Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Bojanowo będzie emitować obligacje

› Aktualności 11 miesięcy temu    15.07.2017
Joanna Miśkowiak
komentarzy 3 ocen 2 / 50%
A A A
 fot. UMiG Bojanowo - Tomasz Głuszek

Samorząd bojanowski zdecydował się na emisję obligacji. Jak zaznacza burmistrz Maciej Dubiel - jest to lepszy sposób na pozyskanie pieniędzy niż zaciąganie kredytu.

Obligacje to inaczej papiery wartościowe, w tym wypadku emitowane przez jednostkę samorządu terytorialnego. Dla nabywcy obligacja jest dokumentem potwierdzającym zaciągnięcie przez gminę długu. Nie oznacza to jednak, że każdy mieszkaniec może nabyć obligację. W tym przypadku nabywcami są głównie banki.

- Emisja obligacji jest to forma pozyskania pieniędzy na jakieś konkretne inwestycje. My, jako gmina, Bojanowo mamy zapotrzebowanie na środki finansowe określone na poziomie 7 mln 30 tys. zł - wyjaśniał na ostatniej sesji burmistrz Maciej Dubiel.

Emisja obligacji odbywałaby się w czterech transzach od roku 2017 do 2020. Pierwsza seria w 2017 będzie opiewać na kwotę 200 tys. zł.

- Te środki przeznaczamy na modernizację i budowę chodników w Gołaszynie. Zaletą obligacji jest to, że możemy pozyskać pieniądze na wszystkie zadania, a nie z konkretnym przeznaczeniem, np. na inwestycje środowiskowe, czy oświatowe. Oprocentowanie również jest korzystne. mówił burmistrz.

Gmina Bojanowo nie będzie jedynym samorządem w powiecie, które skorzysta z tego rozwiązania. Od dłuższego czasu obligacje emituje gmina Miejska Górka.

- Obligacje wprowadziliśmy około 10 lat temu. Do tej pory, ta forma pozyskiwania pieniędzy sprawdza się i jesteśmy zadowoleni. Procedura uzyskiwania środków jest prostsza i szybsza i możemy też szybciej spłacić poszczególne transze - zaznacza Adam Bandura, sekretarz gminy Miejska Górka. Dodaje, że na najbliższej sesji, 12 lipca, radni mają podjąć decyzję o emisji kolejnych obligacji – tym razem związanych z budową sali sportowej.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 2 (50%) 1 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ mir
11 miesięcy temu ocena: 100%  3
takiej władzy już dziękujemy,szastanie publicznym groszem na jakieś DNI i inne dziwy, to każdy potrafi,gdzie te zapowiedzi przedwyborcze,rozwój,praca,wiedza energia doświadczenie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kot
11 miesięcy temu ocena: 77%  2
Odprawy, za robotę przez 4 letnią kadencję, same efekty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lilu
11 miesięcy temu ocena: 100%  1
Po co na co w jakim celu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A