Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

Burzliwa dyskusja o wykupie mieszkań komunalnych (FOTO, FILM)

› Aktualności 8 miesięcy temu    12.06.2019
Honorata Dmyterko
komentarzy 111 ocen 66 / 97%
A A A

Kilkadziesiąt osób, zainteresowanych wykupem mieszkań komunalnych, wzięło udział w spotkaniu z władzami gminy Jutrosin. - Niepotrzebnie - uważa uczestniczka spotkania. - Chyba tylko po to, żeby nas upokorzyć. W trakcie padło wiele gorzkich słów, w efekcie czego obie strony porozumienia nie znalazły. Część z uczestników, w tym radny Ireneusz Mikołajewski, wyszła zdegustowana przebiegiem debaty.

Burmistrz Jutrosina, Romuald Krzyżosiak, kilka tygodni temu na posiedzeniu komisji oświaty, zdrowia, kultury i sportu sygnalizował, że stan gminnych budynków nie jest najlepszy. Wiele z nich wymaga gruntownego remontu - łącznie z wymianą okien i pokryć dachowych.

Samorządu na wyremontowanie wszystkich budynków w krótkim czasie nie stać. Wobec tego, na komisjach podjęto decyzję o sprzedaży większości lokali. Jednak na sesji sprawa przybrała zupełnie inny obrót - większość radnych nie zgodziła się na sprzedaż gminnych mieszkań.

- Jesteśmy skłonni do tego, by te lokale jednak remontować. (…) To majątek gminy, który ma wartość i o tę wartość trzeba dbać - tłumaczył decyzję radnych Lepszej Przyszłości Mariusz Grzywaczewski. Tak jak zapowiadał wówczas przewodniczący rady Fabian Małecki, spotkanie z mieszkańcami gminnych lokali zorganizowano.

Relację przedstawimy w kolejnym wydaniu Życia Rawicza.

+ 64 głosów: 66 (97%) 2 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (111)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ janko
  4 miesiące temu ocena: 100%  111
  Panie G.,majątek i jego wartość wycenia się w/g stanu zasobów ,im on jest gorszy tym więcej traci na wartości.Dopuszczenie majątku do zdewastowania i tłumaczenie,że nie ma pieniędzy na remonty jest śmieszne.Pańskie tłumaczenie jest sprzeczne z ekonomią ,a cóż dopiero zdrowy rozsądek!!!!W większości miast w Polsce mieszkania komunalne zostały sprzedane mieszkańcom ,którzy stworzyli wspólnoty mieszkaniowe.. Mieszkańcy sami dbają o budynki ,gmina żyje z podatków i czynszu , a pieniądze zamiast na remonty przeznacza na inne inwestycje Uczcie się od innych ,mądrzejszych..........
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kasia katoliczka
  7 miesięcy temu 110
  ostatnimi czasu same przestępstwa w tym Rawiczu miasto zeszło na psy i patologia rządzi pijaki spod sklepu mogą już wszystko , przestępczość wzrasta ludzie się boją takich co uczciwie chodzą do pracy coraz mniej większość pije miasto alkoholików
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 92%  109
  Nie mieszkam w lokalu komunalnym i nigdy nie mieszkałam. Mam swój dom (współwłasność z mężem) i swoje mieszkanie. Zawsze po prostu staram się być uczciwym człowiekiem, żyć w zgodzie z innymi i kierować się w życiu empatią. Na tym spotkaniu mnie nie było. Obejrzałam film i rozmawiałam z kilkoma najemcami. Tak się składa po prostu,że zawsze staram się być po stronie ludzi przyzwoitych. Mierzi mnie też chamstwo i relatywizm etyczny. To tylko tyle albo aż tyle.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 86%  108
  Jak patrzę na to, co dzieje się w naszej gminie, ogarnia mnie przygnębienie. Jaką lepszą przyszłość zgotowali nam radni z komitetu Izabeli Mroczek? Niech to grono spotyka się z tą panią w Różanym Zakątku, to ich sprawa. To i tak jest tajemnica poliszynela. Ale na litość Boską, przestańcie dzielić mieszkańców naszej gminy. Żyjemy przecież w małej społeczności. I tu wcale nie chodzi o wykup mieszkań. Chodzi o to, że dajecie się sterować tej szarej eminencji. Doskonale wiecia, że tylko nielicznych najemców stać na wykup mieszkań komunalnych. Doskonale wiecie,że pieniądze ze sprzedaży sfinansowałyby remonty pozostałych lokali, ale to byłby poczytane jako zasługa burmistrza i właśnie tego nie chcecie. Czas pogodzić się z tym, że Romuald wygrał te wybory i całkiem dobrze sprawdza się na tym stanowisku. A to boli was najbardziej, że cieszy się szacunkiem mieszkańców, a was ciągle krytykują. Może przydałoby się trochę refleksji? Naprawdę to nie frazes, że zgoda buduje a niezgoda rujmuje.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Ho, ho
  8 miesięcy temu ocena: 100%  107
  Burmistrz nam jak najbardziej pasuje. Nie pasuje nam pewna pani, która ciągle intryguje oraz niektórzy radni.
  ~ Do Ho, ho
  8 miesięcy temu ocena: 89%  106
  Niech ta p. Iza zostawi nas, mieszkańców tej gminy, w spokoju. Niech lepiej skupi się na czymś pożytecznym. Co sesja, to kogoś radni LP obrażają- albo sołtysów, albo radnych opozycji, albo burmistrza itd. I na tym ta zgoda polega? Kpina po prostu.
  ~ Ho, ho
  8 miesięcy temu ocena: 11%  105
  Radni się pogodzili a mieszkańcy ciągle nie. Zostawcie już w spokoju P. Ize. Stale tylko krytyka radnych sami rujnujecie tą zgodę.Zaden Burmistrz wam nie pasuje, Co za ludzie.
  ~ Kola
  8 miesięcy temu ocena: 100%  104
  Już nie można czytać tego chamstwa , wyrzućcie tych ludzi na bruk i będziecie mieć spokojną głowę.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anna
  8 miesięcy temu ocena: 96%  103
  Do Kosmita. Tych mieszkań nie można sprzedać i zarobić jak myślisz. „kosmita” sam się tak określiłeś wiec nie ma co komentować . A Ci za stołem zostali wybrani przez mieszkańców a nie prze kosmitów. Izabela obiecała szklane domy i rajskie plaże. A teraz radni gardzą ludźmi
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Kosmita
  8 miesięcy temu ocena: 17%  102
  Nie wiem o co ten krzyk ? Mieszkania komunalne mają być do osób w które nie radzą sobie same w życiu, a nie sprzedawane za grosze. Osoby które atakują tych za stołu, chcą wykorzystać innych mieszkańców Jutrosina. Mieszkania na rynku wtórnym w Jutrosinie to średnio 3.500 za 1m Proponuje rozpocząć negocjacje z chętnymi do zakupu mieszkań już od dzisiaj. Co do prywaciarzy, każdy ma prawo otworzyć swoją firmę i prowadzić własny Biznes. Odwagi nie zaglądać innym w portfele, 1. jak nie pasuje praca to wypowiedzenie 2. otwierać biznes Uwaga tylko dla wytrwałych 3. jak zabraknie PLN to do banku 4. za rok 98% z nowych biznesmenów będzie wykorzystywało ludzi których zatrudni 5. Uwaga można popaść w kłopoty finansowe 6. Wtedy będzie potrzebne Mieszkanie Komunalne
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Sprawiedliwy
  7 miesięcy temu ocena: 100%  101
  "Dokładnie co nie radzą sobie same w życiu" a tutaj pewnie wieksza połowa ma mieszkanie komunalne a na boku jeszcze ze dwa inne po 4 samochody, firmy pootwierane i udają biedaków.Może należy dokładniej się przyjżeć jacy Oni są ubodzy i wtedy oddać te domu tym co ich naprawdę nie stać na własne mieszkanie.Tutaj jest tak przyjęte, że im się należy i tyle a My młodzi to kredyt i pracować po 12 godzin dziennie lub wyjechać za granicę żeby utrzymywać darmozjadów.
  ~ Inny
  8 miesięcy temu ocena: 47%  100
  Najchętniej jakby burmistrz dał im za darmo. Sprzedać ale za dobre pieniądze. Czynszu płacić nie,najlepiej umorzyc a teraz jeszcze sprzedać za grosze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Jo-anna
  7 miesięcy temu ocena: 50%  99
  Anna jak nie chcecie za grosze - niektórzy chcą za darmo.Domy warte niejednokrotnie po 300 tyś a Wy byście chcieli za darmo, bo mieszkacie tam 20 lat i nie chciało się wykupić.Propobuję kredyt jak wiekszość społeczeństwa i co miesiąc spłacać.
  ~ Anna
  8 miesięcy temu ocena: 91%  98
  Inny Ty to jesteś jednak prosty człowiek. Nikt nie chce za grosze. Ale jeśli ktoś wyremontował i dbał o mieszkanie, klatkę schodowa i podwórze to chyba powinien dostać jakaś bonifikate.
  ~ ABC
  8 miesięcy temu ocena: 100%  97
  Wstyd jak czytam te komentarze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XC
  8 miesięcy temu ocena: 96%  96
  Najbardziej jednak powinien wstydzić się pan wiceprzewodniczący. Spójrzcie na zdjęcia i film z tego spotkania. Nie trzeba być specjalistą od mowy ciała, by zorientować się, jaki stosunek ma do swoich rozmówców ten pan. Władza nie jest jednak dla wszystkich, jak ktoś już wcześniej słusznie zauważył. Czasami potrafi wydobyć z człowieka te instynkty i emocje, które naprawdę powinny być uśpione.
  ~ Olek
  8 miesięcy temu ocena: 24%  95
  Uważam.,ze wstydzić to powinni się również niektórzy wypowiadający się najemcy.
  ~ AA
  8 miesięcy temu ocena: 96%  94
  LP jest przeciwko sprzedaży mieszkań chętnym do wykupu najemcom, ale jednocześnie radni chcą remontować mieszkania komunalne. Czyli tym samym pragną zwiększenia wydatków z budżetu gminy. Nie rozumiem, gdzie tu logika. Skoro teraz już na to nie ma pieniędzy, to skąd pan Małecki i Grzywaczewski je wezmą? Nawet gdyby podniesiono wysokość czynszu, to chyba za 10 lat gmina uzbiera pieniądze na te remonty. Przecież gdyby sprzedano część tych mieszkań, to wtedy będą środki na remont pozostałych. I takie posunięcie jest dla mnie zrozumiałe. To co proponują jest niedorzeczne, chyba że sami chcą sfinansować te remonty...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do ola
  8 miesięcy temu ocena: 100%  93
  Słuchanie i czytanie że zrozumieniem szwankuje? Niektórzy najemcy chcą kupić od gminy mieszkania i za swoje pieniądze je wyremontować. Naprawdę tak trudno to pojąć? Zrozumienie tego niektórych po prostu przerasta jak widać. A pozyskane środki posłużyć miały do remontu pozostałych lokali. Czynsz zapewne będzie podwyższony, ale na pewno nie o 100% jak chcą niektórzy, którym wydaje się, że są najmądrzejsi. Tylko i wyłącznie w swoim własnym mniemaniu oczywiście.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ola
  8 miesięcy temu ocena: 4%  92
  totalne pyskowki w tym wszystkim chodzi o to zeby ci panstwo w dzisiejszych czasach placili taki czynsz zeby wystarczylo na remonty a nie jakies tam pare zl prosze spytac ile placa za wynajem komunalnych mieszkan w rawiczu a tu ile zeczoznawce sprowaadzic obliczyc i sprzedac lub naliczyc taki czynsz zeby starczylo na utrzymanie tych lokali ja sie nie zgadzam z tym zeby remontowac z gminnych pieniedzy np dom w szkaradowie
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ qwerty
  8 miesięcy temu ocena: 100%  91
  Radni chcą zbawić mieszkańców podnosząc im czynsz o 100%, już chodzą słuchy że ceny wody wodę chcą też podnieść, za chwilę podatek może nam też podniosą o 100%. Szanowni państwo radni: PYCHA KROCZY PRZED UPADKIEM. Nie róbcie z ludzi durniów, mamy mnóstwo wykształconych ludzi w naszej gminie i im ciemnoty nie wciśniecie. To, że kiepsko czytacie już wiemy, przestańcie się ośmieszać. Ale my będziemy walczyć o swoje, zadarliście z ludźmi wykształconymi nie zastraszycie nas. Będziemy patrzeć na wasze ręce i biznesy - bo przedstawiacie się jako ludzie kryształowi a wystarczy poczytać o was komentarze w internecie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ABC
  8 miesięcy temu ocena: 100%  90
  Jakie korzyści przyniesie gminie zatrzymanie tych mieszkań? Skoro ludzie już tyle w nie zainwestowali, to dlaczego nie mieliby ich wykupić? A chętnych do tego nie jest wcale tak wielu. Rozumiem, że gdy przyjdzie do remontów, to radny murarz chwyci za pędzel, kielnię itp. i zabierze się do pracy, by udowodnić, jak bardzo zależy mu na dobru gminy.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ On
  8 miesięcy temu ocena: 23%  89
  Brawo p. Grzywaczewski. Na reszcie ktoś ma odwagę powiedzieć głośno o tym co większość mówi za plecami. Każdy ma to na co pracuje całe życie. Tylko ciężką pracą ludzie się bogacą.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do On
  8 miesięcy temu ocena: 93%  88
  Jasne. Matka niepełnosprawnego dziecka ma iść do pracy, a synem zajmie się... No właśnie kto? Może wprowadźmy prawo dżungli? Na co komu humanitaryzm? Lepiej wzorujmy się a takich jak autorzy tych komentarzy lub na wiceprzewodniczącym rady.
  ~ Aa
  8 miesięcy temu ocena: 94%  87
  Obserwator kultury z Twojej strony brak a innych pouczasz. Ci ludzie też płacą podatki i pracują. Nie każdy może zostać deweloperem czy piekarzem, ale oni także potrzebują pracowników. Wystarczy, że zaczną godnie płacić ludziom. Nie da się za najniższą krajową wziąć kredytu na zakup mieszkania lub budowę domu. Dlatego głosuje na PiS oni się w końcu zaopiekowali najbiedniejszymi, wzięli się za biznesmenów i oszustwa vatu.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ PO
  8 miesięcy temu ocena: 4%  86
  Aa będę się za ciebie modlił.
  ~ obserwator
  8 miesięcy temu ocena: 23%  85
  ta pania na tym zdieciu raczej na swoje lokum stac wstyd prosze pani tak pyskowac ile pani placi czynszu smiech totalny to ja mam placic podatki zeby pani remontowc mieszkanie nie zgadzm sie z tym pytam sie tej pani a kto mi w moim domu pomaluej sciany zrobi lazienke lub podloge przeciez place nie male podatki do gminy do roboty a nie na komunalnym odrobine kultury bo z tym na bakier
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Olo
  8 miesięcy temu ocena: 6%  84
  Bardzo dobra wypowiedź. Brawo za odwagę popieram.
  ~ Mick
  8 miesięcy temu ocena: 21%  83
  Jak ktoś do czegoś chciał w życiu dojść i czegoś się dorobić, to ciężko pracował, nie jeździł po wczasach, odmawiał sobie zbytków typu, palenie i picie i stawiał sobie jakiś cel, do którego osiągnięcia dążył. Nie oglądał się na to, co gmina mi da lub co mi się należy. Zakasywało się rękawy i ciężko pracowało. I można , tylko trzeba naprawdę chcieć. Radni i burmistrz niech nie udają dobrych wujków i niech mają odwagę przyznać, że 140 zł. czynszu to bzdura. Za co tam jest zapłacone? A na ogrzewanie gazowe w domu jednorodzinnym mało kogo stać. Na wycieczki zagraniczne i wczasy mają a czynszu grosze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Realista
  8 miesięcy temu ocena: 26%  82
  Brawo p. Grzywaczewski!!! Wreszcie znalazł się ktoś, kto nie boi się powiedzieć prawdy. Jak tym ludziom nie wstyd przyjść i tylko pyskować. Niczego się w życiu nie dorobili, grosze płacą a na wczasy i nowe samochody ich stać. Nie wszystkich oczywiście, ale niektórzy państwo udają a mieszkają w komunalnym. Typowi biorcy. Zazdrościcie tym, którzy coś mają i mieszkają we własnych domach? Nikomu z nieba nie nakapało. Trzeba było sobie niejednego odmówić i żyć skromnie, a teraz zazdroszczą. Wystarczy spojrzeć na tych, którzy się wypowiadają, to reszta komentarza jest zbędna. Piszecie, że przerywał rozmówcom, a oni nie przerywali i nie krzyczeli? Poziom bruku. PRAWDA W OCZY KOLE???
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Realista
  8 miesięcy temu ocena: 86%  81
  Poziom bruku prezentujesz przede wszystkim ty i twoja wypowiedź. Myślisz że jak napiszesz prostacki komentarz, to wszyscy padną na kolana? Mowa była o wykupienie tych mieszkań. Nikt, a na pewno nie burmistrz, nie chce komukolwiek robić prezentu. Przeczytaj sobie tytuł artykułu, a potem się wypowiadaj. Kim jesteś, by oceniać tych ludzi?
  ~ Do Ania
  8 miesięcy temu ocena: 100%  80
  No już bez przesady! Nie gloryfikujmy poprzedniego burmistrza. Ile zaniedbań w gminie było, każdy wie. Teraz obecny burmistrz musi się nieźle nagimnastykować, aby to wszystko jakoś wyprostować. Wystarczy przypomnieć sprawę śmietniska. 150 tys. muszą znaleźć., by niefrasobliwość pana Koszarka. A to tylko wierzchołek góry lodowej... Wiem,co mówię.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ ooo
  8 miesięcy temu ocena: 23%  79
  wstydzcie sie mowiac ze nie stac pani ze szkaradowa czy pana z jutrosina na wlasne mieszkanie ja sie pytam ile i od kiedy placa czynsz w domu nauczyciela w szkaradowie wstyd drodzy panstwo ale was stac na mieszzkanie albo wlasny dom czas z tym skonczyc ja place podatki zeby wam domy remontowac wstyd popieram w 100 procentach lp i prosze o wnikliwe przygladniecie sie tej sprawie mieszkania komunalne tak ale uzalerznione od sytuaci materialnej rodziny wiekszosc to stac na wlasne mieszkanie a co do tych co np mieszkaj w biurowcu betoniarni tam faktycznie swoja kase wkladali bo dostali gole mury i ja bym im akurat policzyl za same mury i niech kupuja i sie martwia tym budynkiem
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ktos
  8 miesięcy temu ocena: 74%  78
  Ten komentator niech się przedstawi bo tak ładnie opisuje panią że szkaradowa i pana z Jutrosina a broni mieszkańców z betoniarni widać wyraźnie że jesteś mieszkańcem tego budynku. Pani Ela z weterynarii powinna dostać mieszkanie darmo bo tam na prawdę było masę wkładu widziałam ten lokal na własne oczy przed remontem
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 86%  77
  A Ty się naucz pisać po polsku zanim zaczniesz komuś wyliczać. I nie Tobie człowieku oceniać na co kogo stać. Na szczęście ustawa o mieszkaniach komunalnych stoi za mieszkańcami. Wiem, że Cię boli że nauczyciele używają słów, których nie rozumiesz, sam ledwo czytasz z kartki (tekst Ci ktoś napisze) ale następne wybory już za 4,5 roku i wiatr historii szybko Was wymarze z dziejów naszego miasta
  ~ Żaneta
  8 miesięcy temu ocena: 95%  76
  Czego zazdrościć tym ludziom że się tułają i nie są z bogatych rodzin. Oni walczą o to żeby zamieszkać i być na swoim tam spędzić resztę życia. Bo nikt nie zna dnia i godziny. Nie paczy się drugiemu w portfel inie liczy. Akij ma dwa końce. Bogaty biednego nie zrozumie. Przecież ci ludzie pracują a nie siedzą. Nie chodzą po zapomogi do mopsu jak inni pijacy. Chcą te mieszkania wykupić po to je remontowali za swoje ciężko zarobione pieniądze. Niech walczą o swoje życzę im tego. Bo nikt by się nie chciał tułać. Powodzenia jestem z tymi ludźmi.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Nana
  8 miesięcy temu ocena: 95%  75
  Ta wypowiedź to bełkot. Kompletna nieznajomość składni i interpunkcji sprawiły, że ta wypowiedź pozbawiona jest ładu, składu i sensu. Ktoś z rodziny musiał poprzeć radnego Grzywaczewskiego, ale naprawdę to nic nie da. Mleko się wylało.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Nana
  8 miesięcy temu ocena: 100%  74
  Gmina nie sprzeda przecież wszystkich mieszkań. Chętnych do zakupu jest góra 20% najemców. To oczywiste, że są ludzie, których na wykup po prostu nie stać. Budżet gminy nie jest z gumy. Potrzeb jest bardzo dużo. Za środki uzyskane że sprzedaży lokali można by wyremontować inne mieszkania komunalne. A tak a propos- też mam kredyt na dom. Ale mam też tyle empatii, by wczuć się w położenie innych ludzi. Przypomnę jednak,że mówimy o mieszkaniach, nie o domach. To spora różnica.
  ~ Anna
  8 miesięcy temu ocena: 100%  73
  Nana jeśli uważasz, że coś było po znajomosci i znasz nazwiska, to biegiem na policję i prokuraturę. Bo inaczej to ty łamiesz prawo wiedząc o przestępstwie i nie informując odpowiednich organów! I już nie użalaj się nad sobą tak bardzo, bo jakoś w Twoją historię o 4000 netto nie uwierzę.
  ~ Nana
  8 miesięcy temu ocena: 2%  72
  Do Nana- nie jestem rodzina ani nawet znajoma Pana Grzywaczewskiego. Wrecz przeciwnie mam najblizszych ktorzy mieszkają w mieszkaniach komunalnych mimo wysokich zarobków i zycia w dostatku. Gdyby nie RODO moglabym po nazwisku wymienic osoby rodziny ktore mialy "po znajomosci" zalatwiane mieszkania mimo ze innym sie w tym czasie tych mieszkań odmawialo. I wiem ze ich mieszkania przydalyby sie innym potrzebujacym a ci sie ciesza ze mieszkają za marny grosz.... Kolejna sprawa dotyczy wykupu mieszkań- co z osobami ktorym te mieszkania sa potrzebne właśnie jako komunalne z nizszym czynszem itp? Skad gmina po wykupie bedzie miała kolejne mieszkania zeby dac potrzebującym? Przy dochodach 4000 netto kredyt na 30 lat plus co miesiac 500 zl na ogrzewanie- piec ekogroszek plus pozostale oplaty...media itd itp plus 1000 zl kredytu co miesiac i jakos gmina nie zapewni mi doplaty do niczego .... mimo ze oboje z mezem pracujemy.... a nie obrazajac nikogo i patrzac nawet na osoby bedace na spotkaniu mozna 25% z nich zakwalifikowac do tej samej grupy jesli chodzi o zarobki co my...i dodam ze tez wkladamy w mieszkanie...mimo wszystkich pozostałych kosztow
  ~ Nana
  8 miesięcy temu ocena: 10%  71
  Jak najbardziej popieram Pana Grzywaczewskiego. Czy ktos zainteresuje sie innymi ludzmi rodzinami ktorych tez nie stac na wynajem ktorzy ledwo wiążą koniec z końcem? A ci ludzie mimo ze za wynajem placa tyle co osoby ktore otrzynaly gminne mieszkanie i juz maja oplacone ogrzewanie. Prosze zwroccie uwage na zdjęciach ile osób byloby stac na samodzielny wynajem.... ktorzy dostali kiedys mieszkanie komunalne po znajomości z byla wladza jutrosinska itp. Czemu nikt z radnych nie wpadnie na pomysl zeby sprawdzic obecne dochody osob ktore posiadaja te mieszkania komunalne i wtedy wyszloby na jaw ile osob faktycznie nie stac na indywidualny wynajem. Ile rodzin dostalo mieszkania komunalne kiedy mieli male dzieci itp teraz dzieci albo sie wyprowadziły albo maja swoje dochody... nikt tego nie kontroluje a naprawde w kolejce po pare lat czekaja rodziny naprawde bardziej potrzebujace. Jakos reszta ludzi płaci czynsze czy raty kredytu hipotecznego musi kupic opal i wszystkie inne sprawy a tutaj nagle osoby twierdza ze za duzo placa.... kolejna kwestia wlasnie mentalnosci mieszkańców Gminy- niektore rodziny gdzie dzieci sa juz odchowane czemu kobieta nie idzie do pracy? Tylko na głos potrafi powiedzieć ze po co pracowac jak gmina na wszystko da... ok niech gmina daje ale ta pani jedna czy druga ma dwie rece i dwie nogi i moze chociażby troche popracować pod gmina zeby pokazac ze dostaje ale i tez daje cos od siebie... ludziom nie podoba sie fakt ze nareszcie jutrosinska wladza zaczyna byc niezależna i nie ma jak za bylego burmistrza zalatwianie czegos tylko po znajomości. Skad ludzie w mieszkaniach komunalnych niby ich nue stac ba normalny wynajem czy kredyt na mieszkanir ale ba remont mieszkania komunalnego i wlozenie spprych pieniędzy w remont to juz tak?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XXL
  8 miesięcy temu ocena: 100%  70
  Tylko funkcją radnego polega na tym, aby służyć społeczności, która go wybrała. Wsłuchiwać się w głosy lokalnej społeczności i sprostać jej oczekiwaniom. Na razie konsekwentnie ignorują wyborców. Ale kij ma dwa końce... W końcu tak bardzo ludzi zdenerwują, że odwołają tę radę.
  ~ Ja
  8 miesięcy temu ocena: 14%  69
  Po co pracować jak pięćset+ jest , wola łazić po mieście i pierdoły robić,
  ~ G- ski
  8 miesięcy temu ocena: 94%  68
  Popieraj. Nie jesteś sam. Oprócz ciebie popiera go jeszcze 1 % wyborców z naszej gminy plus najbliższa rodzina, bo dalsza już nie...
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 31%  67
  Tylko jedna osoba potrafi tak ludziom wyliczać. Panu już dziękujemy, naucz się Pan pisać po Polsku. A nie anatomii się uczy i wylicza ile kto rąk i nóg. A od poprzedniego Pana Burmistrza się odwal, bo jemu do pięt nie dorastacie. A przewodniczący To ciagle do niego jeździł a teraz pluje na niego wstyd.
  ~ xxx
  8 miesięcy temu ocena: 95%  66
  Pozdrawiam moją Panią polonistkę z Dubina , to wspaniała nauczycielka.Jest mi wstyd za radnych z Dubina Ta Pani nie mogła się nawet wypowiedzieć, przeciez Ta Pani Was uczyła, a Wy tak się odwdzięczacie. WSTYD.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maks
  8 miesięcy temu ocena: 89%  65
  Do Bo ogrzewanie jest w czynszu wliczone i placimy caly rok a jezeli w budynku sa 4 rodziny to wychodzi ok 20 tys. Rocznie nie wydaje mi sie wiec zebys ty za tyle kupowal rocznie opaly jak latwo wyliczyc placimy za ogrzewanie z duza nadwyzka a do pracy chodze nie musisz sie o to martwic ale niestety pracuje uczciwie i dlatego mieszkam w mieszkaniu komunalnym
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do Maks
  8 miesięcy temu ocena: 0%  64
  Maks ja też pracuje uczciwie, mam opodatkowaną każdą złotówkę. Ale mieszkam w swoim domu. Ale nie palę, nie piję i dużo musiałam sobie odmówić . Ale teraz się z Was śmieję........
  ~ Do mieszkanka
  8 miesięcy temu ocena: 100%  63
  Brawo! Nic dodać, nic ująć. Dobrze,że Mroczek nie wygrała tych wyborów, bo już nie mieliby żadnych hamulców.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ mieszkanka
  8 miesięcy temu ocena: 100%  62
  Pan Malecki poruszyl bardzo wazną rzecz RODO. Co go interesuje kto mieszka pod jakim nr. Jesli to gdzoes zostanie poruszone, lub bedzie mialo wplyw na wycene, pierwsza ppoinformuje Urzad ktory odpowiada za ochrone danuch osobowych. Co to ma znaczyc ze swoim sprzedamy a innym to nie bo moze kogos nie lubie. Cyrk panowie robicie z naszej gminy. W czrnyvh barwach widze przyszlosc, murarz i piekarz dostali troche wladzy i myślą ze wszystko im wolno. nie zapominajcie kto was wybral
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ja
  8 miesięcy temu ocena: 97%  61
  No właśnie dostali władze i na lep dostają
  ~ Ja
  8 miesięcy temu ocena: 58%  60
  Do Ania , bardzo ładnie napisane mieszkam też w gminnym mieszkaniu ,zostało wyremontowane lecz nie w ciągu kilku tygodni tylko przez cały ten czas co tu mieszkam robiliśmy remont zarabiamy niewiele i remontujemy na tyle na ile nas stać a jeszcze jest tyle do zrobienia chociażby sam dach majster oszacował mi robotę z towarem 50 tys, i my mamy wykupić mieszkanie za co ?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Ja
  8 miesięcy temu ocena: 100%  59
  Nikt wam mieszkania wykupić nie każe. Możecie mieszkać w komunalnym. Burmistrz nikogo z mieszkań nie wyrzuca. Chciał tylko stworzyć możliwość wykupu zainteresowanym najemcom.
  ~ Anna
  8 miesięcy temu ocena: 95%  58
  Do Bo. Chyba wiem kim jesteś. Ci ludzie pracują ( lub pracowali i są na emeryturach). Tylko jeśli masz 1300 zł emerytury to raczej zbytnio cię nie stać na luksusy. Jeśli dojdzie do tego choroba to już mało na co starcza. Niech Przedsiębiorcy z gminy Jutrosin zaczną godnie płacić ludziom za prace. A nie aby starczyło od 1 do 1 to musza w soboty i niedziele dorabiać. Jak Nasi radni tak się martwią o budżet gminy to niech swoje inwestycje robią u nas a nie w gminie Pakosław. Bo nas uczy jak mamy żyć i ile płacić czynszów, a sam podatki zostawia u sąsiadów.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Bo
  8 miesięcy temu ocena: 18%  57
  Do Maks Czynsz 700zł za mieszkanie komunalne co ty człowieku bredzisz ! Czynszu to w tym jest ze150 góra 200 reszta to pewnie ogrzewanie . Pani z Dubina sama na filmie mówi lie płaci czynszu a ile za ogrzewanie . Więc JA SIĘ PYTAM CZY GMINA MA WAM ZA CIEPŁĄ WODĘ , OGRZEWANIE , A MOŻE I JESZCZE ZA PRĄD ZAPŁACIĆ ? Moeszkania kominalne powinny być dla osób w ciężkiej sytuacji , osób niepełnosprawnych . A reszta DO ROBOTY zamiast czekać na MOPS . Nie wiem ponadto czy największą oszczednością dla gminy nie bylo by zamkniecie tej instytucji .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Maks
  8 miesięcy temu ocena: 97%  56
  Jezeli uwazacie ze czynsz ok 700 zl to malo przy najnizszej krajowej to gratuluje. Wszyscy doskonale wiecie ze w takich malych miejscowosciach prawie nikt wiecej nie zarabia u prywatnych przedsiebiorcow no chyba ze u p. Grzywaczewskiego tam rozumie ze wszyscy pracownicy buduja domy lub kupuja mieszkania. To spotkanie to wstyd na caly powiat jeden czlowiek rzadzi wszystkimi. Pokazal Pan prawdziwe oblicze ktore jescze nie wszyscy znali ale teraz juz nikt chyba nie ma wstpliwosci. Przykro mi ale czynsz plus oplaty to wieksza polowa wyplaty i zaden bank mi kredytu nie udzieli jak Pan polecal. Troche pokory p. Grzywaczeski i niech pan pamieta ze nic nie jest na stale jedno potkniecie i moze pan byc takim plebsem jak my.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ktoś
  8 miesięcy temu ocena: 100%  55
  Syty głodnego nigdy nie zrozumie, bogaty zawsze będzie bogaty ,a biedny zawsze biednym , wolę żyć skromnie ale uczciwie i pracować i się dorabiać dalej uczciwie
  ~ XXX
  8 miesięcy temu ocena: 100%  54
  Widzę, że niektóre komentarze oddano do moderacji. Państwo radni, nic tym nie zyskacie. W ten sposób nie odbudujecie swojej reputacji. Wyborcy nie są głupi, drugi raz naprawdę nie dadzą się nabrać. Jesteście dla nas wielkim rozczarowaniem. A pani Izabela może najwyżej zostać sołtysem Dubina. W dużej mierze dzięki wam. I dobrze. Pozdrowienia dla pozostałych radnych i naszego burmistrza!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 92%  53
  Do No No o czym Ty piszesz ? Jakie długi i zaległości? Nie dzielcie ludzi, to jest podłość.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ no no
  8 miesięcy temu ocena: 23%  52
  Niech te osoby które mieszkaja za darmo i nie płaca czynszu zaczną płacić to beda miały dachy okna powymieniane, remonty a nie wielkie komentarze itd są osoby , które płacą duże podatki i czynsze i nie komentują. Widać , że są osoby których stać na wielkie rozrywki, używki a czynszu nie bo po co -gmina da moze podaruje i tak można żyć.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Pop
  8 miesięcy temu ocena: 3%  51
  " DYSKUSJA " to słowo które nie pasuje do poziomu tego spotkania.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 93%  50
  Do gość. Co Ty gadasz- nie ma zaległości w czynszu dużych. Czekam na radę kiedy będą głosować podwyżki czynszu o 100% - taczki zostaną wykupione w Jutrosinie!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Gosc
  8 miesięcy temu ocena: 14%  49
  Do Obcy tu nie ma podziału biedny czy bogaty, zdrowy czy niepełnosprawny gmina przyznając im lokale stwierdziła że im się nalezy, pewnie nie wszyscy płacą ale gmina nic nie robię w tym kierunku żeby ,ściągnąć dług a najemcy to wykorzystują. Obejrzałem relacje z tego zebrania i 2 wypowiedzi mnie rozśmieszyły ,ale to tylko moje zdanie każdy ma inne zdanie na dany temat
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Obcy
  8 miesięcy temu ocena: 50%  48
  Czytając te komentarze można wywnioskować, że część najemców to nie powinna tam mieszkać. Mieszkają bo im tak dobrze płacąc groszowy czynsz. Zupełnie co innego jeżeli chodzi o osoby starsze czy niepełnosprawne niech sobie mieszkają. A tak naprawdę czy wszyscy ten czynsz tak płacą, chyba nie. Kwota za czynsze za cały rok sama mówi, że nie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Przygłupy
  8 miesięcy temu ocena: 95%  47
  Bardzo trafny pseudonim. Burmistrz Jutrosina nazywa się Krzyżosiak, a artykuł dotyczy właśnie gminy Jutrosin. Elementarnych zasad kultury ci brak,w tym kultury słowa. Taki prymitywizm powinien być karany- 50 godzin prac społecznych i obowiązkowa lektura podręcznika savoir-vivre , a potem egzamin praktyczny.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Antek
  8 miesięcy temu ocena: 98%  46
  Z opozycji każdy ma swój głos i go używa. Z LP nikt oprócz Grzywaczewskiego się nie wypowie.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ kasia dowbór
  8 miesięcy temu ocena: 98%  45
  mógł powiedzieć aby zgłosić mieszkanie do programu "nasz nowy dom" i pani kasia by powiedziała ; wyremontujemy ten wasz dom?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do powracającego Gienia
  8 miesięcy temu ocena: 100%  44
  Mnie nikt nie uraził. To ci ludzie czują się upokorzeni. Mam wykształcenie, pracę, swój dom, samochód, a w zasadzie dwa. Niedługo spłacę kredyt. Rozumiem innych, którym, z różnych względów, życie ułożyło się inaczej. Też chcą mieć swoją małą stabilizację. Nie oceniam ich, bo nie mam do tego prawa.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anna
  8 miesięcy temu ocena: 100%  43
  Ale siara, wstyd dla Jutrosina. Pan Grzywaczewski pokazał co sobą reprezentuje. Przerywanie wypowiedzi, obrażanie ludzi. Kim jest ten pan aby obrażać innych, czy rada liczy 15 osób czy 1 osobę w postaci pana grzywaczewskiego. Ogarnijcie się ludzie!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ tylko nie łon
  8 miesięcy temu ocena: 94%  42
  z murarza na sekretarza!!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Edek
  8 miesięcy temu ocena: 98%  41
  Pan Mariusz pokazał swoją drugą twarz przynajmniej wiemy jaki jest i na co go stać więc w następnych wyborach niech na nas nie liczy koniec z LP.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Oburzony
  8 miesięcy temu ocena: 46%  40
  Pan Mariusz powiedział prawdę. A za czasów pana Janiaka i Koszarka coś było robione. A podniesienie czynszu to poprzednia rada dawno powinna to zrobić. Gmina nie jest instytucją charytatywną.
  ~ Rewolucja
  8 miesięcy temu ocena: 89%  39
  Gmina winna powołać rzeczoznawcę majątkowego, który wyceniłby po cenie rynkowej te mieszkania, najemcy przedkładają faktury za remonty. Policzyć amortyzację i wtedy niech płacą wykup a nie, że miasto za grosze pozbędzie się majątku.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ uu
  8 miesięcy temu ocena: 100%  38
  a poprzednie władze co robiły?
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ do mieszkaniec
  8 miesięcy temu ocena: 21%  37
  Po co remontuja jak to nie jest ich własność? Mi nikt nie zrobi remontu prywatnego mieszkania.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Mieszkaniec
  8 miesięcy temu ocena: 78%  36
  Mi chodzi o to że mogli zrobić wycenę zanim były lokale wyremontowane , ludzie remontują żeby mieszkać w godnych warunkach ale nie wszyscy,. Pan Maciej W mieszka tyle lat w gminnym mieszkaniu i nic nie zrobił żeby polepszyć sobie warunki bytowe a miał sporo do powiedzenia na tym zebraniu
  ~ Qwert
  8 miesięcy temu ocena: 90%  35
  A co mają w syfie żyć???
  ~ Mieszkaniec
  8 miesięcy temu ocena: 15%  34
  Czytam komentarze , i stwierdziłam że nie każdego stać na mieszkanie własnościowe i remontują aby godnie mieszkać więc moje pytanie brzmi dlaczego ludzie którzy remontowali mieszkania mają płacić takie kolosalne ceny chyba tylko po to żeby gmina się wzbogaciła kosztem najemców.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Mieszkaniec
  8 miesięcy temu ocena: 96%  33
  Jakie kolosalne ceny? Burmistrz proponuje wykup mieszkań z bonifikatą, na korzystnych dla najemców warunkach. Naprawdę tak trudno to zrozumieć? Gmina też musi mieć z tego jakiś zarobek, ale nikt nikogo nie chce wykorzystać. Wystarczy obejrzeć film ze spotkania, a wszystko będzie jasne.
  ~ Anna
  8 miesięcy temu ocena: 100%  32
  Było głosowanie w sprawie wykupu mieszkań. Projekt pana burmistrza upadł. Wszyscy radni LP głosowali przeciw, nie tylko Grzywaczewski. Także wszyscy wiedzą, jakie jest ich stanowisko.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ obserwator
  8 miesięcy temu ocena: 26%  31
  Pokazać kto z "komunalnych" mieszkań czym przyjechał i ile zarabia na czarno!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 91%  30
  Jeśli tak uważasz to zgłoś to do odpowiednich organów. Bo to jest pomówienie- tak najłatwiej skrzywdzić człowieka, Może mieli przyjechać na rowerach albo lepiej -pieszo przyjść. A samochodem (najlepiej nowym) tylko Pan Grzywaczewski.
  ~ OLA
  8 miesięcy temu ocena: 98%  29
  Zero człowieczeństwa w radnych z L P. Jestem za sprzedażą niech każdy remontuje sobie za własne pieniądze.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ XYZ
  8 miesięcy temu ocena: 96%  28
  Gmina musi mieć mieszkania komunalne dla ludzi, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Ale wielu najemców uratowało wynajmowane przez siebie mieszkania od dewastacji, zainwestowali w nie sporo pieniędzy. Dlaczego nie mieliby teraz ich wykupić z bonifikatą? Przecież to byłaby też korzyść dla gminy. A pan radny Grzywaczewski najlepiej by zrobił gdyby zrzekł się mandatu radnego. Byłoby korzystne dla wszystkich, a zwłaszcza dla niego samego.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Takie tam
  8 miesięcy temu ocena: 22%  27
  Wszyscy powinny mieć jednakowy podatek w komunalnych mieszkaniach też to że poprzez ia rada im nie remonotowala to było dobrze.? Niech płacą wszyscy czynsz to się standard mieszkań polepszy. Egzekwować od wszystkich płacenie czynszów i podatków ja zapieprzam z całą rodziną od rana do wieczora do roboty a nie narzekać mieszkań jest dużo i w Rawiczu , Miejskiej Gorce Milicz itd
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ola
  8 miesięcy temu ocena: 96%  26
  Podatek płacą wszyscy. Poprzednia rada nie remontowała na dużą skalę mieszkań bo kasa szła na wioski i sale wiejskie. A nas olewają wszyscy. Radni tylko o swoje zamki dbają. A Pan Grzywaczewski tozostwiam bez komentarza
  ~ Ania
  8 miesięcy temu ocena: 100%  25
  Wiceprzewodniczący rady zachowuje się permanentnie tak, jakby to on rządził gminą, jakby gmina była jego własnością. Po prostu pan na włościach, a reszta to plebs. A kim on jest? To zachowanie pana radnego wobec innych ludzi jest niedopuszczalne. Kompletny brak szacunku. Wysokie to on ma tylko mniemanie o sobie. A pan Małecki niech pamięta, że takim zachowaniem i popieraniem podobnych postaw strzela sobie w kolano. Funkcja przewodniczącego rady nie jest dożywotnia.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ola
  8 miesięcy temu ocena: 100%  24
  Czy w tej gminie jest tylko jeden radny Pan Grzywaczewski? Czy inni nie maja swojego zdania? Fabian ogarnij się! Wstyd, wstyd, wstyd...
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Do Ola
  8 miesięcy temu ocena: 100%  23
  No właśnie. Albo wcale nie przychodzą na spotkanie, którego są inicjatorami, albo siedzą jak mysz pod miotłą. Po co kandydowali do rady gminy, jeśli nie potrafią zabrać głosu publicznie? Głosują tak, jak ktoś im każe, nieważne, czy to mądre lub etyczne. Kto ma do nich jeszcze zaufanie w naszej gminie? Kto na nich zagłosuje w następnych wyborach? Chyba oni sami i najbliższa rodzina. Tragifarsa normalnie.
  ~ Taka prawda
  8 miesięcy temu ocena: 98%  22
  Dla gminy utrzymanie tych mieszkań to spore obciążenie finansowe. Tu dach do naprawy, tu instalacje lub okna do wymiany itd. Uważam, że niektóre można sprzedać za rozsądną cenę najemcom. Musieliby sami o nie dbać, a gmina dostałaby zastrzyk gotówki za ich wykup Byłyby obopulne korzyści.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ 123
  8 miesięcy temu ocena: 93%  21
  Panie Mariuszu źle się nikomu nie życzy ale karamawraca. Dlaczego Pana wszyscy pracownicy nie wybudowali się,? My pracujemy uczciwie i wiadomo za jakie pieniądze nie dorabiamy się na krzywdzie ludzkiej więc musimy mieszkać w komunalnych mieszkaniach. Trochę szacunku dla nas
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ha ha
  8 miesięcy temu ocena: 46%  20
  Mieszkania komunalne powinny być dawanie na kilka lat a najemca w tym czasie powinien swój byt polepszyć tak by było go stać na swoje M3. Co innego osoby z chorymi dziećmi. A nie tak jak w przypadku wielu lokatorów w gminie Jutrosin, że mieszkania zajmowali rodzice a potem ich dorosłe dzieci. Do pracy na umowę i kredyt na swój dom się dostanie. Też tak musiałam zrobić i nie żałuję.....
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ robson
  8 miesięcy temu ocena: 100%  19
  zaraz się może okazać że ktoś da więcej za "twoje" mieszkanie i co wtedy? Znów płacz bo gmina jednak sprzedała :D
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Ala
  8 miesięcy temu ocena: 20%  18
  Inni potrafili wykupic za jakie pieniadze a ci by chcieli zadarmo morze
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Paulina
  8 miesięcy temu ocena: 100%  17
  Pani Alu... Pisze sie: "za darmo" i "moze??" chyba, że myśli Pani o morzu np.Bałtyku :) tak dla sprostowania
  ~ Najemca
  8 miesięcy temu ocena: 52%  16
  Ja mieszkam w komunalnym mieszkaniu już 16 lat cały czas po trochu remontuje na tyle ile mnie stać , i teraz mam wykupić mieszkanie nie wiadomo za jakie pieniądze? A ilekroć chodziłam do gminy jak było coś trzeba zrobić to w drzwiach słyszałam odpowiedz Gmina niema pieniedzy
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ AA
  8 miesięcy temu ocena: 95%  15
  Za darmo się nie da. Dlatego burmistrz mówi o bonifikacie. Uważam, że to sprawiedliwe podejście. Inwestowali najemcy swoje pieniądze, trzeba to uwzględnić, sprzedając im mieszkania.
  ~ janusz
  8 miesięcy temu ocena: 33%  14
  do legalnej roboty - dostaniesz kredyt - będziesz mieć swoje, tylko po co? Jak można się ślizgać całe życie na socjalu. Niech inni na mnie robią...
  ~ Bo
  8 miesięcy temu ocena: 73%  13
  Śmiech na sali emerytowany policjant żona przedszkolanka nie stać, nauczycielki ich też nie stać ! Płacą grosze wszystko by chcieli mieć zrobione . Mieszkanie komunalne powinno przysługiwać osobom czy rodzinom naprawde z bardzo małym dochodem . W tych mieszkaniach rodziny mieszkają niejednokrotnie pokoleniami bo tak im dobrze . Pytam się was którzy właśnie w ten sposób postępujecie nie jest wam ani trochę WSTYD .
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Qwert
  8 miesięcy temu ocena: 100%  12
  Jak masz emerytury 1800zl to raczej kredytu hipotecznego nie dostaniesz. Pan Grzywaczewski myśli że jak ma troszkę więcej pieniędzy to może zbawić świat.
  ~ Do Bo
  8 miesięcy temu ocena: 94%  11
  Nie wrzucaj wszystkich do jednego worka. Tam była też m.in. matka niepełnosprawnego dziecka. Ci ludzie nie chcę tych mieszkań za darmo. Chcą je kupić- a to chyba różnica. A ze sprzedaży tych lokali byłby pieniądze, które można przeznaczyć na najbardziej palące potrzeby gminy. A tych nie brakuje.
  ~ Ja
  8 miesięcy temu ocena: 92%  10
  Najlepiej wyremontować za swoje i płacić duży czynsz. Panie Grzywaczewski to nie Wrocław. Zlekceważył Pan tych ludzi!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Anna
  8 miesięcy temu ocena: 94%  9
  Przeraża mnie buta, ignorancja i brak empatii panów Grzywaczewskiego, Małeckiego oraz pozostałych radnych LP. Gdzie byli samorządowcy z tego ugrupowania? W głosowaniu przeciwni byli wykupowi mieszkań przez lokatorów. Stchórzyli? A może kompletnie zignorowali tych ludzi, nie przychodząc na spotkanie? Wstyd!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji