Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AOrlen_A1

Brakuje pielęgniarek. Szpital zmniejszy liczbę łóżek

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    10.01.2019
Joanna Miśkowiak
komentarzy 50 ocen 3 / 0%
A A A
Liczba łóżek zmniejszy się, m,in. na oddziale ginekologiczno-położniczymLiczba łóżek zmniejszy się, m,in. na oddziale ginekologiczno-położniczym

Nowe rozporządzenie ministra zdrowia wprowadziło konieczność zatrudnienia przez szpitale dodatkowych pielęgniarek. W związku z tym, że od dłuższego czasu jest problem ze znalezieniem tego personelu, zarząd rawickiej lecznicy zamierza zmniejszyć liczbę łóżek.

Od stycznia w szpitalach obowiązują nowe normy dotyczące zatrudniania minimalnej liczby pielęgniarek na oddziałach. Zgodnie z rozporządzeniem, które minister zdrowia podpisał w październiku minionego roku, na jedno łóżko na zwykłym oddziale musi przypadać 0,6 etatu pielęgniarki, a na oddziałach o profilu zabiegowym (np. chirurgicznym) - 0,7.

Jak wygląda sprawa etatów pielęgniarskich w rawickim szpitalu, w którym - jak już kilkakrotnie informowaliśmy - wciąż brakuje średniego personelu? Zapytaliśmy prezesa Tomasza Paczkowskiego.

- W związku z rozporządzeniem, przeprowadzono analizę zarówno stanu zatrudnienia pielęgniarek na poszczególnych oddziałach, jak i wskaźników wykorzystania łóżek - przyznaje prezes.

Okazało się, że by spełnić nowe normy, konieczne jest przyjęcie dodatkowych pielęgniarek w wymiarze około 10 etatów. Tych szpital nie zatrudni.
- Z uwagi na trudności związane z pozyskaniem dodatkowych kadr pielęgniarskich oraz związanych z tym kosztów, bo szpital nie otrzymał żadnych dodatkowych pieniędzy na ich pokrycie, a przede wszystkim stopień wskaźnika wykorzystania łóżek, złożyliśmy wniosek do urzędu wojewódzkiego o wyrejestrowanie 13 łóżek - przekazuje Tomasz Paczkowski.

Uważa, że taka skala redukcji nie powinna wpłynąć na ilość przyjmowanych pacjentów w szpitalu oraz na ilość udzielanych pacjentom świadczeń w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Informacje te potwierdza starosta Adam Sperzyński. Jak mówi, konieczność tę nałożyła zmiana przepisów i nie było innego wyjścia. On również podkreśla, że decyzja ta nie powinna źle wpłynąć na leczenie pacjentów.

 Więcej w aktualnym wydaniu "Życia Rawicza"

 

+ 0 głosów: 3 (0%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (52)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Powiatowy
5 miesięcy temu ocena: 93%  52
Starostwo powinno się zająć sprawą przepaści w wynagrodzeniach między lekarzami a innym personelem medycznym zatrudnionym w szpitalu. Mamy tutaj oczywisty przykład (zmniejszenie ilości łóżek) na to, że szpital nie tylko bez lekarzy nie może istnieć.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tak mi się skojarzyło
5 miesięcy temu ocena: 17%  51
A kto powinien zająć się przepaścią pomiędzy wynagrodzeniem starosty, a sprzątaczki w ogólniaku. To i to stanowiska samorządu powiatu.
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 86%  50
Do OKO To komentarz do mojego wpisu? Nie skarżę sie na zarobki. Lubię swoją pracę. I chociaż nie dostałabym czekolady to zmieniłabym pieluchę nawet Hitlerowi jakby był moim pacjentem. Mam super pacjentów, Tylko.. z rodzinami coś nie tak. Udawają troskliwych dopóki nie usłyszą o wypisie chorego do domu a potem swoje frustracje wylewają na forach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nieznajoma
5 miesięcy temu ocena: 83%  49
Dużo osób chciałoby robić na oddziale jako opiekun medyczny po szkole, niestety wszystko i wswszystkich ludzi kierują na Zol a w szpitalu więcej opieki ludzie potrzebuja Pokaż serce ludziom i oni też je pokażą Lepiej się pracujenie w miłej atmosferze
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 91%  48
No usiąść i płakać. Dzięki za słowa wsparcia. Aż się chce zostać pielęgniarką. Po tych wpisach na pewno zaleje nas lawina podań. Ciekawe kto te komentarze pisze? Może Ci co siedzą przy chorym, uśmiechają się przymilnie i mówią "siostrzyczko ja nakarmię tatusia/mamusię" by potem móc powiedzieć że bez nich umarłby z głodu? A może ci co wpadają na chwilę i nagle jak odkryją mokrą pieluszkę to jakby Amerykę odkryli? Ludzie nie macie żadnej wiedzy na temat tej pracy.Mnie to bardzo dziwi, że oddajecie swoich rodziców pod tak fatalną opiekę. Nie ma rejonizacji. Każdy może leczyć się tam gdzie chce. My też mamy dosyć rodzin które z siebie nie dają nic a od nas wymagają cudów. Pozdrawiam wszystkich niezadowolonych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oko
5 miesięcy temu ocena: 25%  47
To wasza praca - nikt wam pistoletu do głowy nie przystawia żebyście pracowali - za darmo też nie pracujecie
~ ZAINTERESOWANY
5 miesięcy temu ocena: 93%  46
1.Szpital na przełomie X/XI.2018r. ogłasza konkurs dla Pielęgniarki... Szczegóły na stronie szpitala - KONKURS OFERT. 2. W konkursie startują osoby spełniające wymogi Regulaminu konkursu... 3. Zamiast ogłoszenia wyników mamy anulowanie konkursu bez podania przyczyny. Nie ma żadnych innych ofert pracy dla osób startujących. 4. Początek stycznia 2019r. - czytamy, że brakuje pielęgniarek. KTOŚ TU NIE PODAJE CAŁEJ PRAWDY. DZIĘKUJĘ.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ vcghbjnlo
5 miesięcy temu ocena: 94%  45
Coś łatwo pan starosta i dyrekcja szpitala przeszli nad tym faktem do porządku dziennego. Jakby co dla nich łóżko się znajdzie a co z nami? Niech podadzą co zrobili żeby te pielęgniarki pozyskać, choćby z Ukrainy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ukrainka
5 miesięcy temu ocena: 83%  44
Za takie pieniadze ja nie budjet pracowac w polszy.
~ Zygus
5 miesięcy temu ocena: 77%  43
Niestety na temat Rawickiego szpitala nie mogę nic dobrego powiedzieć - lekarzy i pielęgniarek którzy się starają jest bardzo mało , reszta pracuje jakby łaskę robili . A rozbudowa szpitala będzie , za jakiś czas okaże się że kupi co jakaś prywatna klinika .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ El president
5 miesięcy temu ocena: 80%  42
Komentarz do ~ jednym slowem " MISZCZ" Dobrze ze Ty taki perfekcyjny jesteś ;) Nie masz nic mądrego do powiedzenia to musisz dosrac się o literówkę.. Żal mi Cię chłopie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ to się nazywa " Byk ortograficzny"
5 miesięcy temu ocena: 67%  41
To nie literówka, to ortografia, kaleczenie języka polskiego. A tak nawiasem, co ty tam mądrego powiedziałeś?
~ sami fachowcy
5 miesięcy temu ocena: 88%  40
Jak to mówią starzy górale: w Polsce najwięcej mamy lekarzy i mechaników samochodowych. Kogo byś nie spytał to zna się na medycynie i wie jak powinno się leczyć, no i znawców samochodowych też nie brakuje, każdy wie jak auto naprawić,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amarii
5 miesięcy temu ocena: 85%  39
Zamknąć ten szpital i przestanmy się ośmieszać ! Pseudo remont w toku .. i po co ? Jak będzie stało puste , bo nie będzie obsady to i łóżek nie będzie więcej. Żenada ! Tam na palcach jednej ręki można policzyć ludzi którzy siedzą tam z powołania i mają serce. Inni siedzą za kare ! Nic im się nie chce. A na widok pacjenta.maja minę typu " na h* dupę trujesz " . Tylko szkoda , że jak się chce jechać do innego szpitala tam.slychac komentarze typu przecież ma pani szpital w swoim mieście.. Szpital. Hahaha dobre !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Prawda boli
5 miesięcy temu ocena: 57%  38
Jestem patriotą. Ale po tym co się wyrabia w Polsce stwierdzam iż polska to chory kraj... Ludzią nie przeszkadza to że wybiją rolnikowi cały dobytek, bo jedna ma Asf nie badając innych czy są zdrowe czy nie całe stado trzeba zabić, ale jak ma być odstrzal dzikow, to wielkie apelacje obrońców zwierzat.. Tak samo szpital... Strach się w Rawiczu leczyć, bo nie wiadomo czy po zapaleniu oskrzeli w worku Cię nie wywioza.. To śmieszne żeby takie rzeczy działy się w tak dużym mieście, bo małym też nie można go nazwać.. Pielęgniarki obchodzą się z pacjentami dobrze, jeśli pielęgniarka zna dobrze ktoś z rodziny, oczywiście trzeba dać kawę i ciasto no bo bez tego się nie obejdzie... Ludzie to ich praca!! Czy ktoś mi da placek i kawę czy chociażby flaszeczke za to że będę miły dla ludzi z którymi pracuje?? Czy których obsługuje?? Nie, nikt mi tego nie da, bo to moja praca, jeśli komuś nie pasuje to niech po prostu zmieni pracę.. Nie mówię tu akurat o oddziale dziecięcym. Za chwilę pewnie zaleje mnie fala hejtow ale, spokojnie i tak się nie przejmuje tym
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Basia
5 miesięcy temu ocena: 75%  37
Pytam się, czy kiedykolwiek któraś z pielęgniarek powiedziała, że należy przynieść kawę czy placek?
~ jednym słowem " MISZCZ "
5 miesięcy temu ocena: 40%  36
" ludzią........ patryjota z krfi i kościów "
~ Asdas
5 miesięcy temu ocena: 78%  35
Nikt nie wymaga od ciebie czy innych by dawali cokolwiek.
~ ja
5 miesięcy temu ocena: 88%  34
Pożyjemy zobaczymy żeby tylko nie odbiło się to czkawką. Jak brak karetek Ps.Nfz to jest razem z Zus chory system
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
5 miesięcy temu ocena: 36%  33
Powinien być zakaz przyjmowania jakichkolwiek "dowodów wdzięczności "przez lekarzy i pielęgniarki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 100%  32
Raczej karać tych co dawają.
~ Tomasz
5 miesięcy temu ocena: 96%  31
Pozdrawiam cały Oddział Intensywnej Terapii. Dziękuję Paniom i Panom za uratowanie życia i wspaniałą opiekę.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Risza
5 miesięcy temu ocena: 60%  30
Dziwne a nawet bardzo dziwne placówka się rozbudowuje a personelu brak kto dał na te inwestycje pieniądze . POszły łapówki kasa wydana na inwestycje a że nie trafione i zbankrutował .tylko wstyd .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Vvv
5 miesięcy temu ocena: 71%  29
Na izbie przyjęć też nic nie lepsze są siedzą jak takie święte krowy i jeszcze pretensje mają jak kogoś trzeba przyjąć
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pacjetka
5 miesięcy temu ocena: 53%  28
Oddział dziecięcy super.. Bardzo miłe i przyjemne pielęgniarki. Oddział ginekologiczno-polozniczy również przyjemny. Pielęgniarki uśmiechnięte, otwarte dla ludzi, dużo fajnych rad udzielają. Nie mogę złego słowa powiedzieć na te dwa oddziały.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Amarii
5 miesięcy temu ocena: 100%  27
Chyba miała pani dobra zmianę! Albo mówi o innym oddziale ginekologicznym .
~ Rodząca w Rawiczu
5 miesięcy temu ocena: 63%  26
Na oddziale ginekologiczno położniczym pielęgniarki wredne mają pacjetke w d... łaskę zrobia że wogole ja przyjmą na oddział !! O leki trzeba się prosić . Kobieta rodząca potrzebuje wsparcia A tam niestety go nie ma jedyne co można dostac to depresji poporodowej przez nie !!!! Noe pozdrawiam I nigdy w życiu już rodzic nie będę w Rawiczu że względu na lekarza B. I pielęgniarki ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
5 miesięcy temu ocena: 95%  25
Niestety są to pozorne oszczędności. Wszystko odbywa się kosztem pacjenta. Smutna prawda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ On
5 miesięcy temu ocena: 69%  24
Na temat rawickiego szpitala szkoda się wogole wypowiadać!! UMIERALNIA !!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Grażyna G.
5 miesięcy temu ocena: 100%  23
Zmniejszenie liczby łóżek to zagrywka PR-owa. Nic się nie zmieni, łóżka zostaną tak jak były, jestem przekonana. Obciążenie pracą pielęgniarek będzie takie jak do tej pory, ba! nawet obowiązków przybywa.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Miastowa
5 miesięcy temu ocena: 72%  22
Oddział wewnętrzny masakra jakaś żebym całych dni tam przy chorym ojcu nie siedziała to nie wiem czy by się najadł. A ginekologia jeszcze gorsza po co dodatkowe pielęgniarki jak na ginekologii tylko siedzą i kawę piją i świeżo upieczeniu tatusiowie placuszek przynoszą. A matkę traktują jak całe zło tego świata....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 67%  21
Szikać, szikać - dokładnie. Bo tylko tyle można zrobić bo na pewno nowego personelu się nie znajdzie.
~ Zainteresowany
5 miesięcy temu ocena: 58%  20
Zgadzam się!!!! Dno kompletne , pielęgniarki nieżyczliwe, nie miłe, brak zaangażowania, pozwalniać i szikać nowego personelu!!!!!
~ ciekawy
5 miesięcy temu ocena: 94%  19
Swoją drogą, czy kierownictwo szpitala zrobiło coś w kierunku pozyskania pielęgniarek? Samo ogłoszenie na stronie szpitala nie wystarczy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czytelnik
5 miesięcy temu ocena: 57%  18
Jaka praca taka płacą. Za co one mają dostać podwyżkę za nic nie robienie. Trudno znaleź w rawickim szpitalu jakąś fajną pielęgniarke. Wszystkie są wredne i chamskie(zwłaszcza oddział chirurgiczny) no może jakiś wyjątek się znajdzie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ada
5 miesięcy temu ocena: 70%  17
Bylam raz na chirurgii... Potwierdzam, z jednym ale, to te stare są wredne... Młode całkiem mile i kulturalne
~ J.B
5 miesięcy temu ocena: 42%  16
Prosze gazety polozyc sie na kilka dni na oddziale wewnetrznym Rawickiego szpitala I popatrzec gdzie tam pielegniarki?Chodza dopoludnia jak burza bo oddzialowa jest I oczywiscie ordynator,a zas to szukaj wiatru w polu!Dobrze,ze Ci mlodzi ludzie czasami pomoga tym starszym czasami samym niepotrafiacym sie najesc czy zalatwic ludziom I pan Smentek tez bardzo pomocny,a panie no coz naburmuszone,a starszy jak sie nienaje raz czy drogi to od razu niezdechnie przeciez!Juz nie mowie o przebraniu pieluchy osobie starszej!Wogole pytam co z pokojem umieralnia chyba 301 tzw.jedynka?Pan redaktor popyta!A inne gminy sie jeszcze finansowo dokladaja!Paranoja!To jest masakra z tym naszym szpitalem!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 86%  15
Może i umieralnia ale jak nie ma możliwości umierać w domu to może lepiej w "umieralni" niż na sali pełnej postronnych czasem rozbawionych ludzi.
~ kołczan
5 miesięcy temu ocena: 83%  14
Przeczytaj ze zrozumiemiem jeszcze raz swoje wypociny. Właśnie o tym mowa. Nie widać pielęgniarek bo ich po prostu brakuje.
~ Gość
5 miesięcy temu ocena: 42%  13
Jak dla mnie to tych pielęgniarek jest aż nadto. Ciągle tylko kawa, ciasto a pacjenta mają gdzieś.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 100%  12
No właśnie. Jakie to nudne. Kawa i ciasto. O Matko! Takie wredne i jeszcze chyba nie potrafią upiec ciasta! Łakomie tylko czekają, aż ktoś przniesie im cukierki z promocji w Biedronce. Po w wpisach jednak sądze że dzięki polskim pielęgniarką nie upadną uprawy kawy bo tylko one ją piją.
~ Tak
5 miesięcy temu ocena: 63%  11
Dajcie zarobić pielęgniarkom one też mają dzieci i rodziny a opiekę będzie wtedy lepsza
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ktos
5 miesięcy temu ocena: 50%  10
Jak tan rząd coś wymyśli to tylko usiąść i płakać wszystko na kolanie zrobione
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sick
5 miesięcy temu ocena: 93%  9
Jak nie ma personelu to po co jeszcze rozbudowywać ten szpital? Chyba, że nowa część zostanie przeznaczona na kostnicę...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ znawca
5 miesięcy temu ocena: 94%  8
Szpital musi być przystosowany do wymogów ministerstwa zdrowia, stąd rozbudowa. Miejmy nadzieję, że w nowej części szpitala będzie miał kto pracować.
~ Rawiczanin
5 miesięcy temu ocena: 82%  7
Prawda jest taka, że wynagrodzenie w rawickiej lecznicy woła o pomstę do nieba. Pielęgniarki są, ale trzeba je odpowiednio wynagrodzić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zorientowany
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
Zmniejszenie liczby łóżek to fikcja.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ela
5 miesięcy temu ocena: 87%  5
A co z opiekunami medycznymi nie mozna ich zatrudnic jako pomoc pielegniarek na oddzialach i tak czarna robote oni wykonuja,po co jest ten kierunek tak polecany przez medyk czy tylko po to zeby i tak konczyc na zolu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 73%  4
Zanim zrobicie wpis sprawdźcie takie informacje. Opiekunowie są zatrudnieni na oddziałach.
~ air wick
5 miesięcy temu ocena: 91%  3
Niestety bardziej oplacalna dla szpitala jes pielęgniarka, a szkoda. Opiekinki na pewno byłyby świetną pomocą.
~ Ja
5 miesięcy temu ocena: 91%  2
I tak każdy kto może ucieka od tego szpitala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pielęgniarka
5 miesięcy temu ocena: 67%  1
To dlaczego trzeba dostawiać łóżka na korytarzu ?