Bolesna lekcja dla Sparty

Bolesna lekcja dla Sparty - Zdjęcie główne

Drużyna Waresiaka po raz kolejny musiała uznać wyższość rywali. Sparta tym razem udała się do Krobi. Miejscowa Krobianka to bardzo solidna drużyna, która w obecnych rozgrywkach zajmuje drugie miejsce w ligowej klasyfikacji. Przed spartanami było więc bardzo trudne zadanie.

Goście od pierwszych minut próbowali przeciwstawić się miejscowym. Oczywiście Krobianka była częściej w posiadaniu piłki, ale na pierwsze trafienie czekać było trzeba ponad dwadzieścia minut. Wtedy gospodarze wrzucili „wyższy bieg”. Wynik meczu otworzyli w 23. minucie. Minutę później było już 2:0. Dwa szybkie ciosy mocno ogłuszyły Spartę, ponieważ po upływie kolejnej minuty Paweł Kląskała po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki. Krobianka w trzy minuty zaaplikowała Sparcie trzy bramki i mogła uspokoić grę. Goście próbowali walczyć i strzelić gola kontaktowego, ale pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 3:0. Po zmianie stron, gdy zawodnicy Waresiaka myślami byli chyba jeszcze w szatni, zostali skarceni po raz czwarty. Sparta nadal próbowała walczyć, ale w ofensywie brakowało argumentów. Krobianka z kolei szukała kolejnych szans na bramkę. Drużyna Gintowta pokonała Kląskałę jeszcze dwukrotnie i boiskowy licznik zatrzymał się na 6:0. Następną ligową potyczkę spartanie rozegrają na własnym stadionie. W niedzielę od 16.00 gościć będą LZS Stare Oborzyska.

Krobianka Krobia - Sparta Miejska Górka 6:0 (3:0)

Sparta: Paweł Kląskała - Mariusz Niedźwiedź, Zimny (72'Jakub Żyto), Zbigniew Rak (52'Łukas Dytko), Mateusz Pernak (81'Adrian Giezek), Marcin Hądzlik, Robert Siecla, Edwin Marchewka, Damian Gmerek, Kacper Subera, Bartłomiej Nowak