Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Chcą upamiętnić powstańców specjalnymi tabliczkami

5 miesięcy temu    6.12.2018
Weronika Skrzypczak
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Grób Stanisława MikołajewiczaGrób Stanisława Mikołajewicza

Znasz historię swojej rodziny? Wiesz, że któryś z jej członków uczestniczył w powstaniu wielkopolskim? Złóż wniosek w projekcie „Tabliczka dla powstańca”, który ma na celu upamiętnienie tych, którzy walczyli o odzyskanie niepodległości przez Polskę.

Oznakowanie grobów powstańców jest nieodpłatne, a wykonanie tabliczki odbywa się na koszt organizatora. Wnioskodawca jest odpowiedzialny jedynie za jej zamontowanie na nagrobku.

Projekt oznakowania grobów powstał dzięki współpracy stowarzyszenia Rawiczaki.pl, urzędu miejskiego oraz Muzeum Ziemi Rawickiej.

- Koordynatorem akcji będzie rawickie muzeum. To właśnie w nim będzie można pobrać wniosek i regulamin przedsięwzięcia. Zainteresowani będą mogli go złożyć, wraz z odpowiednią dokumentacją, która będzie potwierdzała, że dana osoba brała udział w Powstaniu Wielkopolskim - podkreśla Adriana Miara, dyrektor Muzeum Ziemi Rawickiej, dodając, że dokumenty będzie można pobrać również w wersji elektronicznej.

Pierwszy nabór wniosków odbędzie się w I kwartale 2019 roku.

Dokumenty będą weryfikowane przez zespół ds. nadania tabliczek, a przekazanie ich na powstańcze nagrobki planowane jest w II kwartale.

- Kolejny nabór wniosków planowany jest na III kwartał, a na IV - ich ponowne przekazanie. Akcja ma charakter bezterminowy - wyjaśnia Marek Grześkowiak, członek stowarzyszenia Rawiczaki.pl.

R E K L A M A

Skąd pomysł akcji upamiętnienia powstańców?

 Często jest tak, że chodzimy po cmentarzu główną alejką, czytamy nazwiska ludzi, które nam nic nie mówią. Nie zdajemy sobie sprawy, że przechodzimy obok grobu kogoś bardzo istotnego, zasłużonego dla Rawicza, ale również dla regionu, czy nawet Rzeczypospolitej Polskiej - podkreśla Marek Grześkowiak.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!
R E K L A M A
R E K L A M A