Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Burmistrz interweniuje w sprawie jakości dróg objazdowych

› Aktualności 9 miesięcy temu    9.03.2018
Grzegorz Heluszka
komentarzy 67 ocen 16 / 75%
A A A

Odkąd rozpoczęły się objazdy w związku z budową tunelu w miejsce przejazdu kolejowego z Rawicza do Masłowa, kierowcy bombardują nas skargami na nawierzchnię ulicy Jaśminowej, którędy poprowadzono drogę zastępczą dla pojazdów poniżej 3.5 tony.

Za wytyczenie i utrzymanie objazdów odpowiada wykonawca tunelu - firma Astaldi. Gmina jako właściciel drogi zwróciła się do firmy o poprawienie nawierzchni.

Na wniosek burmistrza w przyszłym tygodniu ma także zostać zorganizowane spotkanie mieszkańców z przedstwacielami inwestora i wykonawcy. Dokładny termin spotkania jest jeszcze ustalany.

Obawy naszych czytelników wbudza także kruszec użyty do utwardzenia nawierzchni. Tłuczeń pochodzi z rozebranego nasypu kolejowego. Internauci pytają, czy materiał nie jest zanieczyszczony i skażony środkami chemicznymi. 

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 12 głosów: 16 (75%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (67)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ żenada
9 miesięcy temu ocena: 100%  67
Panie kubik. Zapraszam pana dzisiaj (16.03.2018) na tę drogę którą pan załatwiłeś dla mieszkańców Masłowa jako objazd. To syf , kiła i mogiła, pływająca breja. To jest zwykła glina , w którą wysypano kamień polewany latami herbicydami z rozbieranych torów. Kto jest za to odpowiedzialny to jasnej nędzy ?!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rawiczanin
9 miesięcy temu 66
Nikt nie musi jeździć tym objazdem. Łaskę robicie? Masłowianom juz w głowach sie przewraca.
~ XYZ
9 miesięcy temu ocena: 79%  65
Gmina jest wlascicielem , a tlumaczy sie jakby nic nie miala do powiedzenia? Dziwne ,no ale to nie mural . Jak mozna bylo cos takiego uruchomic , wydaje mi sie ze to kolejna Sadownicz tylko problem wiekszy bo i ruch wiekszy!!! Kto wiec broni interesow mieszkancow gdzie sa gospoadrze tego "podworka". Dobrze ze ida wybory...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Żniwna
9 miesięcy temu ocena: 46%  64
Jest obwodnica to w czym problem przynajmniej na szlabanach nie trzeba stać kwestia przyzwyczajenia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SETH
9 miesięcy temu ocena: 50%  63
Problem jest tego typu, że mieszkańcy Jaśminowej i okolic dopominają się "normalnych dróg" już od kilku dobrych lat. To jaka teraz jest nawierzchnia na drodze objazdowej, to i tak rewelacja do stanu dróg poprzecznych do tej ulicy - same błoto z dziurami. Teraz Ci, którzy wcześniej komentowali, że "pobudowali sobie domy, to ich stać, żeby sami zrobili sobie drogi", teraz krzyczą, że nawierzchnia im auta uszkadza i trzeba szybko drugą S5 robić na Jaśminowej..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
~ njs
9 miesięcy temu ocena: 83%  62
mieszkańcy budując tam dom wiedzieli, że budują się w polu. Są w Rawiczu nieruchomości na których ludzie mieszkają od 70 lat i jeżdzą po drodze gruntowej - np. odnoga piłsudskiego niedaleko alejki na dworzec pkp.
~ Pffff
9 miesięcy temu ocena: 64%  61
Mieszkańcy ulicy Matejki czekali ponad 15 lat na utwardzenie drogi. Biorąc pod uwagę podobne tempo rozwoju tej części Masłowa, wydaje mi się, że Jaśminowa poczeka podobny okres czasu
~ wqrwiony
9 miesięcy temu ocena: 74%  60
O ! Burmistrz się obudził !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Olcia
9 miesięcy temu ocena: 76%  59
Jak zwykle zdziwiony burmistrz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie robiacy problemu z tego
9 miesięcy temu ocena: 52%  58
Jeżdżę do pracy obwodnicą brz nerwow bez problemów tylko troszkę dalej ale nie jest to problemem dla mnie. Ale jak komus szkoda kasy na paliwo to juz ich problem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kąty
9 miesięcy temu ocena: 60%  57
Masłowiak to dojeżdżaj rowerem.
~ gf
9 miesięcy temu ocena: 53%  56
po większości domów w masłowie, raczej biedy nie widać, pewnie ludzi stać na paliwo.To tylko niecałe 2 lata. Do tego masłowo zyska na wartości jako całość, bo dzięki tunelowi w sumie będzie już bezkolizyjnie połączone z rawiczem.
~ masłowiak
9 miesięcy temu ocena: 52%  55
Masz za dużo kasy ? Bo ja nie.
~ walec drogowy
9 miesięcy temu ocena: 60%  54
Ktoś szalał i filmował zdzieranie asfaltu... szalejący podarek to był? Naprawdę? Oj, pójdzie zrzutka. Walec drogowy! Na bank!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Fiksum dyrdum
9 miesięcy temu ocena: 100%  53
Nnnnm hhhhhhttyyyy
~ Widz Luster
9 miesięcy temu ocena: 75%  52
Z chwilę będzie na fejsie w trosce o wasze dobro "Burmistrz rozpoczął budowę wiaduktu".
~ Bruce Lee
9 miesięcy temu ocena: 23%  51
Ale teraz to o co chodzi? Nalatujecie na burmistrza jak by to On był wszystkiemu winien. Ludzie te komentarze to piszą pa...... Ce co siedzą w radzie gminy i chcą koło pióra zrobić władzy. Jak od góry lecą głowy tak na dole trupy się sieją. Jak by Pan Kubik czy inny burmistrz nie zrobił tak będzie źle. Za jakiś czas będzie tunel i będzie ha ha hi hi i że do miasta nie trzeba stać na szlabanach. Przestańcie się czepiać i tak dukty nie zrobią. Macie aż trzy drogi objzdu do wyboru więc rura, na saperska można dojechać tylko trzeba dup....ko wcześniej ruszyć aby być na 8.00 na firmie
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do bojanowiak
9 miesięcy temu ocena: 9%  50
Ty zajmij się swoją zasyfiasłą gminą. Trzeba jeżdzić naż około.Mamy bardzo dobrego burmistrza .Kubik wlaśnie za bardzo chce być ok. W Rawiczu rocznie jest kilkadziesiąt przetargów i wszystko jest ok. Inne gminy powiatu stoją w miejscu w porównaniu z Rawiczem. To że teraz z objazdem jest problem to kwestia pogody i niepotrzebnego uszczęśliwiania i tak zawsze niezadowolonych ludzi, bo objazd powinien być jeden - obwodnicą.
~ Pfff
9 miesięcy temu ocena: 76%  49
Złote rady osoby, która nie ma styczności z tym objazdem. Dziękuję w imieniu mieszkańców Masłowa! Już teraz żyje nam się lepiej.
~ Bojanowiak
9 miesięcy temu ocena: 77%  48
a ty co tak bronisz burmistrza? Jego obowiązkiem jest dbać o mieszkańców, a nie chować głowę w piasek, co z reguły robi. Jak czytam te wszystkie informacje o nieudanych przetargach, inwestycjach, remontach, to stwierdzam iż w Rawiczu macie najgorszą władzę gminną w porównaniu do innych gmin z powiatu.
~ strach
9 miesięcy temu ocena: 75%  47
Jak oni wybudują tunel tak jak zrobili objazd to strach będzie jeździć!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Okhd
9 miesięcy temu ocena: 0%  46
Tunel buduje PKP a nie Gmina. To ich inwestycja
~ Kołłątaja
9 miesięcy temu ocena: 40%  45
Strachu nie bój się będzie dobrze trochę się pomęczysz ale nie będziesz stał na tych szlabanach jak do tej pory.
~ Doradca
9 miesięcy temu ocena: 71%  44
Ludzie, ta firma co buduje ten tunel to jacyś amatorzy bo na zachodzie taki tunel wybudowali by dwa razy szybciej. Trzeba to przyspieszyć i lepiej zorganizować. Powinni pracować w systemie zmianowym przez 24 godz. w dzień i w nocy tak jak to ma miejsce w innych krajach.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Doradca Foresta
9 miesięcy temu ocena: 52%  43
Ty wiesz co mówisz? Czy tylko mówisz to co wiesz? W jakich innych krajach ?
~ 1200 PLUS
9 miesięcy temu ocena: 65%  42
Burmistrz interweniuje i pobieraną od początku 2017 r. podwyżkę w wysokości 1200 złotych przekazuje na cele charytatywne. Nie! To tylko pobożne życzenie. Burmistrz kocha swój lud, ale są granice tego kochania. http://www.rawicz24.pl/artykul...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Odcięty
9 miesięcy temu ocena: 30%  41
Panie Kubik , bo nie ma co być za dobrym. Jak kolej wyznaczyła objazd przez obwodnicę pierwotnie , to tak powinno zostać. Daleko ?to trudno, ale bezpiecznie i bez biadolenia , brudzenia auta i bez dziur.. Teraz jeżdża jeden z drugim tą niby drogą i się dziwią, że auto im się pobrudziło( po deszczu). Wszędzie w Polsce jak robią taką dużą inwestycję są problemy i zawsze ludziom to utrudnia życie, ale potem jest lepiej. Wypada tylko to po prostu przeżyć i naciskać na kolej aby zrobiła dobrze a po deszczu nie jeździć tam.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pfff
9 miesięcy temu ocena: 69%  40
Złote rady osoby, która nie ma styczności z tym objazdem. Dziękuję w imieniu mieszkańców Masłowa! Już teraz żyje nam się lepiej.
~ jaro
9 miesięcy temu ocena: 76%  39
Jak zwykle Kubik zaskoczony i zdziwiony. Skoro droga nie została odebrana to dlaczego został uruchomiony objazd. Należało wymusić na PKP i wykonawcy zrobienie drogi zgodnej z projektem i wtedy ją uruchomić ale zrobiliście tak jak z ratuszem i innymi przetargami czyli do ......... Wreszcie ta kadencja się kończy
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ...
9 miesięcy temu ocena: 25%  38
Weż i nie pisz głupot . Wczoraj byłem w ratuszu . Stara buda to niespodzianki robi. Dużo jest zrobione . Dach, rynny, elewacja, instalacje, ładne pomieszczenia na górze, robią wrażenie a na dole poprawili i ok. Poprzednicy tego nie remontowali a szkoda, że to aż tak zaniedbali
~ Wy zawsze na tak
9 miesięcy temu ocena: 76%  37
Też mi dbanie o miasto i chęć ulokowania nam tu animexu. To się nazywa dbałość o miasto i ludzi, czysta hipokryzja. Opowiadanie jak to będzie cudownie kiedy tu powstanie ta " POLSKA "rzeźnia. Będzie to kraina obfitości, wielonarodowościowa enklawa . Gdzie ludzie zarabialiby krocie i jeździli na wczasy nad zalew do kurortu w Pakosławiu, A wy jak zawsze na TAK bez względu na koszty czy finansowe, czy ludzkie, byle zaspokoić megalomańskie fantazje waszego GURU.
~ My zawsze na nie
9 miesięcy temu ocena: 28%  36
W pysku to wy mocni jesteście,czego dokonaliście przez ostatnie lata oprócz ciągłego bycia na nie,bycie w opozycji zobowiązuje również do troski o miasto a nie tylko śnić o stołkach bo tak naprawdę to tylko o to wam chodzi.Najlepszy burmistrz w historii miasta.
~ taki koniec
9 miesięcy temu ocena: 76%  35
beznadziejny burmistrz teraz udaje szeryfa i interweniuje... o budowie tunelu wiedział od 5 lat, a od prawie 4 niby rządzi i efekty widać...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ @taki koniec
9 miesięcy temu ocena: 18%  34
Oooo od 5 lat?Wtedy to nawet PKP nie wiedziała kiedy to będzie i czy będzie. A on od 3 jest burmistrzem. Co ty za bzdury wypisujesz. Moim zdaniem to najlepszy burmistrz ,rządzi dobrze i jest lepszy od poprzedników .
~ Stop
9 miesięcy temu ocena: 33%  33
Inwestycja kolejowa i waszym zdaniem powinien zbudować wiadukt?
~ "ogrom prac" i pusty plac
9 miesięcy temu ocena: 69%  32
Jak to nie widać efektów rządów? A skuwanie tynków po remoncie w ratuszu i wciskanie ludziom ciemnoty, że wszystko jest pięknie i ten "ogrom prac" jest na miarę naszych możliwości?
~ czerwony dywan
9 miesięcy temu ocena: 41%  31
To tak jakby robić w domu remont i mieć pretensje, że się kurzy!!!! Może czerwony dywan rozwinąć?????? Masakra!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Masłowiak
9 miesięcy temu ocena: 79%  30
Logicznie myśląc, to firma astaldi może wziąć odpowiedzialność tylko za łącznik między fiołkową, a jaśminową za które odpowiada gmina. Nie wiem na co liczyli nasi włodarze w związku z budową tunelu. Pewnie na gratisy w formie utwardzenia tych ulic. Moim zdaniem nawalił burmistrz na całej linii. Zamiast wymieniać dobre jeszcze nawierzchnie w niektórych uliczkach w mieście można było utwardzić dziurawy fragment fiołkowej i jaśminową. Na miejscu firmy astaldi ulic fiołkowej i jaśminowej nie ruszał bym. Za to co mamy w Masłowie podziękujmy wiadomo komu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ prawda ludowa
9 miesięcy temu ocena: 67%  29
Szczyt chamstwa? Zagłosować na Kubika i wyjechać z gminy Rawicz!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Szczyt szczytów
9 miesięcy temu ocena: 73%  28
I do tego mieszkając poza Rawiczem na fb cały czas mu klakierować.
~ Skuteczna interwencja wyborców!
9 miesięcy temu ocena: 68%  27
Wyborcy też będą interweniować, ale w sprawie burmistrza! Przy urnie wyborczej!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do hejtera marka
9 miesięcy temu ocena: 28%  26
trzeba popisać negatywy bo widać że kubik dobrze działa co?
~ Lola
9 miesięcy temu ocena: 39%  25
Cały Rawicz wszystkim nic nie pasuje!!!moze helikopterami by sobie polatać
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bruce Lee
9 miesięcy temu ocena: 39%  24
Poprzewracalo się wam w głowie... Do komentarza mm weź facet nie siej fermentu bo siedzisz w radzie gminy chajs bierzesz a tu głupoty wypisujesz. Niech może zrobią nawierzchnie typu A4. Ogarnijcie się ludzie, macie obwodnicę i trochę można się pomeczyc no ale źle jak to w Rawiczu bywa. Pewnie jeden z komentujących nie może na saperska dojechać swoim WV i się krzywda dzieje..
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pfff
9 miesięcy temu ocena: 67%  23
Cwaniaku, czekam aż Tobie zablokują dojazd do czegokolwiek i będą kazali jeździć objazdem 11 kilometrów (od Dino do PKP obwodnicą) i przecież będziesz mógł się też pomęczyć, nie? ;-) Krzywda się dzieje, bo od dłuższego czasu był remont szykowany, a nikt nie zorganizował rozsądnej alternatywy dla przejazdu na Piłsudskiego.
~ bbbgff
9 miesięcy temu ocena: 40%  22
to jest inwestycja PKP i na ich terenie - tam należy wylewać swoje żale.Chcecie przez kolejne lata tracić życie na tym wiecznie zamkniętym przejeździe czy też chcecie mieć ładny tunel ? Nosz ...K.....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do mm
9 miesięcy temu ocena: 35%  21
A nie widzisz, że interweniuje. Co by nie mówić to trzeba jeżdzić obwodnicą. Trudno
~ Oka
9 miesięcy temu ocena: 31%  20
I chyba stanął i ciśnie wykonawcę. Skąd mógł wiedzieć co oni tam wysypali? Pojechał sprawdził i zrobił pismo dobrze
~ mm
9 miesięcy temu ocena: 80%  19
To oczywiste iż jest to inwestycja PKP, ale drogi objazdowe wykonawca musiał uzgodnić z właścicielem dróg, czyli gminą. Więc Kubik niech nie udaje greka, że nic o tym nie wie. Poza tym jest przedstawicielem mieszkańców, więc powinien stanąć po stronie mieszkańców i interweniować u wykonawcy.
~ bhy
9 miesięcy temu ocena: 37%  18
to nie jest inwestycja gminna ani na ziemiach gminy . kropka
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Yy
9 miesięcy temu ocena: 83%  17
Co Ty za pierdy piszesz!!!! To Gminy droga!!!
~ Pawlo
9 miesięcy temu ocena: 70%  16
To droga Gminy i kropka.
~ xxx-
9 miesięcy temu ocena: 33%  15
puk puk...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stuk stuk
9 miesięcy temu ocena: 67%  14
To ja otwieraj
~ XXX
9 miesięcy temu ocena: 27%  13
Pawlo proszę o komentarz.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ............
9 miesięcy temu ocena: 100%  12
wszycho w temacie na obwodnice i ................................................
~ Obwodnica
9 miesięcy temu ocena: 45%  11
To tędy nie jeździj. Wiadomo są roztopy, deszcze. Wybierajcie obwodnicę
R E K L A M A
R E K L A M A