Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Bunt sołtysów. Zbojkotowali sesję. Poszło o... stoły

› Aktualności 5 miesięcy temu    5.03.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 74 ocen 31 / 100%
A A A

Konsternacja zapanowała wśród jutrosińskich sołtysów wchodzących do sali sesyjnej. Okazało się, że oni, ale także zaproszeni goście mają siedzieć nie przy stole naprzeciwko radnych, ale na krzesłach ustawionych pośrodku sali.

- Powariowali! Dokumenty porzucali nam na krzesła i koniec! 30 lat jak przychodzę na sesję, to nie byłem tak potraktowany! - grzmieli już od drzwi jutrosińscy sołtysi. Radni „Lepszej Przyszłości” widząc co się dzieje, zaczęli wnosić na salę stoły i ustawiać w miejscach, gdzie mieli zasiąść sołtysi. Mimo tego, włodarze wsi pozostali na korytarzu. - To powinno być uszykowane wcześniej, a nie dopiero, jak robimy szum - stwierdziła jedna z sołtysek.

Negocjacje z bojkotującymi obrady włodarzami wsi podjęli przewodniczący rady Fabian Małecki i burmistrz Romuald Krzyżosiak. - Miejsca są! Ja zapraszam. Albo wchodzicie, albo nie - decyzja należy do nas - stwierdził poirytowany przewodniczący.

Sesja rozpoczęła się z 15-minutowym opóźnieniem. Przewodniczący przeprosił za zmianę miejsc dla sołtysów i zaproszonych gości, tłumacząc: - Do radnych nie wypadało siedzieć tyłem, dlatego postanowiliśmy to zmienić.

W końcu na salę weszli sołtysi, ale nie wszyscy. Stanisław Janiak i Walerian Kalka... pojechali do domu. - Zabrakło dla nas miejsca przy stole, więc nakręciliśmy się na pięcie i pojechaliśmy - powiedział „Życiu” Walerian Kalka, sołtys Ostój.
- To było dla nas przykre doświadczenie. Uważam to za brak poszanowania dla nas. Poczuliśmy się, jak ludzie drugiej kategorii. Tłumaczono nam, że radni nie czuli się dobrze, kiedy siedzieliśmy do nich tyłem, a jak mają się czuć na przykład radni powiatowi, którzy w takiej sytuacji siedzieli za nami?

Głos w imieniu sołtysów na sesji zajął włodarz Nowego Sielca. - To jest przykład, jak radni siedzą plecami do sołtysów. Pan powinien łączyć, a nie dzielić. Czy my jesteśmy jakąś kulą u nogi? Mam nadzieję, że na następnej sesji wszystko będzie tak, jak dawniej - powiedział Mieczysław Kurzawa.

Przewodniczący rady zapowiada, że układ będzie taki, że sołtysi nie będą do nikogo siedzieć tyłem. - To niepoważna sprawa, by ktoś siedział tyłem do rady. Za dzisiejszą sytuację przepraszam - stwierdza Fabian Małecki.

