europie na mieszkańca już teraz widać że Pan Karpiński chce aby Rawicz był w czymś najlepszy, żałosne i bardzo smutne dla mieszkańców to jest niestety
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nic
miesiąc temu ocena: 96%  73
zakup samochodow dla osp policji stowarzyszenia oto miejska gorka za te samochody byla by smieciarka gmin w zwiazku jest kilkanascie awiec tabor bylby skompleyowany i przetarg niepotrzebny czy to niejest logiczne a sprzet dla sluzb ratunkowy niech kupuje panstwo bo to lezy w ich obowiazku
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NAJNIŻSZA KRAJOWA
miesiąc temu ocena: 100%  72
CIEMNY LUD WIERZY ŻE PENSJE TAK MOCNO ROSNĄ ŻE PODWYŻKI MUSZĄ TO NARMALNA RZECZ. A W RAWICZU LUDZIE NADAL ZA 1800-2500 TYRAJĄ NA 3 ZMIANY. UKRAIŃCY JUŻ ZA TE KWOTY NIE ROBIA ALE RAWICZANE JAK NAJBRDZIEJ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ciemny lud
miesiąc temu ocena: 48%  71
Pytanko. Kiedy wreszcie nadejdzie kryzys grecki i kiedy nas wyrzucą z unii europejskiej inteligencie z Mosiny
~ Komuna wraca
miesiąc temu ocena: 41%  70
Socjalizm PIS owski zaczyna wychodzić bokiem a to dopiero początek,ale jak posłuchać opozycji to oni też przyjęli podobny ton my wam damy to i tamto z nami nic nie będziecie musieli robić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  69
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
~ Jola
miesiąc temu ocena: 77%  68
To Burmistrz was okrada nie PIS kiedy to do was dotrze;)
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  67
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tej rawicka opozycja
miesiąc temu ocena: 81%  66
a co robi rawicka opozycja, pączki rozdaje. Boją się trudnych tematów? to po cholere zostali radnymi? wstyd!!!!!!!!1 gdzie wy macie mieszkańców?????????
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wszystko w temacie
miesiąc temu ocena: 88%  65
A co oni mogą NIC!!!!!, dopiero jak się dorwią do władzy to wtedy nam pokażą swoje możliwości wtedy też ręce rozłożą i powiedzą"sorry taki mamy klimat"
~ Głos rozsądku
miesiąc temu ocena: 86%  64
Dlaczego tylko 30 złotych? Zròbcie od razu 300 złotych od osoby prezesie Karpiński!! W mediach wciąż się mówi, że pensje rosną w takim tempie, że ludzie niedługo nie będą mieli co z forsą robić. Głupi ciemnogród wciąż głosuje na PiS który funduje nam taką inflację, że niedługo będziemy z owych śmietników jedzenie wybierać. I bynajmniej nie będą to nasze śmietniki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan
miesiąc temu ocena: 94%  63
Moze czas na zmianę władzy tego śmieciowego interesu albo niech oglądają program "Brudna robota czysty zysk " to możne się czegoś naucza a tak my płacimy za nieudolność zarządu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trzebnica górą
miesiąc temu ocena: 95%  62
Na Dolnym Śląsku płacimy za śmieci 12 zł od osoby jesteście frajerami hahaha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 90%  61
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
miesiąc temu ocena: 100%  60
:https://wgospodarce.pl/informacje/73626-dlaczego-u-nas-wywoz-smieci-jest-drozszy-niz-w-niemczech-czy-w-czechach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
miesiąc temu ocena: 100%  59
https://dzialdowo.dlawas.info/...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
miesiąc temu ocena: 100%  58
https://wiadomosci.wp.pl/podwy...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxx
miesiąc temu ocena: 100%  57
Chyba czas sie postawić :https://wgospodarce.pl/informacje/73626-dlaczego-u-nas-wywoz-smieci-jest-drozszy-niz-w-niemczech-czy-w-czechach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nina
miesiąc temu ocena: 100%  56
Ku...wa nie dosyć że segregujemy to płacimy kupę kasy a oni odbierają RAZ w miesiącu. RAZ!!!!! za takie pieniadze powinni raz w tygodniu odbierać.. Jakby 2 razy w miesiącu było to nie byłoby tak źle. Ale Raz po przegięcie. Ludzie śmietniki w domach sobie robią żeby ktoś kabze sobie nabijal
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niezadowolony
miesiąc temu ocena: 11%  55
Wszyscy wiedzą,że to nie wina burmistrza ,tylko rządu , bo cała Polska ma ten sam problem.U tych gdzie mają jeszcze taniej za chwilę jak im stare umowy wyjdą będzie drożej. Cen Kubik ani żaden burmistrz sam sobie nie wymyśla i nie ustala tylko jest on wynikiem przetargu .który musi zatwierdzić zgromadzenie wszystkich gmin należących do związku a jest ich ponad 20. I one nie mają wyjścia,muszą je zatwierdzić. Ceny są wysokie ale w innych miastach są jeszcze wyższe. Dla wszystkich burmistrzów i rad to jest koszmar ,bo są pod ścianą. Opozycja wykorzystuje taką sytuację a wy się dajecie nabrać. Żaden burmistrz tego nie chce,żaden radny nie chce tego dla swoich mieszkańców . Wszyscy oni również muszą płacić .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  54
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
~ Wielka Polska
miesiąc temu ocena: 88%  53
Nie umiesz czytać pajacu? Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
~ nie picuj "niezadwolony"
miesiąc temu ocena: 96%  52
W Krakowie wprowadzono opłatę za odbiór odpadów w wysokości tylko 46 zł od MIESZKANIA a mimo to mieszkańcy się burzą. Prezydent Krakowa zapowiada konsultacje społeczne i znalezienie bardziej przyjaznego społeczeństwu sposobu naliczania tych opłat. A u nas włodarze gmin zamiast dbać o interes swoich mieszkańców, bez mrugnięcia okiem poparli haniebne zdzierstwo polegające na podwyższeniu i tak już wyśrubowanego haraczu śmieciowego o niemal 130 % przy jednoczesnym zmniejszeniu częstotliwości odbioru, a teraz chcą nas dalej doić. Koszty pracy i eksploatacji sprzętu w Krakowie są dużo wyższe niż w takich naszych grajdołkach.
~ taka prawda
miesiąc temu ocena: 100%  51
Gdyby piekarz zrobił olbrzymie i w dużej mierze nieuzasadnione koszty działalności swojej piekarni, a następnie te koszty przenosił na ceny chleba i bułek, to po prostu byśmy u niego nie kupowali. A tu wyboru nie mamy, lecz mamy do czynienia z obrzydliwymi praktykami monopolistycznymi. Najbardziej hańbiące jest to, że uczestniczą w tym nasi włodarze gmin, którzy jak widać mają gdzieś interes swoich mieszkańców. Nowe przepisy dotyczące gospodarki odpadami obowiązują w całym kraju, więc skoro w zdecydowanej większości gmin opłaty podniesione zostały w bardzo umiarkowany sposób, to dla tego fundowanego nam przez naszych włodarzy zdzierstwa nie ma najmniejszego usprawiedliwienia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Xero
miesiąc temu ocena: 94%  50
Kiedy burmistrz i radni wezmą się za rawickich sklepikarzy którzy wyrzucają swoje śmieci do koszy na deptakach..płacimy za to my..zrobić im kontrolę czy śmieci segregują i czy posiadają do tego pojemniki..a tak panie cyk śmieci do miejskiego kosza po co segregować i płacić..jak może miasto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znajdź sobie innych winnych
miesiąc temu ocena: 75%  49
Wszystkie sklepy płacą za śmieci i to bardzo dużo. Mają indywidualne umowy i wysokie opłaty, aby taki jak ty miał taniej. Zostali przez te przepisy skrzywdzeni.zwłaszcza małe sklepy.Niektórzy musieli się zarejestrować dodatkowo w BDO . Sklepy mają,pojemniki też.
~ ...
miesiąc temu ocena: 100%  48
Znikające niewygodne komentarze? Wy jesteście najlepsi w tej gazecince. Brak słów...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ()
miesiąc temu ocena: 90%  47
G K OOOOOOOOOOOOOOUUUUUUUUUUUUTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Polo
miesiąc temu ocena: 48%  46
Nie głosować na kub....ani pis
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
miesiąc temu ocena: 100%  45
Lista wspólników Miejskiego Zakładu Oczyszczania Sp. z o.o. http://www.mzoleszno.com.pl/pa...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wloty
miesiąc temu ocena: 100%  44
za co, to nie Werona czy Barcelona .czas zatrzymać ten zachłanny sposób zarabiania pieniędzy na śmieciach. podziękować i poszukać znacznie tańszych odbiorców bez udziału włodarzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zdecydowane NIE
miesiąc temu ocena: 92%  43
Napewno mój głos podobnie jak i całej mojej rodziny już nigdy, przenigdy nie będzie oddany na rzecz obecnego burmistrza. Bije się w pierś! Ale człowiek uczy się na błędach niestety.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PROSTE
miesiąc temu ocena: 58%  42
W TYM ROKU KAŻDA RODZINA ZAPŁACI 5OO+ ZA WODĘ I ŚMIECI + KOLEJNE + 5OO ZA PRĄD , GAZ . NASTĘPNE 5OO+ ZA PALIWO I INNE DZIWNE PODATKI 10000 + ZA JEDZENIE …. A GDZIE RESZTA ??? NIEDŁUGO DOWALĄ NAM KOLEJNE PODWYŻKI WODY , GAZU i PRĄDU !!! KOLEJNE PODATKI , KOLEJNE AKCYZY TO NIGDY NIE BĘDZIE MIAŁO KOŃCO BO SIĘ NIE BUNTUJEMY
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
miesiąc temu ocena: 95%  41
Jak na razie rozmawiamy o śmieciach i firmie w zarządzie której jest Burmistrz Kubik nie zmieniaj tematu on jest największym szkodnikiem dla mieszkańców Rawicza
~ DRED
miesiąc temu ocena: 100%  40
Podwyszke robią , a bio nie odbierają , gdzie tu podstawa do podnoszenia opłat za wywóz śmieci ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ blebleble
miesiąc temu ocena: 15%  39
cholera kupiłem sobie nowe auto w raty , 1000 zł jedna rata !!! chyba oszaleli wina KUBIKA wina KUBIKA
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 95%  38
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
~ !!! UWAGA!!!
miesiąc temu ocena: 30%  37
LUDZIE TO NIE WINA NASZYCH LOKALNYCH WŁADZ! POTWYŻKI TO NUMER WYKRĘCONY PRZEZ PISOWCÓW !!! KASA ZA ŚMIECI IDZIE NA ŁATANIE DZIUR I JEST NASTĘNĄ FORMĄ PODATKU. JEZELI PIS I OBECNY PREZYDENT ZOSTANIE U WŁADZY TO SKOŃCZYMY MARNIE !!! JAKO ŻEBRACY W NIE SWOIM KRAJU !!! STRACIMY WSZYSTKO !!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  36
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  35
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
~ lola
miesiąc temu ocena: 100%  34
Mieszkańcy Rawicza nie dajcie się aby płacić więcej za śmieci a pan burmistrz na to się zgadza i nie reaguje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ola
miesiąc temu ocena: 100%  33
Kubik jest w zarządzie spółki z Leszna która podnosi ceny za śmieci i co wy na to?
~ aaa
miesiąc temu ocena: 100%  32
A może sprawdzić nie ile osób legalnie ubyło, ale ile osób faktycznie mieszka pod danym adresem, a za ile jest płacone? Niektóre mieszkania w ogóle nie mają pojemników na odpady i śmieci podrzucają innym lub po rowach. Gdzie kontrola? Jedni nie płacą wcale, a dla uczciwych tylko podwyżki...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
miesiąc temu ocena: 100%  31
Co ciekawe - gmina Rawicz jest członkiem KZGRL, a m.in. Burmistrz Gminy Rawicz jest Zastępcą Przewodniczącego Zgromadzenia Związku ( http://kzgrl.pl/o-zwiazku/wlad... ) , tymczasem gmina Rawicz jest jednocześnie jednym ze wspólników spółki która wygrywa przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów ( http://www.mzoleszno.com.pl/pa... ). To kto dokładnie jest wspólnikiem spółki można sprawdzić na rządowej stronie https://ekrs.ms.gov.pl/web/wys... . wystarczy wpisać numer KRS 0000012980
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ....
miesiąc temu ocena: 100%  30
tutaj można zobaczyć dane odnosnie ostatniego przetargu i kto go wygrał . http://www.bip.kzgrl.pl/index....
~ ....
miesiąc temu ocena: 100%  29
po pobraniu "pełnego wydruki informacji aktualnych" w rubryce nr 7 mamy dane wspólników . W KRS nie widać wspólników mających mniej niż 10% udziałów. To tyle....
~ lel
miesiąc temu ocena: 100%  28
Chyba oszaleli z tą podwyżką a pan burmistrz nie reaguje robią sobie jaja z mieszkańców
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  27
Cały Dolny Śląsk z Was się śmieje od maja będziecie płacić za śmieci w Rawiczu 30 zł od osoby hahaha ale jesteście frajerami nic nie możecie z burmistrzem zrobić okrada was w żywe oczy haha
~ Janek
miesiąc temu ocena: 93%  26
Przecież burmistrz jest w zarządzie spółki z Leszna nie siedzieliście tego oszołomy?
~ Nie nadaje się na burmistrza
miesiąc temu ocena: 100%  25
Odwołać kubika.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ spółdzielca
miesiąc temu ocena: 100%  24
Może, ktoś sprawdzi w jakiej część jest zapełniony wywożony kontener. Widziałem jak samochód zabierał go wypełniony tylko do połowy. To samo dotyczy kontenerów z plastikiem i papierem.Rozumiem,że harmonogram odbioru, ale przecież można go dostosować do potrzeb poszczególnych miejsc.Kontenery to nie worki. Z nim auto musi wykonać jeden kurs.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mają nas prosto w .......
miesiąc temu ocena: 100%  23
W Krakowie wprowadzono opłatę za odbiór odpadów w wysokości tylko 46 zł od MIESZKANIA a mimo to mieszkańcy się burzą. Prezydent Krakowa zapowiada konsultacje społeczne i znalezienie bardziej przyjaznego społeczeństwu sposobu naliczania tych opłat. A u nas włodarze gmin zamiast dbać o interes swoich mieszkańców, bez mrugnięcia okiem poparli haniebne zdzierstwo polegające na podwyższeniu i tak już wyśrubowanego haraczu śmieciowego o niemal 130 % przy jednoczesnym zmniejszeniu częstotliwości odbioru, a teraz chcą nas dalej doić. Koszty pracy i eksploatacji sprzętu w Krakowie są dużo wyższe niż w takich naszych grajdołkach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jan
miesiąc temu ocena: 100%  22
Podmiotem który wygrał przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów jest Miejski Zakład Oczyszczania Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. tymczasem gmina Rawicz jest jednym ze wspólników spółki Miejski Zakład Oczyszczania Sp. z o.o. ....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rozbój w biały dzień
miesiąc temu ocena: 96%  21
Niech nikt nie próbuje winę zganiać na ustawę i Warszawkę, tak drastyczne podwyżki to wina włodarzy gmin wchodzących w skład tego lokalnego bałaganu śmieciowego. W skali kraju podwyżki wyniosły 20 - 30 % a u nas i tak już wyśrubowane opłaty podniesiono o ok. 130 % a teraz zdziercy chcą następnych. O jakich przetargach tu jest mowa ? Przecież firma, która odbiera odpady i sortownia w Trzebani są własnością niemal tych samych gmin, które wchodzą w skład tego związku. W tej spółce komunalnej największe udziały ma miasto Leszno oraz gminy Rawicz i Gostyń, więc włodarze tych gmin mają decydujący wpływ na kształtowanie cen świadczonych usług. Tam zamiast stałego zwiększania tego śmieciowego haraczu, chyba trzeba pomyśleć o daleko idących zmianach personalnych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziura
miesiąc temu ocena: 53%  20
My Polacy będziemy płacić za śmieci które przywożą z Niemiec i u nas je składają brawo Duda brawo PiS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KLINCZ
miesiąc temu ocena: 38%  19
DOKŁADNIE! DŁUGOPIS JU$@ MUSI ODEJŚĆ! JESTEM PRZECIW KO/PO ALE ZAGŁOSUJE NA KIDAWĘ BY ZABLOKOWAC POCZYNANIA JU#Y
~ SETH
miesiąc temu ocena: 100%  18
Trudno. Będzie trzeba się "wyprowadzić".. Pazerność niektórych nie zna już granic..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ja
miesiąc temu ocena: 100%  17
przestaniemy segregowac.Niech segreguja ci co ns łupią.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel
miesiąc temu ocena: 98%  16
Czegoś nie rozumię w ubiegłym roku płaciłem 11.5o ,teraz płacę 24 PLN. Od maja mam płacić ponad 3o PLN.To gdzie tu konkuręcja.Czy od ubiegłego roku koszty wzrosły o 300%.Może panowie prezesi za mało zarabiają.Te tłumaczenia wzrostu opłat to czyste krętactwa.Przecież wyższe opłaty to wyższe podatki i wyższe dochody państwa.Sami finansujemy programy socjalne rządu.Wszystkie plusy rządu są z naszych pieniędzy ,ponieważ rząd własnych pieniędzy nie ma.Wyższe ceny to więcej rząd ma z podatków.Nasze dochody maleją ponieważ inflacja idzie w górę.Te plusy rządu niedługo staną się minusami.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tommy
miesiąc temu ocena: 94%  15
Złodziejstwo, nagle wowóz śmieci podskoczył o ponad 100%, a społeczeństwo odwala za nich całą robotę segregując je. Za chwilę znowu podniosą, to będzie 200%. Skąd są te ceny? Do tej pory się opłacało, nagle przestało. Ktoś chcę się na tym szybko dorobić. Trzeba tę przekręt dokładnie sprawdzić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tralala
miesiąc temu ocena: 25%  14
wezwijmy komisję śledczą macierewicza
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 96%  13
Cały Dolny Śląsk z Was się śmieje od maja będziecie płacić za śmieci w Rawiczu 30 zł od osoby hahaha ale jesteście frajerami nic nie możecie z burmistrzem zrobić okrada was w żywe oczy haha
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ FFF
miesiąc temu ocena: 26%  12
WIELKOPOLSKA ZAWSZE BYŁA GNĘBIONA I WYKORZYSTYWANA , DOLNYSLĄSK ZAWSZE NIEÓBSTWO , PIJAŃSTWO I ZABÓGOLSTWO A JAK POLSKA ISTNIEJE TO MIELI LEPIEJ I BEZ STRESU ŻYLI
~ 1234
miesiąc temu ocena: 95%  11
jedynym podmiotem który startował w przetargu to MZO Sp. z o.o. a wiecie kto jest jednym ze wspólników tej spółki ..... tak Gmina Rawicz i inne gminy z okolic. Wystarczy sprawdzić na stronie Krajowego Rejestru Sądowego numer KRS 0000012980 . Tak drodzy państwo....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  10
Cały Dolny Śląsk z Was się śmieje od maja będziecie płacić za śmieci w Rawiczu 30 zł od osoby hahaha ale jesteście frajerami nic nie możecie z burmistrzem zrobić okrada was w żywe oczy haha
~ 1234
miesiąc temu ocena: 94%  9
sprawdzcie sobie kto jest w zarządzie podmiotu który startuje w przetargu. To są żarty i to nadaje się do zgłoszenia do Najwyższej Izby Kontroli http://www.bip.kzgrl.pl/index....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
miesiąc temu ocena: 96%  8
Prezesa w... na Bruk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cały Dolny Śląsk się z Was śmieje
miesiąc temu ocena: 100%  7
Cały Dolny Śląsk z Was się śmieje od maja będziecie płacić za śmieci w Rawiczu 30 zł od osoby hahaha ale jesteście frajerami nic nie możecie z burmistrzem zrobić okrada was w żywe oczy haha
~ Ja
miesiąc temu ocena: 95%  6
Dlaczego z 24 na 30 zł. zróbcie od razu po stówce , a śmieci i tak wszędzie pełno
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji