Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AZAMÓW DROBNE G1
R E K L A M AGazeta A1

Centrum Pomocy Rodzinie o mało nie straciło lokalu

› Aktualności miesiąc temu    16.02.2020
Joanna Miśkowiak
komentarzy 4 ocen 9 / 22%
A A A
PCPR w RawiczuPCPR w Rawiczu

POWIAT. Ze względu na dużą podwyżkę czynszu istniało ryzyko, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie będzie musiało szukać nowej siedziby.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie dawniej znajdowało się w budynku starostwa przy Wałach Jarosława Dąbrowskiego. Ze względu na brak miejsca, w czerwcu 2015 roku, instytucja przeprowadziła się do wyremontowanego budynku dworca PKP. Po przenosinach, baza lokalowa PCPR-u uległa znaczącej poprawie. Łączna powierzchnia pomieszczeń zwiększyła się z dotychczasowych 60 m2 do ponad 200 m2. Obiekt w całości przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a przed budynkiem znajdują się miejsca postojowe. Umowę na wynajem pomieszczeń podpisano na 5 lat.

Nagła podwyżka
- Stawka czynszu była bardzo korzystna. PKP, co prawda, próbowało ją waloryzować w trakcie obowiązywania umowy, ale nie udało się - informuje starosta Adam Sperzyński.

Potwierdza jednak, że tuż przed końcem terminu obowiązującej umowy, okazało się, że PKP planuje podnieść czynsz z 2,50 zł/m2 do 20 zł (kwota nie obejmująca mediów - przyp. red.).

Zaistniała więc spora obawa, że zbyt wysokie koszty spowodują, że centrum będzie zmuszone szukać innej siedziby.
- To byłby wzrost opłat o 40 tys. zł, więc ogromne obciążenie dla naszego budżetu. Na dodatek to jest taka „firma”, z którą niełatwo się rozmawia – zaznacza starosta .

Porozumienie
Władze powiatu podjęły jednak negocjacje z PKP. Zakończono je kilka dni temu. W efekcie ustalono wysokość opłaty na 6 zł/m2 netto. Warunki te zostały zaakceptowane przez PKP i Powiat Rawicki. Umowa zostanie zawarta od 10 marca do 10 marca 2025.
- Zobaczymy co PKP wymyśli za kolejne 5 lat, ale - póki co - jesteśmy spokojni i nie musimy się martwić, gdzie ulokować tę instytucję - dopowiada starosta.

+ 2 głosów: 9 (22%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MM
miesiąc temu ocena: 100%  4
A dom kultury pewnie za miliony
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie ma władzy
miesiąc temu ocena: 93%  3
Przywalić PKP podatetk od nieruchomości i po sprawie. Niestety na to Rawicz musiałby mieć burmistrza. PKP robi co chce.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ktoś
miesiąc temu ocena: 93%  2
Moment, Powiat płacił PKP tylko 2,50 za metr kwadratowy? 500zl netto miesięcznie za wynajem 200 metrowego lokalu? Szczerze, to nie dziwie się ze chcieli podnieść, bo cena wynajmu była oderwana od rzeczywistości i to bardzo. Z wypowiedzi starosty wynika ze PKP jest złe, ale to Starostwo powinno otrzymać nagrodę Janusza Biznesu.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytanie
miesiąc temu ocena: 79%  1
O mało nie straciło lokalu? Trzeba było wcześniej myśleć. Skromne środki przydałyby się na wyposażenie szkół
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji