Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Bezpłatne leki dla seniorów . Sprawdź aktualną listę

› Aktualności ponad rok temu    2.09.2016
Anna Chwiłkowska
komentarzy 3 ocen 3 / 33%
A A A
 fot. archiwum

Ministerstwo Zdrowia opublikowało projekt wykazu leków, które od września osoby powyżej 75. roku życia dostaną za darmo. 

R E K L A M A

Na  liście refundowanych leków znalazły się najtańsze medykamenty, głównie związane z leczeniem chorób wieku podeszłego, stosowane w leczeniu: nadciśnienia, miażdżycy, niewydolności serca, choroby zakrzepowo-zatorowej, astmy, cukrzycy, depresji, choroby Parkinsona czy Alzheimera. 

-„Leki umieszczone na wykazie pokrywają ponad 81% zapotrzebowania pacjentów powyżej 75 roku życia na leki refundowane z poziomem odpłatności 30%” - czytamy w komunikacie Ministerstwa Zdrowia. 

Zgodnie z projektem, apteki i punkty apteczne będą wydawały pacjentom bezpłatnie leki z tego wykazu na podstawie recepty wystawionej przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub pielęgniarkę podstawowej opieki zdrowotnej. 

Niestety, takich recept nie mogą wypisywać lekarze specjaliści. Pacjent, któremu lekarz specjalista zaleci lek z listy bezpłatnych, będzie musiał przyjść do lekarza rodzinnego, który mu wypisze specjalną receptę z symbolem "S" 

TUTAJ znajdziesz pełną listę bezpłatnych leków dla seniorów powyżej 75. roku życia >>>

 

R E K L A M A
+ 1 głosów: 3 (33%) 2 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ do ...amu
ponad rok temu ocena: 17%  3
brawo PiS
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krzysztof W.
ponad rok temu ocena: 73%  2
Nie ma czegoś takiego jak : "bezpłatne leki", "bezpłatna szkoła" itp. Płaci za to podatnik, czyli każdy z nas. Komuchy (SLD, PSL, PO, PiS, Nowoczesna itp.) nauczyły się kupować nasze głosy za nasze pieniądze.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolo
ponad rok temu ocena: 60%  1
Ale jak widać, głupota też jest bezpłatna.......
R E K L A M A