Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Brawurowy występ grupy teatralnej „Decem Toys” [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 9 miesięcy temu    1.07.2017
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Spektaklu „Lustra” nie powstydzi by się zawodowi aktorzySpektaklu „Lustra” nie powstydzi by się zawodowi aktorzy fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W sali widowiskowej rawickiego domu kultury, działająca przy nim grupa teatralna „Decem Toys”, zaprezentowała spektakl „Lustra”, w reżyserii Sylwestra Różyckiego, który był również autorem scenariusza i częściowo tekstów.

Miejscem akcji był szpital psychiatryczny, a jego pacjentki w ramach terapii wcielały się w postacie szekspirowskie. Na scenie pojawiły się, m.in. Lady Makbet, Helena, Ofelia czy Julia. Wspominają traumatyczne doświadczenia, które zaważyły na ich życiu. Swoją historię opowiadała, m.in. narkomanka, transseksualistka, nieszczęśliwa kochanka czy luksusowa prostytutka. W podtekście odczytać można przesłanie do każdego człowieka, gdyż każdy nosi w sobie mroczną tajemnicę.

R E K L A M A

Spektakl był jakby lustrem, w którym widz się mimo woli przegląda. Rodzi się pytanie – czy chcemy zmienić siebie, szukać szansy na „normalne życie”? Czy warto, czy jest to możliwe? Spektakl był brawurowo zagrany, imponowały efekty świetlne i opracowanie scenograficzne. Nic więc dziwnego, że przedstawienie nagrodzono owacją na stojąco.

Po spektaklu zapełniła się kawiarnia „W Starym Kinie”. Można było podzielić się wrażeniami, porozmawiać z wykonawcami i reżyserem. Czekała na nich słodka niespodzianka ufundowana przez Dom Kultury - pyszny tort.

R E K L A M A
+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (1)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pod wrażeniem
  9 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Gratulacje gratulacje,gratulacje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A