Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Santi zaprawa
R E K L A M A

Brak subwencji wiejskiej skrytykowany przez opozycję

› Aktualności 7 miesięcy temu    14.07.2017
Karol Pospiech
komentarzy 214 ocen 50 / 92%
A A A

Niegospodarność i niedopełnienie obowiązków - tak Marek Heinze ocenia działania gminy w związku z próbą utworzenia Szkoły Podstawowej nr 6 w Sierakowie oraz nieotrzymaniem subwencji wiejskiej na uczniów tej placówki. - Nie ma szkody dla gminy - ripostuje Grzegorz Kubik.

R E K L A M A

Wiceprzewodniczący rady miejskiej i zarazem szef klubu radnych Rawickiej Platformy Samorządowej działania władz gminy w związku z reformą oświaty podsumował na konferencji prasowej. 

Krytycznie ocenił nieotrzymanie subwencji wiejskiej na rawicką "szóstkę", która od nowego roku szkolnego miała mieścić się w Sierakowie.

Trudno mówić o wybraniu optymalnego rozwiązania, kiedy wiąże się z tym tak gigantyczna strata finansowa dla gminy - stwierdził Marek Heinze.

Nie można utracić czegoś, co tak naprawdę nam się nie należało - ripostuje burmistrz Grzegorz Kubik

Szczegóły w materiale wideo.

R E K L A M A
+ 46 głosów: 50 (92%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (214)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Andrzej
5 miesięcy temu ocena: 100%  214
Brawo, tak trzymać. Podobna sytacja miała miejsce w okolicach Gorzowa https://rynekpierwotny.pl/s/no... . Subwencja oświatowa dla gmin to często jedyne rozwiazanie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Powodzonka
6 miesięcy temu ocena: 40%  213
Brawo Kubik i tak tylko ty się liczysz.Tamci są niewiarygodni bo zawsze są przeciw nawet dobrym rzeczom.W internecie przegrywasz ale wybory wygrasz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stołek
5 miesięcy temu ocena: 100%  212
Tak jest, goście ze zdjęcia kompletnie niewiarygodni zawsze są na nie i jak na razie nie mają się czym pochwalić,jak z takimi coś budować nie da się .
~ gonzalesie
6 miesięcy temu ocena: 50%  211
pewnie 1 700 000 zł to drobne sprawy... ciekawe jakby cie ktos okradł z takiej kasy co byś powiedział...ale o czy mówimy ze sklejek takich kwot ni ma :)
~ Mieszkaniec gm rawicz
7 miesięcy temu ocena: 56%  210
Gdzie jest fabryka co burmistrz przez wybory
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ Prawnik
7 miesięcy temu ocena: 75%  209
"Ustawy" radzę zapisz się na studia prawnicze i czytaj cale ustawy wraz z powiąznymi i przeczytaj też Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe Art. 206. [Uchwała w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego] 6. Na podstawie uchwały, o której mowa w ust. 1, nie dokonuje się zakładania szkół, o których mowa w art. 18 ustawy - Prawo oświatowe, w tym szkół podstawowych o niepełnej strukturze organizacyjnej i szkół podstawowych filialnych, likwidacji i przekształceń szkół innych niż dokonywane na podstawie przepisów niniejszej ustawy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ustawy
7 miesięcy temu ocena: 29%  208
Jak tu gadać z ... , przeczytaj sobie ten ustęp 1 i sie dowiesz jaką uchwałą nie można a potem przeczytaj art. 129 Ustawy wprowadzającej Prawo Oświatowe https://men.gov.pl/ministerstw... i art 89 Ustawy Prawo Oświatowe i się dowiesz jak zlikwidować szkołę i utworzyć w nowym miejscu, np poprzez przekształcenie gimnazjum w podstawówkę. Przytoczone przeze mnie ustawy są właśnie z 14.12.2016r. choć burmistrz twierdzi, że ich nie było. Pani Rak tez coś w ten deseń myli :)
~ Ustawy
7 miesięcy temu ocena: 29%  207
Ci co mówią o kłamstwach niech sobie przeczytają art 129 Ustawy wprowadzającej Prawo Oświatowe https://men.gov.pl/ministerstw... i art 89 Ustawy Prawo Oświatowe. Inne gminy dały sobie radę a u nas strata 1,7 mln...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zarządzanie oświatą... nie takie proste
7 miesięcy temu ocena: 46%  206
100% racji - powinniście zlikwidować Szkołę nr w Rawiczu, powołać ja jako szkołę podstawową w Sierakowie i połączyć wtedy z wygaszanym gimnazjum. Tego co Gmina chciała zrobić zabrania nowa ustawa i tyle w ocenie całego zamieszania.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ sss
7 miesięcy temu ocena: 29%  205
Panie Prawnik - czasu potrzeba pół roku, ustawy weszły 14 grudnia a opublikowane były 11 stycznia. Przekształcenia i likwidacje trzeba zapoczątkować do końca lutego... czyli czasu trochę było
~ Prawnik
7 miesięcy temu ocena: 33%  204
Przeanalizowałem twoj wpis. Sprawdź ile trzeba na to czesu J.
~ do Prawo
7 miesięcy temu ocena: 50%  203
Oczywiście, że uchwałą o której mowa w ust. 1, nie dokonuje się zakładania szkół, ( to uchwała o sieci placówek po reformie i wygaszeniu) Likwidację sp6 i powołanie sp w Sierakowie należało zrobić przed uchwałą o sieci w przewidziany w ustawie sposób - art 88 i 89 ustawy.
~ Prawo
7 miesięcy temu ocena: 50%  202
Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe Art. 206. [Uchwała w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego] 6. Na podstawie uchwały, o której mowa w ust. 1, nie dokonuje się zakładania szkół, o których mowa w art. 18 ustawy - Prawo oświatowe, w tym szkół podstawowych o niepełnej strukturze organizacyjnej i szkół podstawowych filialnych, likwidacji i przekształceń szkół innych niż dokonywane na podstawie przepisów niniejszej ustawy.
~ Pis
7 miesięcy temu ocena: 86%  201
Do Koli Kolego czy Ty mówisz o tym Tadziu który na otwarcie nowego zakładu w Prusicach ZPB Kaczmarek, biegał za księdzem z wiaderkiem wody świeconej .Można zobaczyć te jaja na stronie ZPB Kaczmarek
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola
7 miesięcy temu ocena: 86%  200
Już tam nie pracuje. Musiał opuścić stanowisko. Kolejne
~ szarak
7 miesięcy temu ocena: 89%  199
Karierowicze!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Precz
7 miesięcy temu ocena: 26%  198
Jeszcze rok i kubikowcy won
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pis
7 miesięcy temu ocena: 38%  197
Znam dwie osoby z partii PO które nie miały z kim przegrać A po ogłoszeniu wyników polaly się lzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kk
7 miesięcy temu ocena: 67%  196
Niezależnie, który z Panów wystartuje w nadchodzących wyborach na Burmistrza, ma wygrane jak strzał w 10.Obiecanek i bajeczek mamy dość...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jola
7 miesięcy temu ocena: 47%  195
Ta! Już w Rawiczu strzelali w 10 tkę. Do papieża! Koledzy Tadzia dobrze wiedzą z kim się kumplują
~ Ania
7 miesięcy temu ocena: 65%  194
Dobrze że tylko rok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Następna kadencja
7 miesięcy temu ocena: 35%  193
Tak dobrze.Tylko rok i Kubik znowu będzie burmistrzem.I tak jest najlepszy
~ GeKon
7 miesięcy temu ocena: 83%  192
wiele komentarzy a nikt nie potrafi dać odpowiedzi... jakie przepisy przeszkodziły Kubikowi wziąć należną subwencję (należną oczywiście gdyby dopilnował procedur)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kola czy kolowa?
7 miesięcy temu ocena: 20%  191
Należało zlikwidować Szkołę nr 6 w Rawiczu, powołać ją jako szkołę podstawową w Sierakowie i połączyć wtedy z wygaszanym gimnazjum w przewidziany w ustawie sposób - art 88 i 89 ustawy. Nie ma zapisu, że nie wolno w tym roku tego robić - jedynie, że nie wolno w taki sposób w jaki chciał Kubik a ministerstwo nie ma tu nic do gadania bo w ustawie napisali nie po to żeby Kubikowi robić wyjątki. A DYM jest o stracone 1,5 miliona zł. Wystarczyłoby na dwa lodowiska a tak te pieniądze będzie trzeba zabrać pewnie z inwestycji bo szkoły muszą funkcjonować.
~ kola
7 miesięcy temu ocena: 67%  190
Chodzi o subwencję wiejską, którą dostawało gimnazjum. Gimnazjum można było albo zlikwidować, albo przykleić na ostatnie dwa lata do jakiejś innej szkoły. Tak czy owak subwencji wiejskiej już by nie dostało. Więc w urzędzie wymyślili, że może SP 6 (tą, która teraz przygarnęła resztki gimnazjum) przeniosą na wieś. Ale nie było na to zgody ministra (ustawa zakazuje w tym roku robić takich przesunięć), Więc przeniosą ją do Sierakowa w przyszłym roku. O co ten cały dym?
~ Ghh
7 miesięcy temu ocena: 100%  189
Janusz sprawdz
~ janusz
7 miesięcy temu ocena: 18%  188
moze to ze nie mozna likwidowac podstawowek w ramach reformy???
~ Bolek
7 miesięcy temu ocena: 73%  187
Na szczęście tylko jeszcze rok tej wladzy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ urząd pracy - dni otwarte
7 miesięcy temu ocena: 31%  186
Masz rację. Miejmy nadzieje że już za rok zmieni się szef oświaty powiatowej.
~ Ryży
7 miesięcy temu ocena: 76%  185
Panowie marek H i Jacek G nie mają tak wybujałej wyobraźni jak panowie ze słabego regionu,inwestorzy na rogatkach miasta,bardzo realna propozycja toru Formuły 1,przepraszam pominąłem panie i ich wyśmienite lecz mało realne propozycje.Gospodarność Wasza zaprowadzi nas na dno basenu zlikwidowanego przez folklor ludowy.Ciemny lud nie kupuje wszystkiego.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ olo
7 miesięcy temu ocena: 34%  184
I tutaj widzicie inteligencje obu Panów ,burmistrz chciał dobrze dla gminy ale ministerstwo nie pozwoliło ,a oni mówią o niegospodarności .A Pang.G. zajmuję się oświatą w starostwie strach się bać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dddd
7 miesięcy temu ocena: 86%  183
zacytuj przepis na który powołało sie ministerstwo...d
~ kola
7 miesięcy temu ocena: 44%  182
Pawłowskiemu przez 12 lat udała się jedynie wschodnia obwodnica. Czy ktoś go kiedyś rozliczył z tej drogi donikąd? Kupę milionów wyrzucone w błoto, nikt tam nie jeździ, psy du.. szczekają, ale to kubika Jacuś i Mareczek oskarżają o niegospodarność, a z Tadziem pójdą do wyborów. Śmieszne i straszne
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ilo
7 miesięcy temu ocena: 38%  181
wice starosta do zwolnienia jak panu nie wstyd
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ono
7 miesięcy temu ocena: 41%  180
To wstyd i nie wypada żeby osoba publiczna czyli wice starosta jawnie kłamała i oczerniała
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Milczący
7 miesięcy temu ocena: 67%  179
A coś powiedział???
~ gwizd
7 miesięcy temu ocena: 33%  178
Ten po lewej to szczególny znawca oświatowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nauczyciel z liceum
7 miesięcy temu ocena: 32%  177
Niech każdy zajmie się tym na czym się zna nie sądzę żeby Panowie G.oraz H. byli w tych sprawach kompetentni ich kariery zawodowe i wykształcenie tylko to potwierdzają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to chyba marny nauczyciel
7 miesięcy temu ocena: 79%  176
heh nic nowego nie wymyśliłeś żeby ubliżyć, wklej to jeszcze kilka razy :)...do tego też trzeba mieć szkoły :)
~ w.r = dno
7 miesięcy temu ocena: 71%  175
Bardzo dobrze że panowie zabrali głos w tej sprawie. Ludzi z bezSilnego regionu trzeba odsunąć od nieudolnych decyzji i pomysłów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefan
7 miesięcy temu ocena: 45%  174
W zachodnich demokracjach trzeba być najpierw kimś z jakimś bagarzem doświadczeń i sukcesów żeby wejść do polityki. W Polsce" nikt "wchodzi do polityki żeby się dorobić i stać kimś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Uczciwe państwo
7 miesięcy temu ocena: 42%  173
OSOBY PRACUJĄCE NA PUBLICZNYCH -PAŃSTWOWYCH POSADACH POWINNY BYĆ APOLITYCZNE I NIE POWINNY BYĆ W POLITYCE BO SĄ OPŁACANI Z PODATKÓW WSZYSTKICH PODATNIKÓW O RÓŻNYCH POGLĄDACH POLITYCZNYCH.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ KONKURS !!!
7 miesięcy temu ocena: 7%  172
A konkurs dalej trwa Znajdź pięć różnic https://static5.depositphotos....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Źli ludzie nami rządzą
7 miesięcy temu ocena: 71%  171
s.r. = nienawiść
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zli ludzie wam doradzają
7 miesięcy temu ocena: 41%  170
PRA = niekompetencja
~ Duet egzotyczny czyli DONALDZIE WRÓĆ
7 miesięcy temu ocena: 34%  169
Kochani za tym pustym stepem miasto jest ogromne tam ja dla was wybuduje piękne PO ,wyślę list a potem wy przyjedziecie do mnie i będziemy tak szczęśliwi jak nigdy nikt. Wasz Donald.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ---
7 miesięcy temu ocena: 94%  168
No i wszystko jasne! Donald Trump zaprasza naszą władzę gminną do siebie! Tylko kto ma takie informacje z pierwsze ręki? Zastanawiające ;-)
~ :-)
7 miesięcy temu ocena: 79%  167
Czyżby podwójna dawka leków nie pomogła? Może czas na zmianę lekarza prowadzącego?
~ Ale jaja Jechać z nimi
7 miesięcy temu ocena: 21%  166
Niezły kabaret. Szkoda że redakcja okroiła materiał. Tu macie link do mocniejszego materiału https://www.facebook.com/pg/ty...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kiepskie
7 miesięcy temu ocena: 24%  165
Miszczu tyle ci zostało ale i to jest słabe i to bardzo.
~ :-)
7 miesięcy temu ocena: 88%  164
Na wózku? To personifikacja Rawicza po czterech latach rządów Słusznej Rury z Fisigórki! Chłopaki ze Słusznej Rury! Dzięki za materiał! Szkoda tylko Rawicza! Jeszcze tylko rok z małym okładem! :-)
~ Tak jest jechać i to ostro
7 miesięcy temu ocena: 11%  163
Tutaj jest dopiero masakra K..... pozamiatany https://www.youtube.com/watch?...
~ Tak jest jechać i to ostro
7 miesięcy temu ocena: 30%  162
Tutaj jest dopiero masakra K..... pozamiatany
~ Los stagniatos
7 miesięcy temu ocena: 78%  161
Szkoda czasu na te komentarze co wypisują ludzie bezSilnego r. Ten rok musimy się pomęczyć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wpuSzczą naSR w kanał
7 miesięcy temu ocena: 86%  160
Ty jesteś jednym z tych debilosow
~ Straty nie było
7 miesięcy temu ocena: 27%  159
To z wami się gmina męczy.Tyle lat w czarnej d....Polityka tylko wam w głowie.Mocni tylko w internecie jesteście.Kubik udowodnił,że sobie dobrze radzi .30 mln pozyskane a następne środki czekają w poczekalni.
~ kampania wyborcza
7 miesięcy temu ocena: 17%  158
Ruszyła kampania wyborcza. http://www.rawicz24.pl/artykul...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ----
7 miesięcy temu ocena: 85%  157
Oj, ruszyła! http://www.rawicz24.pl/artykul...
~ Panom już dziękujemy
7 miesięcy temu ocena: 18%  156
Dobra chłopcy. Chcieliście nadymić to nadymiliście. Nic z tego waszego dymienia nie wychodzi i nie wyjdzie. Urzędnicy robią tak jak ustawy nakazują ale te obowiązujące. Następnym razem lepiej się zastanówcie czy warto ogłupiać ludzi. Prędzej czy później i tak wszyscy się dowiedzą że to jest tylko robienie hałasu. A na dodatek dostaliście w hejtach po "pysku" i słusznie zresztą. Za to winni będą ci którzy akurat nie dymią czyli ten Śmieszny Dwór czy kubikowcy. Mieliście swoje pięć minut na antenie. Swoje dostaliście czyli czas antenowy. Więc spadać na drzewa. Na te drzewa wycięte pod szkołą zawodową.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ---
7 miesięcy temu ocena: 100%  155
GRUPY PRODUCENTÓW NIEMARZYN SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ http://www.krs-online.com.pl/m... oraz SPÓŁDZIELNIA PRODUCENTÓW BYDŁA RAWSTEK http://www.krs-online.com.pl/m...
~ żenada
7 miesięcy temu ocena: 17%  154
Brakuje Ci Mega wykształcenia albo masz Mega słaby wzrok. Nie czytasz ze zrozumieniem. Ja nie jestem jedną z was. Dopisuj sobie te brednie komuś innemu tylko nie tutaj.
~ Mega
7 miesięcy temu ocena: 90%  153
Nie zachowuj się jak stary cap-capy dojnej zmiany czy ludowego folkloru,Wam trzeba na łapy patrzeć........ot i tyle w temacie Ekstradycja-przekręt........
~ Zozstrzygnie ktoś w końcu ten konkurs. Ile można czekać. A może on jest za trudny.
7 miesięcy temu ocena: 15%  152
PrOszę znaleźć pięć róznic !!! https://static5.depositphotos....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kopiuj, wklej
7 miesięcy temu ocena: 88%  151
Burmistrz jest od roboty a radni od patrzenia na łapy. Do tego każdy mieszkaniec może sprawdzać burmistrza, który pracuje za basze pieniadze. Jak burmistrz bedzie działał dobrze to zostanie wybrany jeszcze raz. Jaj bedzie dawał ciała to nie wygra. Mamy demokracje i każdy ma prawo głosu. Opluwanie się i przyklejanie politycznych łatek to w Warszawie a nie tu. Jeśli współpracownicy burmistrza boją się pytań i społecznej kontroli to chyba mają coś za uszami?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mega
7 miesięcy temu ocena: 91%  150
Od rana dojna zmiana,ciemny lud wszystko kupi,tor Formuły I,bajki Disneya,wieżę Eiffla.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonzo
7 miesięcy temu ocena: 17%  149
Do ed No mistrzu umiesz gadać ludzim językiem. Musze Ci jednak powiedzieć ze zarzut imprezowania byłby zasadny gdyby były to domy publiczne. Wiesz za czym jeździ po kraju to napisz a nie czyn z tego zarzutu.Natomiast robienie zarzutu z tego ze miasto jest zalewaNe z winy burmistrza jest śmieszne. Zalewane jest od kilkudziesięciu lat
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonzo
7 miesięcy temu ocena: 8%  148
Do ed Gościu czegoś Ty się najadł Jak jesteś za zmianą burmistrza to dawaj kandydatów. Tylko takich co nie kręcą interesikow i dają pieniądze na imprezy bo ciemny lud lubi się bawic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ed
7 miesięcy temu ocena: 82%  147
Źe nowy burmistrz nie będzie nazywał się Kubik wcale nie znaczy, że automatycznie będzie dobrym burmistrzem. Powinien to być ktoś młody, nie człowiek z poprzednich epok tak, jak Kubik. Powinien to być ktoś nie obciążony konfliktami i urazami osobistymi, nie koniecznie związany z jakimś konkretną organizacją, tak żeby później nie musiał się odwdzięczać rozdawaniem stanowisk swoim kolegom, A przede wszystkim człowiek realnie stąpający po ziemi zajmujący się konkretną pracą a nie bujaniem w obłokach. Burmistrz imprezuje, jeździ po Polsce nie wiadomo za czym a tu mu miasto woda zalewa albo dotacje milionowe przechodzą pod nosem. Kubik jest złym burmistrzem i tyle.
~ Odsunąć kubikowcow od władzy w kolejnych wyborach
7 miesięcy temu ocena: 76%  146
Brawo panie Marku i panie Jacku! Kubika i jego świtę musiała panów wypowiedz mocno zaboleć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odsunąć od władzy resztki Platformy Obywatelskiej w następnych wyborach.
7 miesięcy temu ocena: 35%  145
Bredzisz.
~ Racja
7 miesięcy temu ocena: 22%  144
"Ustawa zakazuje w roku 2016 - 2017 likwidowac podstawówki dlatego ministerstwo i kurator sie nie zgodzili. I żaden Gwizdek i inny Heinze tego nie zmienią a takie konferencje to czysta propaganda i kłamstwa. Oni dobrze o tym wiedzą i to sa tacy ludzie własnie."
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dddd
7 miesięcy temu ocena: 91%  143
Zacytuj ten przepis!!
~ Dddd
7 miesięcy temu ocena: 91%  142
Zacytuj ten przepis!!
~ Słownik wyrazów obcych potrzebny od zaraz!
7 miesięcy temu ocena: 84%  141
Słownikowy Region. Stagnacyjny Region. http://www.obywatel.rawicza.pl... & http://www.obywatel.rawicza.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mega
7 miesięcy temu ocena: 80%  140
Pod przykrywką to działają ludzie ze słabego regionu i ich dowódca-wszystko dla dobra rawiczan-koszty bez znaczenia........
~ Walka o władze dwóch na jednego
7 miesięcy temu ocena: 30%  139
Tadziowi znowu marzy się fotel burmistrza. Mam nadzieję że to nie jest koalicja PO i SLD pod przykrywką Samorządnych PRA i Porozumienia Samorządowego
~ Szkolny Region
7 miesięcy temu ocena: 95%  138
Szkolny Region http://www.obywatel.rawicza.pl...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ P amela O.
7 miesięcy temu ocena: 23%  137
A POszli wy na ...uy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZMIANA
7 miesięcy temu ocena: 96%  136
Proponuję zwiększyć dawkę albo zmienić lekarza!
~ Mądry
7 miesięcy temu ocena: 26%  135
A to dopiero, by było jakby Kubik spróbował zlikwidować SP6.Dopiero by dymili "ci dwaj obaj cwaj".Do PIS miejcie pretensje jak bałaganu narobili samorządom z tą głupią reformą.Nikt tego nie chce
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawo
7 miesięcy temu ocena: 100%  134
Trochę mi to zajęło. Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Przepisy wprowadzające ustawę - Prawo oświatowe Art. 206. Uchwała w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego 6. Na podstawie uchwały, o której mowa w ust. 1, nie dokonuje się zakładania szkół, o których mowa w art. 18 ustawy - Prawo oświatowe, w tym szkół podstawowych o niepełnej strukturze organizacyjnej i szkół podstawowych filialnych, likwidacji i przekształceń szkół innych niż dokonywane na podstawie przepisów niniejszej ustawy.
~ wer
7 miesięcy temu ocena: 94%  133
Do prawda... zacytuj artykuł zakazujacy.
~ Prawda
7 miesięcy temu ocena: 33%  132
Ustawa zakazuje w roku 2016 - 2017 likwidowac podstawówki dlatego ministerstwo i kurator sie nie zgodzili. I żaden Gwizdek i inny Heinze tego nie zmienią a takie konferencje to czysta propaganda i kłamstwa. Oni dobrze o tym wiedzą i to sa tacy ludzie własnie.
~ do Mądrego
7 miesięcy temu ocena: 79%  131
No bałaganu narobili ale skoro musisz coś zrobić to z głową a nie z głowa w chmurach, a likwidacja powinna być sp6 w Rawiczu i powołanie SP w Sierakowie + budynek zamiejscowy w byłej sp6 a chcieli zrobić odwrotnie i to wszystko.
~ TOR
7 miesięcy temu ocena: 84%  130
4 x tor Formuły I
~ DONALDZIE WRÓĆ
7 miesięcy temu ocena: 17%  129
Czekajcie napiszę list a POtem przyjedziecie do mnie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żegnaj Pamelo
7 miesięcy temu ocena: 37%  128
Chłopcy z naszego puebla
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OCZKO
7 miesięcy temu ocena: 92%  127
Z ulicy Żwirka i Muchomorka, oczko!
~ Gonzo
7 miesięcy temu ocena: 23%  126
Do Mega Nie obrazaj i lekceważ ciemnego ludu pajacu.Bo po następnych wyborach będziesz musiał sobie w łeb strzelic
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ no dalej konkurs trwa
7 miesięcy temu ocena: 12%  125
PrOszę znaleźć pięć róznic !!! https://static5.depositphotos....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ŚR
7 miesięcy temu ocena: 89%  124
Śmieszny Region?
~ Nie dla kubikowcow
7 miesięcy temu ocena: 91%  123
To słaby burmistrz ja i jego ekipa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ed
7 miesięcy temu ocena: 75%  122
Niestety Kubik w swoich działaniach jest nieporadny i mało skuteczny do tego dziwaczna polityka kadrowa zatrudnianie ludzi, którzy, jak najmniej mają wspólnego z Rawiczem, nie umiejętność dogadywania się z ludźmi. Wielkie plany i propaganda nie wystarczą, bardzo słaby burmistrz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ skuteczno
7 miesięcy temu ocena: 12%  121
akurat kubik jest skuteczny. Zobacz pozyskiwanie funduszy UE
~ admin
7 miesięcy temu ocena: 15%  120
Ed ile razy już się tu wpisałeś bo ja naliczyłem że większość to twoje komentarze. Nie umiesz odczytać takich danych to się nie produkuj.
~ Kuriozalna i gigantyczna
7 miesięcy temu ocena: 14%  119
Jedyne słowa podkreślane prze tego gościa to kuriozalne i gigantyczne. Kuriozalny to był wybór tych panów w wyborach a ich wypowiedź potwierdza tą gigantyczną pomyłkę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonzo
7 miesięcy temu ocena: 24%  118
Panie Gonzo 2 tego by brakowało aby burmistrz organizował fotografa szkole.Dlatego jakąś komisja mogłaby sprawdzić komu złożono oferty i jakie warunki były wymagane. A tak na koniec istnieje coś takiego jak moralność, która jest obca bardzo politykom
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sarnowiak
7 miesięcy temu ocena: 93%  117
Pan Sawicki wynajmował pomieszczenia bezpośrednio od gminy i tyle
~ Mienie gminne nie dla radnych
7 miesięcy temu ocena: 79%  116
Żaden radny nie ma prawa zarabiać i czerpać korzyści finansowych na terenie podległym gminie. Świadczenie usług na terenie szkoły jest zabronione ustawą czy uchwałą. Jeśliby tak nie było to Pan Sawicki nadal byłby radnym.
~ Znajdź pięc rużnic i wygraj nagrodę
7 miesięcy temu ocena: 33%  115
https://static5.depositphotos....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ŚR
7 miesięcy temu ocena: 100%  114
Śmieszny Region?
~ Mieszkaniec
7 miesięcy temu ocena: 86%  113
Widać że kubełkowców zabolało i dobrze bo burmistrz i jego świta lubią się wszystkim chwalić a jak coś nie wyjdzie to już nie powiedzą. Ponad ,1,5 miliona! Tyle pieniędzy. Tak jest jak się nie znają na robocie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pomyłek
7 miesięcy temu ocena: 22%  112
Mają czym to się chwalą.Ci ze zdjęcia nie mają czym a też się chwalą,bo i tak nic nie jest ich udziałem w gminie,bo jeden olał gminę dla stanowiska a drugi słynie z tego ,że słynie....i zawsze się myli
~ uchwala
7 miesięcy temu ocena: 6%  111
nieprawda. jak mozna pozyskac dotacje skoro uchwala nakazuje w tym roku trzymac podstawowki? To co kubik zrobil to jedyna mozliwosc
~ Błąd
7 miesięcy temu ocena: 19%  110
I znowu strzał kulą w płot Już tyle razy nie mieli ci panowie na zdjęciu racji..Powiatem się zająć panie Jacku ,nie wypada panu tu występować.Trzeba było innego PRA wystawić .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tytul
7 miesięcy temu ocena: 15%  109
Tytuł powinien być taki Kubik miazdzy marka i Jacka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Mega
7 miesięcy temu ocena: 11%  108
Nie Mega tylko Marek. Marek nie opowiadaj w krypcie.
~ Mega
7 miesięcy temu ocena: 97%  107
Zmiażdży sobie worek tymi opowieściami z krypty,prawdę należy ludziom mówić rawiczanie nie zasługują na ..................ciemny lud to kupi.
~ Polonista
7 miesięcy temu ocena: 94%  106
Regionalni muszą popracować nad kulturą pisania komentarzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bumerang
7 miesięcy temu ocena: 93%  105
Panie kubik weź się pan nie osmieszaj.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do marka
7 miesięcy temu ocena: 13%  104
Marek nie pisz juz komentarzy
~ Mega
7 miesięcy temu ocena: 96%  103
Od rana dojna zmiana ,ciemny lud wszystko kupi Formuła1,bajki Disneya,Wieża Eiffla itd,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sasiaf
7 miesięcy temu ocena: 13%  102
Heinze zatrudnij domagale bo trudno cie ogladac.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Niestety
7 miesięcy temu ocena: 58%  101
Tutaj nawet domagala nie pomoze
~ Prawnik
7 miesięcy temu ocena: 18%  100
Kubik swoin komentarzem zmiotl chlopcow z PO totalnie. A Panie Kubik niech pan na tych panow doniesie bo oskarzaja i zniewazaja Pana o niegospodarnosc itd. Łamia prawo wiec trzeba ich rozliczyc.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PRAwidziwy raiwczak
7 miesięcy temu ocena: 17%  99
Kubik: Jacek+Marek 1:0.
~ Taczki w dłoń
7 miesięcy temu ocena: 93%  98
Za rok kubik i szybaj WYJAZD!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fghj
7 miesięcy temu ocena: 17%  97
Wyjazd z gwizdkami!
~ Gonzo
7 miesięcy temu ocena: 5%  96
Zwolennicy PO nie prosiłem o stawianie czerwonych łapek. Mieliście odpowiedzieć na postawione pytanie. Ale cios był dość mocny i jesteście zamrocżeni A może służby burmistrza udzieliłyby odpowiedzi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bumerang
7 miesięcy temu ocena: 100%  95
Służby burmistrza zapewne... maja przecież w sr radną kompetentną w dziedzinie fotografii szkolnej.
~ Pa
7 miesięcy temu ocena: 4%  94
Idę spać, do jutra mądre głowy.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ małysz
7 miesięcy temu ocena: 0%  93
Od pół godziny tylko ja dodaję komentarze- brakuje już mim nick"ów.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ genia
7 miesięcy temu ocena: 0%  92
brak wam polotu i wytrwałości
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ miła
7 miesięcy temu ocena: 0%  91
Dyskutanci poszli spać? Jutro rano powtórka z rozrywki ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ZEZOL
7 miesięcy temu ocena: 0%  90
Janie - świeczki sprzedawać, albo okulary założyć, wybór należy do ciebie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dddd
7 miesięcy temu ocena: 20%  89
ten wpis kolejny przykład chamstwa
~ leniwiec
7 miesięcy temu ocena: 0%  88
nudni jesteście.......
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hichot
7 miesięcy temu ocena: 6%  87
Panowie dajcie sobie coś na wstrzymanie, bo latacie jak "kot z pęcherzem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gdzie odpowiedzialność
7 miesięcy temu ocena: 94%  86
Ciekawa sprawa z tymi ustawami, bo wydaje mi sie, że jeśli można odpowiednio dostosować za rok to będzie to na tych samych ustawach co teraz bo ustawa o likwidacji gimnazjów jest z grudnia 2016.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jednak odpowiedzialność
7 miesięcy temu ocena: 97%  85
do Pragnę... wynika, bo jeśli można za rok, a przepisy były juz w tym to należało je zastosować. a z innej beczki - to wreszcie jakieś normalne zdania tu padają :)
~ Pragnę zauważyć
7 miesięcy temu ocena: 10%  84
Pragnę zauważyć iż z powyższej wypowiedzi nie wynika żadna odpowiedzialność. Ale mogę się mylić
~ Gonzo
7 miesięcy temu ocena: 9%  83
Członkowie i sympatycy PO oczekuje waszej odpowiedzi. Znacie prawo doskonale.Odwagi
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczak
7 miesięcy temu ocena: 93%  82
Burmistrz jest od roboty a radni od patrzenia na łapy. Do tego każdy mieszkaniec może sprawdzać burmistrza, który pracuje za basze pieniadze. Jak burmistrz bedzie działał dobrze to zostanie wybrany jeszcze raz. Jaj bedzie dawał ciała to nie wygra. Mamy demokracje i każdy ma prawo głosu. Opluwanie się i przyklejanie politycznych łatek to w Warszawie a nie tu. Jeśli współpracownicy burmistrza boją się pytań i społecznej kontroli to chyba mają coś za uszami?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Te komentarze, to ustawka PO z SR
7 miesięcy temu ocena: 9%  81
Trochę dziwne. Ten artykuł wcale nie cieszy się zainteresowaniem (mało odsłon w porównaniu z innymi) ale ma już kilkadziesiąt komentarzy. Chyba znów widzimy tutaj ustawkę PO przeciw SR Chłopcy, dejcie se na wstrzymanie, albo umówcie się w lesie, tutaj nie jest miejsce na wasze porachunki. WON!
~ Rawiczak nr 2
7 miesięcy temu ocena: 11%  80
Pragnę zauważyć że POlityczne łatki właśnie próbują przyklejać panowie z Platformy Obywatelskiej. Troszkę a w zasadzie BAAAArdzo im to nie wychodzi ale próbują.
~ tim
7 miesięcy temu ocena: 91%  79
Zwykły błąd i może niedopatrzenie a jakie kosztowne i teraz wystarczyło przyznać, że nie zawsze robi sie doskonale.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kto odda
7 miesięcy temu ocena: 90%  78
wystarczyło zrobić tak żeby dostać ta kasę...a nie teraz wciskać kit, że sie nie należało, jakos kuratorium wiedziało jak to powinni zrobić a burmistrz i Vulkan za 32 tys. nie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonzo
7 miesięcy temu ocena: 22%  77
Mam pytanie Czy radny może prowadzić działalność zarobkową na terenie szkoły podległe UMiG
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Gonzo 2
7 miesięcy temu ocena: 82%  76
Panie Gonzo, burmistrz ani urząd nie jest bezpośrednim szefem w szkole i nie organizuje jej pracy ani wyboru fotografa. Pan też może złożyć ofertę:)
~ Witamy w świecie hiPOkryzji i uczcuwości Politycznej
7 miesięcy temu ocena: 15%  75
haha no to się ktoś będzie musiał grubo tłumaczyć hahahaha. Ato już trwa od dobrych pięciu lat. Nawet o tym pisali fejsbuku. https://www.facebook.com/64909...
~ Nie POdobno żeby radny POpełnił błąd. Zwłaszcza ten radny.
7 miesięcy temu ocena: 18%  74
Mówisz o zdjęciach na zakończenie roku szkolnego? w SP 3???
~ Szakal
7 miesięcy temu ocena: 85%  73
Brawo Jacek i Marek,społeczeństwo ma dość kłamstw i interesików,patrzcie na rączki czarodziejom, inwestorom spod ciemnej gwiazdy...............
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Brawo szakal POgrążaj dalej swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej
7 miesięcy temu ocena: 21%  72
społeczeństwo ma dość bez poctawnego krytykowania i plucia na Burmistrza naszej Gminy. Społeczeństwo ma dość zachować określanych jako psychopatyczne dążenie do władzy.
~ Brawo szakal POgrążaj dalej swoich kolegów z Platformy Obywatelskiej
7 miesięcy temu ocena: 14%  71
społeczeństwo ma dość bez poctawnego krytykowania i plucia na Burmistrza naszej Gminy. Społeczeństwo ma dość zachować określanych jako psychopatyczne dążenie do władzy.
~ Sr
7 miesięcy temu ocena: 79%  70
Zamiast merytorycznej dyskusji, jak zwykle zwolennicy burmistrza w komentarzach potrafią tylko pluć i nienawidzić, bo nic innego w nich nie odczytuje. To świadczy o inteligencji i wielkiej obawie że nadmuchana bańka Silnego Regionu w końcu pęknie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SONDA
7 miesięcy temu ocena: 21%  69
A może jakaś np. czy burmistrz zrobił źle że próbował zarobić dla gminy jakiś pieniądz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G i H tak trzymać POgrążajcie się dale
7 miesięcy temu ocena: 23%  68
Słabi jesteście panowie. Chociaż na pana to trzeba mieć przynajmniej inteligencję. Tego burmistrza musicie złapać na czymś konkretnym. Na razie to strzelacie w niebo. Ale próbujcie może wam się wreszcie uda. Wkońcu walka o tron się rozpoczęła już trzy lata temu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ble ble
7 miesięcy temu ocena: 28%  67
Panie wicestarosto niech pan się zajmie swoim poletkiem .My już sami nie wiemy kim wy jesteście czy PO?czy coś innego ,bo pan jest podobno PO czy jakaś Platforma Samorządowa czy jakieś PRA?.A opozycja ,to i tak jeden radny,który zbyt często nie ma racji ,co pokazał czas.I tak by tej subwencji nie było ,bo gimnazjum w Sierakowie rząd zlikwidował .Co start z kampanią wyborczą?ale co przekaz się liczy.byle brud pozostał
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ble ble nie opuj się
7 miesięcy temu ocena: 81%  66
ale nie zlikwidował subwencji "wiejskiej" i jak juz musiała byc reforma to trzeba było ja zrobic z głową, ale zamiast mysleć wolisz pluć ...
~ Wiec POlityczny
7 miesięcy temu ocena: 21%  65
A może redkacja napisze w którym urzędzie to było kręcone? Za udostępnianie POmieszczeń dla partii POlitycznych POwinno się PObierać OPłaty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ereer
7 miesięcy temu ocena: 88%  64
to "PIONOKIO" wytłumacz dlaczego studium jest poprawiane???
~ PINOKIO-PRA
7 miesięcy temu ocena: 11%  63
Faktycznie ale w innym towarzystwie. http://www.rawicz24.pl/artykul...
~ Byle nie POdrapali ściany
7 miesięcy temu ocena: 19%  62
Nie wiem gdzie są, ale byli już w urzędzie i ściany nosami podrapali. Teraz siedzą trochę dalej od ściany to może nie POdrapią. Chociaż pinokio to pinokio
~ w
7 miesięcy temu ocena: 81%  61
w burze pisu :) i u najsilniejszych
~ Warto było spróbować
7 miesięcy temu ocena: 30%  60
Brawo Panie Burmistrzu. Ważne że wydział oświaty próbował. Ale tak już jest że nie zawsze się uda to co człowiek chce pozyskać dodatkowo. Za rok będzie już wszystko tak jak minister sobie życzy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 15 nowych szachownic
7 miesięcy temu ocena: 95%  59
i minister da nam cos na górkę żeby pokryć straty z tego roku???
~ kochajmy sie ach kochajmy
7 miesięcy temu ocena: 93%  58
grunt to dobre samopoczucie i dobra zabawa http://www.rawicz24.pl/artykul...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ d
7 miesięcy temu ocena: 84%  57
Niemiec - umiesz cos napisać bez obrażania ludzi???
~ Niemiec
7 miesięcy temu ocena: 22%  56
Oj ty lecz się człowieku.Hipokryto przez duże H
~ Oni się kochają
7 miesięcy temu ocena: 32%  55
Boli cię że oni coś już zrobili a wy jeszcze nic. A nie wy właśnie robicie z igły widły. Czyli wielką rzecz. Podaj link na materiał o waszych działaniach. Pewnie taki nie istnieje.
~ jj
7 miesięcy temu ocena: 87%  54
Super filmik, kiedy montuje się burmistrza przez moment na tle koparki - patrz skrót myślowy "rozwijamy Rawicz", a potem już wywiad w innym miejscu, taki lapsus skojarzeniowy, kto tu ma rację (bezstronna prasa?]. A co do oświaty, można to było przewidzieć wcześniej, tylko trzeba się na czymś znać. Nie wiem czemu nie udziela wywiadu wiceburmistrz odpowiedzialny za oświatę, tylko burmistrz Kubik, co nie musi się tym tematem teoretycznie zajmować ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sędzia
7 miesięcy temu ocena: 84%  53
Brawo Panowie. A dla kubika i szybka czerwona kartka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znowu POmyłka
7 miesięcy temu ocena: 21%  52
Coś ty ci dwaj to dooiero katastrofa.Hainze tyle razy się mylił,że zuoełnie stracił wiarygodność a ten pan z boku niech lepiej swojej działki czyli Powiatu pilnuje
~ xxx
7 miesięcy temu ocena: 86%  51
To sa efekty tej "DOJNEJ ZMIANY". Caly cyrk sie zacznie jak rozpocznie sie nowy rok szkolny. Moze i nauczycieli nie beda zwalniac, ale dostana o polowe mniej godzin a co sie z tym wiaze mniej kasy. Szydlo i spolka maja juz od tych klamstw takie dlugie nosy, ze beda musieli przesiasc sie do wiekszych samochodow. Jezeli jest tak dobrze to dlaczego tak nagle wprowadzaja ustawe paliwowa. Ta pani od broszki beszczelnie klamie, ze te podwyzke paliwa chca samorzadowcy. Jak sie okazuje oni nic o tym nie wiedza. Za chwile wzrosnie cena wody, sciekow, gazy pradu itd. Ale ten glupi lud zadowolony, ze dostal 500+. A ze mu z drugiej kieszeni wyciagna 1000 zlotych to sie nie liczy. Gdyby te podwyzki mialy miejsce za poprzednich rzadzacych to gornicy z Duda na czele byli by juz w Warszawie. Ale oni siedza cicho, bo narazie dostaja kase na ktora my sie skladamy. Kasy na te ich obiecanki nie ma wiec dlatego tak jej poszukuja w naszych kieszeniach. Polacy obudzcie sie zanim bedzie za pozno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odwołać obydwóch panów
7 miesięcy temu ocena: 36%  50
Noooo Jacuś się wyrabia coraz bardziej. Rączki złożone jak koledzy z Platformy Obywatelskiej. Wizerunkowo jeszcze bym to łyknęła ale niestety temat z kapelusza. Znowu nic z tego nie wyjdzie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okno
7 miesięcy temu ocena: 21%  49
A gdzie on biedny pójdzie wszak tylko politykować się stara
~ gospodarny od zaraz
7 miesięcy temu ocena: 86%  48
a co ma wyjść... czy liczysz na oddanie kasy czy choćby przeprosiny?
~ Do boberka
7 miesięcy temu ocena: 85%  47
Pisze się rokezik a nie boberek. I dobrze zrobi
~ Boberek się szykuje
7 miesięcy temu ocena: 41%  46
Dokładnie tak jak piszesz. Teraz pewnie boberek się przygotuje, zmiecie argumentami pana H.... A ten poleci pod ratusz z przyjaciółmi na skargę..... https://www.facebook.com/typow...
~ Gwiżdżę na nich
7 miesięcy temu ocena: 35%  45
Kolejny dym z niczego. Kampania ruszyła pełną parą. Oni napewno zbudują miasto swoich marzeń. hehehehhee https://www.youtube.com/watch?...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tool
7 miesięcy temu ocena: 78%  44
Tak łatwo wydać na firmę vulcan kupe kasy. A ty robolu dawaj swoje podatki bo burmistrz musi sie pobawic.Nie umie sam to placi firmie z naszych pieniedzy a potem sie usmiecha i mowi trudno, nie wyszlo.co za parodia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Michał
7 miesięcy temu ocena: 96%  43
Zaraz CIB Kubika wkroczy do akcji i napisze ze to wina Heinze :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ula
7 miesięcy temu ocena: 84%  42
1,5 mln zł ? A co na to Pan burmistrz ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nnn
7 miesięcy temu ocena: 25%  41
Nic jak można dostać to co i tak się nie należy.A tym panim dziękujemy
~ talenty
7 miesięcy temu ocena: 95%  40
http://www.rawicz24.pl/artykul... czy ten pan jest odpowiedzialny za oświatę czy z cyrk
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ G i H tak trzymać
7 miesięcy temu ocena: 84%  39
No to juz widzę jak panowie ze zdjęcia oberwą tutaj w komentarzach - jak śmieli nazwać rzeczy po imieniu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ~ G i H tak trzymać POgrążajcie się dalej
7 miesięcy temu ocena: 33%  38
Jeśli oberwą to za swoją nieudolność i brednie które wygadują.
~ kk
7 miesięcy temu ocena: 80%  37
Dwaj kandydaci na Burmistrza,widać że działają a nie opowiadają niestworzone historie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lo lo
7 miesięcy temu ocena: 29%  36
Oni działają .Śmiech na sali.Zlikwidował szkołę i myśli ,że dziećmi w mundurkach nam oczy zamydli.Oddawaj Pan II LO teraz by się przydało
~ Odwołać obydwóch panów ze zdjęcia
7 miesięcy temu ocena: 17%  35
Dobra kasa to się marzy tym dwóm panom ze zdjęcia. Burmistrz i wice. Dlatego wymyślają takie tematy. jak ustawa mówi że się nie da to się nie da. Proste.
~ drobna kasa
7 miesięcy temu ocena: 85%  34
a Kubik z dziwnym uśmiechem komentuje... co tam te troche kasy, choć na końcu mówi że "ok" jakby się wziąć za robotą wcześniej to 1,5 bańki by było
~ pinokio?
7 miesięcy temu ocena: 90%  33
http://www.rawicz24.pl/artykul... to od kiedy było wiadomo o reformie??? przekształcenia i likwidacje robi sie od lutego a ustawa była gotowa w grudniu
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tu link
7 miesięcy temu ocena: 100%  32
https://men.gov.pl/ministerstw...
~ madry Kubik po szkodzie
7 miesięcy temu ocena: 84%  31
czyli teraz burmistrz wie jak przekształcić - wystarczyło zlikwidować 6 i stworzyć ja od nowa w Sierakowie i sprawa załatwiona i na to nie trzeba zgody ministerstwa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lepiej szchownice postawić
7 miesięcy temu ocena: 86%  30
ustawa jest z grudnia, więc wszystko było wiadomo, tylko myslenia brak, dopiero kuratorium napisało jak trzebabyło zrobić
~ ....
7 miesięcy temu ocena: 15%  29
To dooiero by był młyn i koszty.A co by było jakby zlikwidowali przed ustawą a potem coś ministerstwo by wymyśliło.Kubik dobrze robi.
~ men
7 miesięcy temu ocena: 86%  28
jak nie ma szkody - chyba dla pensji burmistrza nie ma, ale naszą kasę w błoto
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do men
7 miesięcy temu ocena: 7%  27
jeśli jesteś z men to podziękuj sobie. To MEN zafundował reformę oświaty. Teraz niech oni płacą.
~ nauczyciel
7 miesięcy temu ocena: 90%  26
wystarczyło zrobić tak żeby dostać ta kasę...a nie teraz wciskać kit, że sie nie należało, jakos kuratorium wiedziało jak to powinni zrobić a burmistrz i Vulkan za 32 tys. nie...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do nauczyciela
7 miesięcy temu ocena: 13%  25
Pretensje do ustawodawcy. A swoją drogą za najniższą nie pracujesz
~ Nauczyciel liceum
7 miesięcy temu ocena: 27%  24
Niech każdy zajmie się tym na czym się zna nie sądzę żeby Panowie G.oraz H.byli w tych sprawach kompetentni ich kariery zawodowej i wykształcenie tylko to potwierdzają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do nauczyciela
7 miesięcy temu ocena: 76%  23
Nauczycielu gratuluję odwagi. Pamiętaj że zemsta może być okrutna. Do puki Pan G. jest osobą nadzorującą oświatę powiatową czyli Ciebie, byłabym ostrożna w komentarzach.
~ ss
7 miesięcy temu ocena: 95%  22
taaa... a ty kim zostałes :)
~ Platforma tOnie
7 miesięcy temu ocena: 33%  21
To Gwizdek w koalicji w powiecie jest już w opozycji?? Mota się chłopiec jak dzidziuś. Ciesz się chłopie że zarząd powiatu dopuścił kogoś z zewnątrz bo byś dzisiaj dalej był bezrobotnym. Tak dziękujesz tym radnym powiatowym za robotę na cztery lata??
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maciek
7 miesięcy temu ocena: 94%  20
Niech żyje,niech żyje PSL w powiecie niech żyje jak w Korei Pół.niech żyje dawny starosta niech żyje-dopuścicie się sami gdy was Pis dmuchnie.
~ kubek
7 miesięcy temu ocena: 90%  19
a masz jakies merytoryczne uwagi czy tylko dajesz upust swojej frustracji
~ raw
7 miesięcy temu ocena: 84%  18
nie otrzymali dodatkowych pieniędzy bo sie nie postarali i zabrakło ich. Gmina wydała i wydaje kupę kasy na śmieszne firmy zewnętrzne typu np. Vulcan aby opłacić swoich ludzi a potem na coś innego kasy juz brak
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ My zawsze na nie
7 miesięcy temu ocena: 21%  17
Łowcy dziur w całym w akcji.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kubek
7 miesięcy temu ocena: 89%  16
taka ich rola!!!!
~ Marek
7 miesięcy temu ocena: 58%  15
Problem leży w tym, iż nauczyciele nie otrzymają tzw. dodatku wiejskiego w kwocie 10%. I to jest ból.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ swswww
7 miesięcy temu ocena: 50%  14
dostaną
~ Źle info
7 miesięcy temu ocena: 67%  13
Otrzymaja
R E K L A M A
R E K L A M A