Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Co dalej z kursem funta?

› Gospodarka 4 miesiące temu    23.07.2019
Artykuł partnera
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielu Polaków w ciągu ostatnich lat wyjechało za granicę, do Wielkiej Brytanii, aby tam żyć i zarabiać. Skusiły ich lepsze zarobki i dobry kurs funta, dzięki któremu po powrocie do kraju mogli pozwolić sobie na więcej i szybciej, niż gdyby w tym czasie pracowali w Polsce.

 

Obecna sytuacja kursu funta

W tym momencie waluta Wielkiej Brytanii znajduje się w wyjątkowo trudnej pozycji. Brexit czyli proces opuszczenia przez Wielką Brytanię struktur Unii Europejskiej został zapoczątkowany w referendum z 2016r. przeciąga się w czasie. Nikt nie zna odpowiedzi jak będzie przebiegał, kiedy i jakie poniesie za sobą konsekwencje. Wszystkie niepewności wpływają na walutę tego kraju. Można to zaobserwować choćby na https://www.walutomat.pl/kursy-walut/gbp-pln/, gdzie znajdziemy wykresy funta w danym czasie. Ciężko dokładnie prognozować, jak będzie kształtowała jego sytuacja w perspektywie długoterminowej, zależy ona bowiem to od wielu czynników polityczno-gospodarczych, Brexitu i warunkach na jakich się on odbędzie. Obaj kandydaci na premiera Wielkiej Brytanii - Boris Johnson i Jeremy Hunt nie wykluczają wyjścia z Unii Europejskiej 31 października bez żadnej umowy z Unią Europejską - czyli twardy Brexit.

 

Gdzie wymienić funty

Niekorzystny kurs funta dla wielu Polaków na co dzień obracających tą walutą jest to także kwestia zmiany w ich budżecie i poziomie życia. Dlatego w takiej sytuacji warto poszukać rozwiązania, które pozwoli na wymianę funta w korzystnych warunkach. Tradycyjne banki i kantory często narzucają klientom dodatkowe opłaty oraz mają niekorzystne kursy. Korzystając z innych rozwiązań, takich jak internetowa platforma społecznościowa do wymiany walut, jaką jest wspomniany wcześniej Walutomat.pl, na której Użytkownicy mogą sami ustalać kursy walut. To proste i bezpieczne rozwiązanie.

Obecnie z serwisu korzysta 317 tys. klientów. Co miesiąc realizują 115 tys. transakcji. Umożliwia on wymianę pieniędzy w najkorzystniejszym dla nas kursie funta i zaoszczędzenie aż do 8% w stosunku do tradycyjnej wymiany w banku. Jedyny koszt jaki ponosimy podczas wymiany na platformie to prowizja. Wynosi ona zaledwie 0,2% od wartości wymiany.

 

Kupuj walutę w domu

Ważną zaletą Walutomatu jest także fakt, że jako platforma internetowa umożliwia on wymianę pieniędzy i sprawdzenie - między innymi - kursu funta praktycznie z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu. Możemy sprawdzić kurs funta bez wychodzenia z domu, albo wręcz przeciwnie - w podróży. Dzięki wygodnej aplikacji mobilnej możemy to zrobić przez smartfona i tableta. Aplikacja posiada wszystkie funkcjonalności strony internetowej. Można się do niej wygodnie logować poprzez PIN. 

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!