+ 31 głosów: 31 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (75)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Rysiek
  5 miesięcy temu ocena: 100%  75
  Jutrosin nie ma szczęścia do radnych. I te noszenie stołów skąd oni wytrzasneli tą ekipe.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Klaudia
  5 miesięcy temu ocena: 100%  74
  Ekipa jest wyśmienita, współczuję burmistrzowi pracować w takich warunkach.
  ~ aro
  5 miesięcy temu ocena: 100%  73
  smieszna sprawa
  ~ Wojtek
  5 miesięcy temu ocena: 100%  72
  Uważam że można wystarczy zapytać sołtysów jak chcą siedzieć. I problem sie sam rozwiaze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aaa
  5 miesięcy temu ocena: 83%  71
  Niepotrzebnie narobił zamętu z tymi stołami. Na tej sali zawsze kogoś będą mieli za plecami.
  ~ Do Wojtka
  5 miesięcy temu ocena: 100%  70
  Problem w tym, że przewodniczący ani sołtysów, ani burmistrza o to nie zapytał. Ciekawe , z kim konsultował tę decyzję? Gmina to nie jego prywatny folwark, a sołtysi to nie chłopi pańszczyźniani. Każdemu należy się szacunek.
  ~ Lojalna
  5 miesięcy temu ocena: 25%  69
  Ludzie co wy macie do tych radnych jak siedzą cicho to “statyści” jak się oddzywaja to też źle. Zastanówcie się w końcu czego chcecie. A jak taki mądry jeden z drugim niech idzie na sesję i się wypowie na żywo. Anonimowo obrzucać błotem każdy potrafi. Trzymam kciuki za całą Radę w Jutrosinie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ewa
  5 miesięcy temu ocena: 20%  68
  To prawda. Zawsze się coś nie podoba.
  ~ ABC
  5 miesięcy temu ocena: 95%  67
  Obrzucanie błotem? Najbardziej to towarzystwo samo siebie kompromituje. Wydawałoby się, że powinni wyciągnąć jakieś wnioski ze swoich wcześniejszych poczynań, że już dosyć tego blamażu, a jednak nie...
  ~ Do Lojalnej
  5 miesięcy temu ocena: 86%  66
  Żeby być radnym, trzeba mieć pewne predyspozycje i kompetencje. Wypowiadać się sensownie i na temat. Radny to też aktywista, społecznik. Ktoś kto nie boi się wypowiadać na forum publicznym. Ostatnia sesja, nie tylko zresztą ta, pokazała, że często wypowiada się ten, kto nie ma bladego pojęcia, o czym mówi. Czego chcemy- trzymania pewnego poziomu, przestrzegania elementarnych zasad kultury, nie tworzenia podziałów i konstruktywnej współpracy, abyśmy piśmiewiskiem powiatu nie byli i coś dobrego dla gminy zrobili.
  ~ xxx
  5 miesięcy temu ocena: 100%  65
  Z wykszałceniem może bo dzisiaj każdy je ma za pieniądze ale doświadczenie trzeba sobie wypracować
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  5 miesięcy temu ocena: 25%  64
  do Marcina K wyksztalcenie i doswiadczenie kazdy konkurs to wielka sciema tak bylo tak jest nic sie nie zmienilo przykre to bo czyta to wszystko caly powiat i sie smieja ludzie czy w takim swietle musza o nas pisac smiech codziennie dojerzdzam do pracy do Rawicza i slysze w pracy od postronnych osob co sie tam u nas dzieje i swiece oczami
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ola
  5 miesięcy temu ocena: 29%  63
  Ja też mam podobnie. wszyscy mnie pytają o co im chodzi z tymi stołami i po ch...re je przestawiali.
  ~ ola
  5 miesięcy temu ocena: 38%  62
  Ja też mam podobnie. wszyscy mnie pytają o co im chodzi z tymi stołami i po ch...re je przestawiali.
  ~ Wwww
  5 miesięcy temu ocena: 91%  61
  I znów mamy bardzo dobrą promocje Jutrosina. Cały powiat czyta i się z nas śmieje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ela
  5 miesięcy temu ocena: 22%  60
  Normalny człowiek się nie śmieje. Wreszcie będzie można spokojnie usłyszeć co jest na sesji, a nie stukanie talerzykami i gadanie sołtysów. Brawo za pomysł
  ~ Wyborca
  5 miesięcy temu ocena: 21%  59
  Czeka nas pięć ciężkich lat. Opór radnych i burmistrza!? Ludzie sami się nakręcacie. W kampanii tak głośno było że pani Iza ubiega się o urząd burmistrza bo jej się grunt pod nogami pali!!! Jakoś pracy nie straciła. A zapytajcie może obecnego burmistrza ile razy był u marszałka? Radni mają spełniać obietnice wyborcze, a burmistrz nie,??? Czekamy na rozbudowę szkoły w Dubinie, na ścieżkę rowerową do Szkaradowa
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Monia
  5 miesięcy temu ocena: 17%  58
  Małecki już w urzędzie Marszałkowskim zalatwia kasę na salę w Szkaradowie bo gdyby nie to to nic by się nie działo. Tak jak ktoś pisal oni pracują dopiero od 3 miesięcy. Nie burmistrz tylko wszyscy. Za 5 lat sobie wyglaszajcie przemowy o ich pracy i przypominam że to ludzie ich wybrali i zaufali a rzucając w nich obelgami do niczego nie prowadzi. Mowa nienawiści w tych komentarzach jest przerażająca.
  ~ axax
  5 miesięcy temu ocena: 75%  57
  co jeszcze w Szkaradowie co może jeszcze jedna sale co a reszta wiosek się nie liczy w Gminie
  ~ Asd
  5 miesięcy temu ocena: 100%  56
  Ze był u Marszałka to nawet w gazecie zdjęcie było.
  ~ * do Wyborcy
  5 miesięcy temu ocena: 97%  55
  Każdy, kto w miarę logicznie myśli, ma IQ w normie, wydedukować może, że gdyby można było pozyskać środki od marszałka, to pan Fabian i inni z tego komitetu już by to zrobili. Choćby po to, by pokazać burmistrzowi, jacy są operatywni, chwalić panią Mroczek, a przede wszystkim poprawić swój nie najlepszy PR. A propos jeżdżenia do urzędu marszałkowskiego- pan Małecki jakoś też tam nic nie wskórał...
  ~ do wyborcy
  5 miesięcy temu ocena: 97%  54
  po co dubinowi ścieżka rowerowa do szkaradowa ????
  ~ Do Dubin
  5 miesięcy temu ocena: 97%  53
  Tak, składał. Ma na ich wypełnienie 5 lat. Urzęduje od trzech miesięcy. Na zebraniu sołeckim w Dubinie wypowiedział się na ten temat. Wszyscy obecni słyszeli.
  ~ Dubin
  5 miesięcy temu ocena: 8%  52
  Obecny burmistrz też składał obietnice wyborcze i ma okazję wykazać się i je spełnić. Tylko póki co nie mówi nic na temat złożonych obietnic. A rozbudowa szkoły to jedna z obietnic i mieszkańcy Dubina tego nie zostawią
  ~ Do Renata
  5 miesięcy temu ocena: 7%  51
  Niestety nie bywa
  ~ Luci
  5 miesięcy temu ocena: 88%  50
  A my w Jutrosinie to co? kiedy ostatnio zrobiono nowy kawałek drogi w mieście? jak wyglądają drogi? Nawet klimatyzacji nie ma w domu kultury. Cała kasa na wioski idzie.
  ~ do Wyborca
  5 miesięcy temu ocena: 100%  49
  A ile inne gminy od marszałka dostały? Wiadomo było, że kasy nie ma prawie wcale, prawie na nic, przynajmniej w Wielkopolsce, ale obietnice mimo to pani Mroczek składała. Jak ktoś się trochę interesuje, to wie, że tak jest. Obietnice będzie mógł burmistrz wypełniać, jak sam budżet stworzy. Urzęduje dopiero od końca listopada - tak dla przypomnienia. No i od razu wszystkiego dla wszystkich też nie zrobi. Gmina Jutrosin to nie Eldorado, a burmistrz to nie cuditwórca.
  ~ renata
  5 miesięcy temu ocena: 82%  48
  Bywa u pana marszałka ale od wizytu u Marszałka kasy nie przybedzie. Wszystkie gminy wokul zamykaja szkoły a w Dubinie chcą szkołe rozbudowywać niech dzieci do Szkaradowa chodzą tam są super warunki.
  ~ Tym
  5 miesięcy temu ocena: 95%  47
  Będą jaja jak burmistrz powoła wice to będzie ogólne zdziwienie i jaja do kwadratu
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Monia
  5 miesięcy temu ocena: 100%  46
  Pan Małecki załatwia u marszałka pieniądze na salę w Szkaradowie? Ok. Zobaczymy, z jakim skutkiem. A pan burmistrz załatwił już pieniądze od wojewody na program senior +. Spełnił zatem swoją obietnicę wyborczą. Zdecydowanie bardziej w tej kwestii podoba mi się czas przeszły...
  ~ Do Marcina K.
  5 miesięcy temu ocena: 100%  45
  A jaki plotki chodzą? Zresztą zawsze jakieś plotki są. To specyfika małych środowisk.
  ~ Marcin K.
  5 miesięcy temu ocena: 60%  44
  Poczekajmy najpierw na kogoś kto zastąpi odchodzacego na emeryturę sekretarza. Szykuje się już coś podobno co zdziwi niejednego. Mam nadzieję że będzie to jednak ktoś z wykształceniem i doświadczeniem odpowiednim na to stanowisko a nie to co głoszą plotki.... Panie burmistrzu, głosowałem na Pana i liczę na przemyślane decyzję w tym temacie.
  ~ Tom
  5 miesięcy temu ocena: 93%  43
  Za chwile jak coś wymyślą to telewizja do nas przyjedzie i w całej Polsce będą z nas się śmiali. Wstyd, co my mamy za radnych.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ jutrosin
  5 miesięcy temu ocena: 15%  42
  a ja się zapytam, co ze ścieżką rowerową z Dubina na Szkaradowo i z Dubina na Osiek, dzisiaj Życie Rawicza pisze że będzie ścieżka z Pakosławia w kierunku zalewu i Sów a u nas nic się nie dzieje w kwestii bezpieczeństwa rowerzystów.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do jutrosin
  5 miesięcy temu ocena: 100%  41
  Ścieżka rowerowa? 100 tys. lub więcej gmina musi wydać na rekultywację śmietniska, która kilka lat temu powinna być zrobiona przez dawnego burmistrza. Śmietniska już dawno nie mamy, ale problem nierozwiązany pozostał. Pan Koszarek przez lata wolał mandaty płacić, niż załatwić sprawę. Do lipca to musi być zrobione. Można obejrzeć film z ostatniej sesji i dowiedzieć się, co w gminie się dzieje, a nie udawać eksperta od wszystkiego.
  ~ Mieszkaniec
  5 miesięcy temu ocena: 94%  40
  Ścieżka z Dubina na Osiek jest najważniejsza bo kawałek dalej wiadomo co jest i do kogo należy.
  ~ Jack
  5 miesięcy temu ocena: 98%  39
  Jak poczytasz w ostatnim numerze Rzycia to się okazuje, że Pakosław nie ma kasy na te inwestycje. Znów będą musieli wziąć kredyt. A u nas w gminie najpierw niech zrobią drogi. My do Ostój mamy katastrofę nie drogę
  ~ Ananas
  5 miesięcy temu ocena: 91%  38
  Pan Walerek jest dobry. Jak dla gości nie ma miejsca przy stole to się jedzie do domu. Ma gość jaja.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ www
  5 miesięcy temu ocena: 90%  37
  proponuje okragly stol
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ oo
  5 miesięcy temu ocena: 94%  36
  troszke panie trzeba bylo wczesniej sie interesowac polityka naszej malej ojczyzny niz glupoty gadac
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zosia
  5 miesięcy temu ocena: 93%  35
  LP jak czegoś nie wywinie to sesja stracona. Jak już coś fajnego napiszą w Życiu Rawicz o Jutrosinie to za chwilę znów jakiś szum musi się zrobić. Zamiast przestawiać stoły niech się wezmą za pozyskiwanie tych miliardów co je obiecali przed wyborami. A gdzie jest Pani Iza? też jakoś cicho o niej się zrobiło w Jutrosinie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  5 miesięcy temu ocena: 100%  34
  Kto ich wybrał w tym Jutrosinie? Szkoda 5 kolejnych straconych lat.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Xlz
  5 miesięcy temu ocena: 33%  33
  Mieszkańcy
  ~ Antoni
  5 miesięcy temu ocena: 93%  32
  Brawo Mieciu. Tylko ty miałeś odwagę głośno stanąć w obronie sołtysów. Mam radę dla Fabiana wez telefon i zadzwoń do wszystkich sołtysów i zapytaj czy chcą siedzieć po staremu czy po nowemu. Nie można nikogo na siłę uszczęśliwiać. Jeszcze raz brawo dla Miecia
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Wojtek
  5 miesięcy temu ocena: 93%  31
  Mieciu powiedział to co myśli większość sołtysów. Na czym mieli podatna kolanie? On nie zrobił szumu, tylko powiedział prawdę. Szumi to tam ktoś inny, opowiada pierdoly i myśli ze jest ważny.
  ~ Sielec
  5 miesięcy temu ocena: 11%  30
  Mieciu fanfary dla Ciebie za niepotrzebny szum. Ewidentnie robienie na złość. Brawo za przestawienie stołów
  ~ Ksiegowa
  5 miesięcy temu ocena: 98%  29
  Ostatni wykład na temat VATu na sesji był bardzo interesujący. CITu i amortyzacji. Jeśli wodociągi u miały funkcjonować według tego co powiedział radny to metr wody by kosztował z 15-18 zł. Ale widać, że jednostki szczególnie wybitne znają się na wszystkim.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Vat
  5 miesięcy temu ocena: 100%  28
  Urzędy Skarbowe chcą w Jutrosinie szkolenia mieć organizowane, takich rzeczy się u nas nauczą o których radzieccy ekonomiści nie słyszeli.
  ~ qwert
  5 miesięcy temu ocena: 100%  27
  Ponoć za teorię rozliczania vatu minister finansów powoła nam viceprzewodniczącego do warszawy. Jeszcze nikt nie wymyślił tak sprytnego sposobu na vat w samorządzie. Wszystkie hotele w okolicy zajęte bo cały świat przyjedzie się uczyć od najlepszych jak się rozlicza takie rzeczy.
  ~ mieszkaniec
  5 miesięcy temu ocena: 97%  26
  haaaaa no jest wybitny pod każdym względem wypadało by najpierw się dowiedzieć co z czym do czego zanim głupoty przed wszystkimi się opowiada ale cóż jeszcze tylko nie całe pięć lat takich wykładów
  ~ mieszkaniec
  5 miesięcy temu ocena: 96%  25
  Ciekawe że jak przewodniczący występował na sesjach jako sołtys to mu nie przeszkadzało jak stoją stoły a tu zobacz nagle zmiana o 180 stopni .Przypomina to obrady naszego sejmu z nikim się nie liczą myślą że chwycili byka za rogi ,zejdzcie na ziemie członkowie Lepszej Przyszłości bo jak tak ma ona wyglądać to szybko sami na nią spadniecie .I jeszcze jedno czy inni radni z tego ugrupowania mają zakaz oddzywania się ??
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Marek
  5 miesięcy temu ocena: 98%  24
  Pycha kroczy przed upadkiem.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Toudi
  5 miesięcy temu ocena: 93%  23
  Fabian zjedz snickersa bo zaczynasz gwiazdorzyć
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sąsiad
  5 miesięcy temu ocena: 26%  22
  Normalnie sama szlachta w tym Jutrosinie i wioskach przynależych. Robienie szumu z niczego, żeby tylko rozbujać aferę. Niech Panowie zabiorą się do pracy na wioskach i pokażą co potrafią a nie tylko robić szum bo wielce ważni. Bardzo dobrze ze ktoś to przedstawił a nie jak się sesje chce oglądnąć i posłuchać to nic nie słychać bo kubki i szklanki trzaskają. Napić i najeść się Panowie tam idą czy coś obradować?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ola
  5 miesięcy temu ocena: 78%  21
  Sąsiad obrażasz sołtysów! TO ONI robią czarną robotę. A dostają grosze!
  ~ Www
  5 miesięcy temu ocena: 100%  20
  A miała być lepsza przyszłość. A wyszło jak zwykle. Oglądając sesje z Jutrosina mam wrażenie, że to wszystko zmierza w złym kierunku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Antoni
  5 miesięcy temu ocena: 82%  19
  Sołtysi to sól jutrosinskiej ziemi. Tyle lat nikomu nie przeszkadzało ustawienie stołów i nagle teraz przyszło oświecenie! Wstyd, wstyd, wstyd!!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Ktoś
  5 miesięcy temu ocena: 96%  18
  Radnych LP za to słychać na każdej sesji. Wypowiadają się tylko trzej z nich- o jakości tych wypowiedzi nie wspomnę. Reszta siedzi jak na tureckim kazaniu
  ~ Ktoś
  5 miesięcy temu ocena: 26%  17
  No sól co sieje zamęt bo krzesła przestawione. Wstyd to ich zachowanie jak dzieci. Wcześniej nie było sesji nagrywanych a jak już są to niech coś słychać a nie tylko stukanie i rozmówki sołeckie
  ~ Nikt
  5 miesięcy temu ocena: 80%  16
  Serio.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Aaa
  5 miesięcy temu ocena: 70%  15
  Są wyjątki w tej soli