Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

BOJANOWO. Uroczyste nadanie imienia ulicy

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    12.06.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 6 ocen 3 / 67%
A A A

Ulica przy cmentarzu w Gołaszynie ma już swoja nazwę. Jej patronem został ksiądz Zygmunt Pilawski. Uroczystość nadania imienia odbyła się wczoraj po południu.

Ponad 100 osób uczestniczyło w okolicznościowej mszy świętej, którą zorganizowano na cmentarzu. Byli to nie tylko samorządowcy, zaproszeni goście, mieszkańcy miasta, ale także krewni zmarłego 25 lat temu księdza. Jego zasługi dla parafii bojanowskiej i historii miasta przypomniał ksiądz senior Jan Ratajczak. Następnie na grobie ks. Pilawskiego zapalono znicze i złożono wiązanki kwiatów. Ostatnim punktem wydarzenia było odsłonięcie tablicy z nową nazwą ulicy.

 

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu "Życia Rawicza"

+ 2 głosów: 3 (67%) 1 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (6)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ rfgvb
  3 miesiące temu ocena: 100%  6
  Pytanie do obecnego proboszcza- kiedy na całym cmentarzu będzie kostka brukowa? Ks Ratajczak zrobił część a my mamy dalej piachu po kostki. Jeśli chodzi o pieniądze, to chętnie się złożymy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek
  3 miesiące temu ocena: 60%  5
  Mam więcej niż 45 lat ale nie wiem czym się szczególnie zasłużył dla miasta i parafii żeby spotkał go taki zaszczyt. Parafia była bardzo zaniedbana a proboszcz zdążył zwiedzić min. Paryż,Rzym i inne europejskie miasta. Dopiero ks. Ratajczak uporządkował sprawy parafii.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oj
  3 miesiące temu ocena: 60%  4
  I nastały dobre czasy dla ochroniarzy pedofilii w swoich szeregach ludzi dobrej wiary
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Stop klerykalizacji kraju
  3 miesiące temu ocena: 64%  3
  A kto to ten ksiądz Pilawski że nadano nazwę ulicy jego imieniem. Żeby później w nocy nie ztywali tabliczek.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ bojanowiak
  3 miesiące temu ocena: 67%  2
  Pewnie jestes za młody żeby wiedzieć kim był Pilawski. Osoby powyżej 45 roku życia pamiętają go dobrze a zasluzył sie dla mieszkanców jeszcze w czasie wojny. Był proboszczem z najdłuższym stażem, zwykłym grzesznym człowiekiem . Tabliczka z jego nazwiskiem będzie dumnie wisiała i nikt po ciemku jej zdejmował nie bedzie tego możesz być pewny.
  ~ Hamerykaner
  3 miesiące temu ocena: 100%  1
  Podobnież w Hameryce ulice mają numery zamiast imienia. Odchodzi problem wymiany dokumentów, jak się okaże, że "patron" ulicy okazał się człowiekiem niegodnym tego zaszczytu. Często w autach jest kompas i jak się jedzie na wschód to się zaczynają ulice wschodnie, jak na zachód - ulice zachodnie, jak się szuka np. ulicy wschodniej nr 100 i się jedzie na wschód a ulica jest już np. 110-ta to znaczy, że się trzeba wrócić. Proste jak konstrukcja cepa. I nie trzeba Aktualnej nawigacji, żeby się w tym rozeznać, jak u nas.