Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Ciekawe odkrycia w Domu Kultury [FOTO]

› Aktualności› Wydarzenia 9 miesięcy temu    25.05.2018
Anna Siecla
komentarzy 5 ocen 3 / 100%
A A A
 fot. Centrum Informacyjne Burmistrza

RAWICZ. Prace w domu kultury częściowo wstrzymane. Konserwator zabytków musi ocenić wartość historyczną malowideł.

Zadanie zrealizuje Zakład Instalatorstwa Elektrycznego z Dębna Polskiego. Firma zajęła się już wcześniej naprawą instalacji elektrycznej w obiekcie. Podczas remontu pracownicy pod kilkoma warstwami farby odkryli na cegłach motyw roślinny.

W związku z tym, w ubiegły piątek (18 maja) odbyło się spotkanie przedstawicieli inwestora i wykonawców, dotyczące realizacji prac budowlanych w obiektach. W spotkaniu uczestniczyła również przedstawicielka Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Delegatura w Lesznie. - Do czasu oceny przez konserwatora dzieł sztuki wstrzymamy pracę na odkrytych miejscach. Omówiliśmy też szczegóły techniczne dotyczące prac związanych z rewitalizacją muszli i drewnianych wiat - mówi burmistrz Grzegorz Kubik.

Należy dodać, że remont jest częścią zadania mającego na celu odnowę obiektów domu kultury i terenu przyległego. W ramach zadania zostaną także odremontowane wiaty wystawiennicze za blisko 700 tys. zł (wykonawca zabezpieczył już plac budowy) oraz muszla koncertowa za niemal 98 tys. zł.

Jak przyznał podczas majowej sesji burmistrz, różnica w kosztach jest duża, ponieważ remont muszli to głównie prace malarskie, natomiast wiaty wymagają całkowitej rozbiórki, dokładnego sprawdzenia każdej części i ewentualnej wymiany na nową. W obu przypadkach wykonaniem zajmie się firma Stolarstwo z Szymanowa.

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
  Komentarze (5)

  Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Pic
  9 miesięcy temu ocena: 86%  5
  Spieprzyli ratusz, a teraz będą się podniecać szablonowym maziajem? Gdzie był konserwator zabytków, gdy w ratuszu wybijali dziury w ścianach? Śmieszne to wszystko. Pic i pijar! Otwórzcie tor Formuły I przed wyborami! Pozerzy!
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Babcia
  9 miesięcy temu ocena: 87%  4
  Ciekawi mnie, czy Konserwator zabytków dokonał już oceny wartości historycznej malowideł. Na pierwszy rzut oka nie wygląda to na malarstwo Michała Anioła. Raczej jest ślad po gumowym wałku malarza Gołąbka.
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  ~ Zabytek wyimaginowany
  9 miesięcy temu ocena: 88%  3
  Nie przesadzajmy z tymi "dziełami sztuki " , zwykły wzór malowany wałkiem gumowym, sposób ozdabiania ścian w okresie między i powojennym, stosowany jeszcze w latach 70-80. Knajpa w ratuszu " No Problem "
  odpowiedz oceń komentarz
  wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  R E K L A M A
  R E K L A M A