BOCK z pięcioma mistrzowskimi tytułami

BOCK z pięcioma mistrzowskimi tytułami - Zdjęcie główne

5 złotych medali podczas Mistrzostw Polski w strzelaniu z broni gładkolufowej do rzutków zdobyli reprezentanci rawickiego klubu "BOCK". We Wrocławiu startowali najlepsi zawodnicy z całej Polski, w tym również kadra narodowa.

Mistrzem Polski w konkurencji Skeet 125 mężczyzn został Dominik Tomaszewski, uzyskując wynik łączny 111 punktów. Sukces ten w Skeet 75 OPEN powtórzył kolejny z rawickich reprezentantów, Sławomir Owczarz (53 punkty). Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał młodzik Jakub Błażutycz. W konkurencji Double Trap 60 Jakub ustanowił nowy rekord Polski (41 punktów). Identyczny wynik uzyskał również w Trap 60, gdzie po raz drugi sięgnął po złoto. Ostatnim medalistą okazał się młodzik Krzysztof Buniowski, który nie miał sobie równych w Skeet 60 (40 punktów).

Pozostali zawodnicy klubu "BOCK" zajmowali miejsca poza podium. Na 5. lokacie w Double Trap 150 i 14. w Trap 125 znalazł się Janusz Lato. Jarosław Tomaszewski wywalczył 9. pozycję w Skeet 125. Licznie obsadzona przez rawicki ośrodek była konkurencja Trap 125. Udział wzięli w niej również Leszek Koprowicz (10. miejsce), Kamil Niedziałek (15.), Krzysztof Radzimski (22.) i Jakub Piasny (23.). BOCK zajął w tej konkurencji drużynowo 5. miejsce.