Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Burmistrz powołał zespół ds. likwidacji barier architektonicznych

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    12.02.2019
Anna Siecla
komentarzy 18 ocen 16 / 13%
A A A
Wejście na planty przy SP nr3Wejście na planty przy SP nr3 fot. Anna Siecla

Po remoncie plant, w rawickim magistracie powołano zespół, który będzie obradował na temat likwidacji barier architektonicznych i dostosowania budynków w przestrzeni publicznej na terenie gminy.

Jak czytamy w zarządzeniu, do zadań zespołu ma należeć m.in.: zdiagnozowanie głównych barier architektonicznych w dostępie do komunikacji miejskiej, budynków i przestrzeni publicznej w gminie oraz stworzenie mapy tych barier; rozpoznanie potrzeb i oczekiwań osób starszych i niepełnosprawnych w tej kwestii; opiniowanie nowych projektów remontowych i inwestycyjnych realizowanych przez gminę pod kątem swobodnego dostępu przez osoby starsze i niepełnosprawne.

Posiedzenia zespołu mają odbywać się według potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na pół roku. W obradach będą mogły brać udział osoby zaproszone przez przewodniczącego. Ponadto, gmina zachęca zainteresowanych współpracą z zespołem do zgłoszenia swojej kandydatury. Zgłoszenia przyjmowane są do końca lutego w biurze rady miejskiej.


W skład zespołu wchodzą: wiceburmistrz Paweł Szybaj (przewodniczący), Michał Gertchen - prezes Stowarzyszenia Osób Sprawnych Inaczej ich Rodzin i Przyjaciół w Rawiczu „Pomocna Dłoń”, Renata Błaszczyszyn - prezes Stowarzyszenia Dzieci i Osób Niepełnosprawnych, Roman Krupieńczyk - przedstawiciel Rady Seniorów, Beata Niepiekło-Bąk - przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych RMGM, Anna Nowak - naczelnik wydziału edukacji i spraw społecznych, Elżbieta Skrzypek - zastępca naczelnika wydziału inwestycji i rozwoju ds. kubaturowych oraz Aleksandra Szymanowska - zastępca naczelnika wydziału inwestycji i rozwoju ds. drogowych

+ 2 głosów: 16 (13%) 14 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ rawiczanin
5 miesięcy temu ocena: 90%  18
Ja już nie mogę tego udźwignąć...NAPRAWDĘ???!!!….CO???? ...ZESPÓŁ...do czegoś co jest oczywiste zanim się to wykona.. NIE, NIE MOGĘ. Proponuję się rozpędzić do napotkania jakiejś ściany i powołać zespół do ZAPOBIEGANIA NIESZCZĘŚLIWYM WYPADKOM.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ elologia
5 miesięcy temu ocena: 100%  17
doradztwo niektórym osobą nie pasowało ,no cóż ,,,
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adam
5 miesięcy temu ocena: 89%  16
Mam wielką nadzieję, że wejścia na planty, przynajmniej niektóre zostaną poprawione. Np.zejście przy skrzyżowaniu z ul.Mikołajewicza można przecież poprowadzić aż od skrzyżowania przy ulicy mikołajewicza po pasie zieleni aż do podwyższenia plant gdzie stoi szachownica. Wtedy można zrobić tam chodnik (podobny jak na górkach przy cmentarzu) o łagodnym nachyleniu bez żadnych stopni. Wiele miejsc można w ten sposób zrobić. Poza tym chwalę Burmistrza za tę inicjatywę w związku z powołaniem takiego zespołu, bo domyślam się, że tutaj nie chodzi głównie o planty ale o cały Rawicz (np. przejścia dla pieszych niezgodne z przepisami - wysokie krawężniki) dodatkowo za chwilę będzie rewitalizacja centrum więc może chociaż tutaj będzie szło się poruszać bez walki z krawężnikami. Najważniejsze jednak to przerobić te podjazdy na plantach tak aby nie było stopni wg przykładu który podałem wyżej.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kasia
5 miesięcy temu ocena: 100%  15
koniec remontu plant ...likwidacja barier architektonicznych ?tego bubla czyli schodow i podjazdow do wozkow....wstyd co za bubel.na takich podjazdach jakby inwalida chcial wjechac to niema mowy bo za waskie ...czy niema nikogo ktoby za ten odbior plant wziol odpowiedzialnosc
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ asa
5 miesięcy temu ocena: 100%  14
gburmistrz wraz z swoją świtą do dymisji
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kompromis
5 miesięcy temu ocena: 69%  13
Znaczy nie kompromis tylko kolejna kompromitacja pis bis.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Coś się dzieje !!!!
5 miesięcy temu ocena: 93%  12
To trzeba być zdolnym, stworzyć bariery architektoniczne aby teraz je likwidować. Brawo nasz " MISZCZU", społeczeństwo Rawicza jest z Tobą. " Murem ( tym z plant) za Kubikiem "
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ PO
5 miesięcy temu ocena: 100%  11
No niestety, dużo w tym jest racji. Oj niestety.
~ Ynteligentny inaczej
5 miesięcy temu ocena: 93%  10
"Po remoncie plant...." To jest kurcze mega pomysł. Zbudować za gruby hajs kupę barier architektonicznych by po zakończonej budowie powołać komisję do ich likwidacji. Nie wiem co tam niektórzy w tym urzędzie sypią sobie do kawy ale ja też tego chcę!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ K2
5 miesięcy temu ocena: 88%  9
Przyszła wiosna Pan burmistrz zrobił na 1kwietnia. Najpierw się buduje a później myśli o tym czy jest dobrze zbudowane. Niech mi teraz wypowie się ktoś kto robi poklask tym ludziom. Ludzie przecież tu nie ma ani ładu ani składu. Ktoś robił projekt tych prac więc ta osoba jest odpowiedzialna za błąd. To jest proste. Czy duży rząd czy mały tak samo działa
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
5 miesięcy temu ocena: 100%  8
Tesco - Byłe w dodatku:)
~ Silny Wstyd
5 miesięcy temu ocena: 94%  7
Co ? nie słyszałeś co mówił pan kierownik budowy i burmistrz Szybaj!! Wszystko jest w porządku, a zejść możesz przy pomniku i przez miasto dojechać do Tesko.
~ antuan
5 miesięcy temu ocena: 100%  6
fajnie jakby ta komisja utworzyła np.profil na Facebooku aby każdy mógł wysłać np. zdjęcie bariery architektonicznej albo wyrazić swoje zdanie bez chodzenia na jakieś posiedzenia, bo tego nikt nie będzie robił. temat jest istotny, bo problemów w mieście pod tym względem jest bardzo dużoo
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Silna propaganda ma się dobrze
5 miesięcy temu ocena: 87%  5
oni ( bezpartyjni partacze) mają już tyle stron na FB że już więcej nie potrzeba. Przed wyborami naliczyłem około 30 " SILNYCH "stron i profili
~ yyyy
5 miesięcy temu ocena: 94%  4
zdjęcie do artykułu bardzo wymowne.Planty są teraz jedną wielka barierą architektoniczną. Ta bariera na zdjęciu jest jedną z najmniejszych na plantach. Jak ktoś niepełnosprawny mieszka koło szkoły nr 3 i chce się dostać np. do budynku starostwa po drugiej stronie plant to musi nadrobić jakieś 1,5 kilometra. Fajne są też przejścia dla pieszych z krawężnikami o wysokości po kilkanaście centymetrów. Mam nadzieję, że ta komisja zrobi z tym porządek. Brawo za to, że w końcu ktoś się zajął tematem.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nic nie zrobią
5 miesięcy temu ocena: 100%  3
To jest taka przysłowiowa, musztarda po obiedzie !!!
~ kolejna akcja po cazsie, pod PR
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Pieniądze na bubel wydali , a teraz zespół powołują. Trzeba było myśleć przed robotą. Co niektórzy to rzeczywiście specjaliści wysokiej klasy w tym zespole.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ra
5 miesięcy temu ocena: 100%  1
Hehe bo to jak w rządzie- najpierw coś się robi, jak się zj...bie, to się komisje powołuje, na którą trzeba łożyć. Komisja będzie "intensywnie " pracować, napisze wnioski, sporzadzi piękny protokół i będziemy czekać- może w planie 20letnim się doczekamy. Ale nie ma to jak zrobić planty a teraz je naprawiać. Mistrzostwo!!