Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M AGoogle Projekt A1

Ciekawa i zróżnicowana Noc Muzeów w Rawiczu [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 4 miesiące temu    19.05.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 6 / 50%
A A A
Zwieńczeniem wieczoru był koncert Joanny Kwaśnik z zespołemZwieńczeniem wieczoru był koncert Joanny Kwaśnik z zespołem fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

W rawickim ratuszu odbyła się Noc Muzeów, która połączyła pokolenia. Uczestniczyły w niej dzieci, rodzice i dziadkowie.

W ramach Nocy Muzeów powstała specjalna „Strefa zabaw z historią”. Można było zdobyć kadeckie słońce lub skarb muzealnika, ale trzeba było rozwiązać questy z zagadkami. XVIII-wieczny Rawicz stał się planszą wielkiej gry, w której stawką była pieczęć sukiennika. Dzieci mogły również układać puzzle, czy bawić się w „Rawickie kółko i krzyżyk”. Zwiedzający muzeum obejrzeli film dokumentalny „Historia rawickiego Korpusu Kadetów 1925 -1939” oraz wystawę „Rawicka kronika XX wieku na archiwalnej fotografii”. Chętni mogli również spróbować tkać kilim na tradycyjnych krosnach.

Częścią wieczoru było spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji. Ogłoszono na nim wyniki konkursu plastycznego, zainicjowanego z okazji 100-lecia Policji. „Gościem specjalnym” był owczarek belgijski Aro, który natychmiast zaprzyjaźnił się z dziećmi.

Później w Sali Portretowej rawickiego ratusza rozstrzygnięto piątą edycję Amatorskiego Konkursu Twórczości Plastycznej im. Romana Dworaka. Głównymi organizatorami wydarzenia było Muzeum Ziemi Rawickiej i Dom Kultury. W konkursie mogły uczestniczyć osoby mające ukończone 16 lat, bez tytułu licencjata lub magistra sztuki, zamieszkałe w powiecie rawickim, bądź pochodzące z tego regionu lub związane z działalnością instytucji kultury powiatu rawickiego. Na konkurs można było składać prace wykonane w technikach: rysunek, grafika, malarstwo, rzeźba, fotografia, wideo-art oraz w technikach autorskich.

- Sztuka amatorska, często określana mianem „prymitywnej”, jest łącznikiem między dziecięcym odkrywaniem świata, a sztuką wysoką - powiedział przewodniczący jury, Witold Adamczyk.

Wspomnieniami o Romanie Dworaku podzielił się Andrzej Golejewski, który otrzymał nagrodę specjalną od rodziny artysty. W części artystycznej wystąpił klarnecista Paweł Szamburski. Grał utwory liturgiczne pięciu religii basenu Morza Śródziemnego. Była to promocja płyty Ceratitis Capitata.

Zwieńczeniem wieczoru był koncert Joanny Kwaśnik z zespołem. Potem rozpoczęło się nocne zwiedzanie muzeum.

Więcej w jednym z najbliższych wydań "Życia Rawicza"

+ 3 głosów: 6 (50%) 3 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!