Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1
R E K L A M AGazeta A1

Burmistrz podsumowuje pierwszy rok swojej kadencji: "Trzymam rękę na pulsie"

› Aktualności miesiąc temu    16.02.2020
Honorata Dmyterko
komentarzy 14 ocen 18 / 72%
A A A

- Nie tęsknię za swoją dawną pracą, ale nie wykluczam powrotu do niej za kilka lat. Tu czekały na mnie nowe wyzwania i nowe sprawy. Praca, mimo że trudna i odpowiedzialna, daje mi ogromną satysfakcję - mówi Romuald Krzyżosiak, burmistrz Jutrosina pytany jak nauczyciel odnalazł się w fotelu burmistrza.

Przyznaje, że dziś ponownie ubiegałby się o stanowisko burmistrza. Przy okazji wspomina, że w ciągu tych pierwszych 12 miesiecy rządów, udało się Gminie Jutrosin pozyskać pokaźną kwotę - ponad 8 mln zł dofinansowania. Czy będzie więcej? - Myślę, że środków zewnętrznych będzie tyle, na ile będzie nas stać na wkład własny do inwestycji. Na razie front inwestycyjny jest bardzo szeroki, mamy zadania wieloletnie zapisane w WPF, a więc kierunki inwestycyjne są wytyczone. Pamiętam o obietnicach wyborczych i stopniowo będę je realizował - odpowiada.

Do podjęcia wielu decyzji potrzebna jest zgoda rady miejskiej. Jak według burmistrza będzie wyglądała ta współpraca w kolejnych latach? - Nie brakuje mi dobrej woli - ciągle to deklaruję. Jestem zwolennikiem konstruktywnego dialogu. Z wieloma samorządowcami współpraca układa się pomyślnie. Jestem optymistą, wierzę, że zwycięży rozsądek i dobra wola radnych - podkreśla włodarz.

Z której inwestycji jest najbardziej dumny? Czy z myślą o poszczególnych miejscowościach planuje stworzenie budżetu obywatelskiego? Jak widzi oczekiwaną, zwłaszcza przez mieszkańców Dubina, rozbudowę tamtejszej szkoły podstawowej? Jaką widzi przyszłość dla miejscowego zalewu? Co z publiczną debatą poświęconą wizji rozwoju Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji. Czy w Jutrosinie potrzebny jest wiceburmistrz? Na te i inne pytania Romuald Krzyżosiak odpowiada w wywiadzie, który można przeczytać w bieżącym wydaniu Życia Rawicza.

+ 13 głosów: 18 (72%) 5 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (13)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ dziękujemy PiS-owi za super podwyżki wszystkiego!!!
miesiąc temu ocena: 43%  13
dziękujemy PiS-owi za super podwyżki wszystkiego!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bae
miesiąc temu ocena: 83%  12
Cierpliwości dla Burmistrza i wytrwałości. Nie ma łatwej pracy, bo połowa radnych kladzie kłody pod nogi, myśląc, że najważniejsi i najmądrzejsi. Oby w kolejnej turze wystartował, ale oby współpracowników miał bardziej mu życzliwych.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Moniki nieuka
miesiąc temu ocena: 100%  11
To nie PiS podniósł ceny za śmieci tylko spółka Leszczyńska w której zasiada burmistrz Rawicza pani nic nie wiedzaca
~ Monika
miesiąc temu ocena: 50%  10
Do Konia Trojańskiego. A co ma z własnych pieniędzy dołożyć. Prąd tez drożeje, tez wina burmistrzów? Kto głosował za PiS niech zapyta rządzących dlaczego podnieśli wszystko
~ Koń Trojański z Rawicza
miesiąc temu ocena: 40%  9
Niech odpowie ci zrobił by za śmieci płacić od osoby 15 a nie jak teraz 24 no czekam na odpowiedź co pan z tym zrobić:)
~ oo
miesiąc temu ocena: 91%  8
rada niech wyjdzie z komunalnego zwiazku i niech sami odbieraja te smieci jak pisza takie glupoty w liscie z dnia 27 stycznia panowie Milicz i Krotoszyn lada chwila beda mialy stawki w granicach 25 zl odwolac ta rade bo ja jako byly mieszkaniec gminy wstyd mi za te glupoty jakie wice i spolka wygaduja rok za nami mialo byc tak pieknie za ta rade przed wyborami i co jest jest tyle ze kazdy czeka na kolejna sesje w necie co tam znowu za szopki beda
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Trol burmistrza
miesiąc temu 7
Nie może wyjść bo w komunalnym związku jedna z funkcji ma burmistrz Rawicza haha
~ Monika
miesiąc temu ocena: 93%  6
Tutaj się z Tobą zgodze ze ludzie z niecierpliwoścą czekaja na transmisje sesji. Najbardziej lubię monologi pewnego Pana, gada takie rzeczy ze mam ubaw po pachy. Najmądrzejszy w całej gminie.
~ Monika
miesiąc temu ocena: 77%  5
Burmistrz fajny gość. I zaczęło się w końcu coś dziać w Jutrosinie.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Koń Trojański z Rawicza
miesiąc temu ocena: 25%  4
Tak zaczęło się dziać podnieśli Ci o 200 procent cenę za śmieci haha
~ Aaa
miesiąc temu ocena: 74%  3
Burmistrz jest ok. Ale radę ma mało cgiekawą. I jeszcze te donosy wstrętne. Ubolewam nad ludźmi co takie rzeczy wyprawiają.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ???
miesiąc temu ocena: 33%  2
to reklama ze szkoły?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji