Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Co z dachem nad Orlikiem?

› Aktualności› Samorząd 4 miesiące temu    11.08.2019
Anna Siecla
komentarzy 34 ocen 24 / 0%
A A A
 fot. Anna Siecla

Rawicz. Budowa dachu nad boiskiem przy szkole podstawowej nr 1 nadal stoi w miejscu. 31 lipca minął okres, w którym gmina zobligowała wykonawcę do powrotu na budowę. Po tym czasie umowa miała zostać zerwana.

Wykonawca, według słów burmistrza, twierdzi, że chce kontynuować prace. Miał przekazać, że szuka podwykonawcy, który zakończyłby roboty. Według gminy, ma także tłumaczyć się problemami kadrowymi. - Z informacji, jakie mamy, wynika, że przeniesiono pracowników z innych inwestycji na takie dające firmie zysk, ponieważ jak się okazuje, na naszej firma zysku nie ma, ale nie chcą się zgodzić na to, by zejść z budowy. Chcą ją dokończyć - stwierdził burmistrz pod koniec lipca.Nie udało nam się zweryfikować tych informacji. Telefon firmy milczy.

Stan zaawansowania prac wynosi około 65%. - Konstrukcja, czyli najważniejsza część jest już skończona. Teraz powinna być jeszcze położona wełna mineralna, a ta z kolei przykryta plandeką. Pozostaje zamontowanie ścian bocznych, ocieplenie wewnątrz, wykonanie drzwi i położenie nowej nawierzchni - wylicza burmistrz Kubik. Materiały budowlane niezbędne do dokończenia inwestycji są zgromadzone na placu budowy, ale nie ma kto ich zamontować.

- Jeżeli wykonawca w końcu wejdzie na budowę, to powinien zakończyć inwestycję w maksymalnie półtora miesiąca -
dopowiada zastępca burmistrza Paweł Szybaj. Pozostaje jeszcze kwestia dotacji w wysokości 300 tys. złotych, które gmina otrzymała na to zadanie. - Nie mamy negatywnych sygnałów z Ministerstwa, że to dofinansowanie może przepadnąć, ale do końca roku powinniśmy tę inwestycję zakończyć - stwierdza włodarz. Koszt zadaszenia boiska przy "jedynce" to 1,8 mln złotych. Za każdy dzień zwłoki samorząd nalicza firmie kary w wysokości 1,3 tys. złotych.

+ 0 głosów: 24 (0%) 24 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (34)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Mniej niż zero
3 miesiące temu ocena: 100%  34
kubizm, szybajizm i grześkowiakizm w Rawiczu się nie sprawdziło. Dużo gadają a efektów zero.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ghj
3 miesiące temu ocena: 100%  33
Telefon milczy ? Te władze z nikim nie potrafią się dogadać. Nawet z tymi, którym płacą za wykonaną robotę. Brak kompetentnych urzędników zaczynając od sekretarza poprzez naczelników i dyrektorów. Ale burmistrz potrafi nieźle ściemniać i ludzie głosują na nich.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Rawicza
3 miesiące temu ocena: 100%  32
Zgadzam się z Tobą.
~ Rozrzutnik
3 miesiące temu ocena: 100%  31
Potrzebne to boisko?tyle różnych obiektów sportowych mamy w mieście chyba jest to kosztowna i niepotrzebna fanaberia
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Oligarcha.
4 miesiące temu ocena: 67%  30
Bogaci będziemy w pin jak za te wszystkie niedokończone inwestycje tak na bieżąco naliczacie karne hajsy. Będziemy w przyszłości mogli inwestować razy dwa :D Bardzo dobra sztuczka polityczna i inwestycyjna.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 32%  29
Do mieszkaniec powiedz mi co według CB oznacza ala mini ronda? Chcesz oceniać to dopiero jak zakończą się prace i wtedy będzie można mówić czy był to dobry pomysł. Najlepiej nic nie robić zostawić to co nam Jaruzelski dał i spokój. Ludzie idźcie do przodu bo widzę że co by się nie działo w Rawiczu wszyscy są na nie. Teraz już wiem dlaczego młodzi stąd uciekają właśnie dzięki wam miasto mocherow chcecie zrobić
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Dziwisz się że ludzie wątpią.
4 miesiące temu ocena: 89%  28
Słuchaj, nie wszystko co pozostawił nam Jaruzelski jest złe, i nie wszystko trzeba wymieniać na nowe. I nie wszystko co robi Kubik jest dobre. Rawicz nigdy metropolią nie będzie, a ci którym marzy się wielkomiejskiego życie muszą Rawicz opóścić. Tak było kiedyś, jest teraz, i będzie w przyszłości. Głupie silne powiedzenie że wszyscy są na nie już nie działa, ludzie widzą co się dzieje, że dzieje się źle. Co do oceny prac zakończonych. Planety niby zakończone, i co? Kible termin minął, i co? Orlik przy szkole nr 1, termin minął, i co? Poligon syf, nic się nie dzieje, a miało, i co? Niby ścieżka rowerowa z Masłowa do Załęcza to parodia. Wymieniać dalej?. Rolnicza? A ty dalej swoje?
~ Rolnik szuka żony
4 miesiące temu ocena: 93%  27
Co to? Szklarnia? Burmistrz zmienia zajęcie? Rolnictwem się zajmie?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Buber
4 miesiące temu ocena: 93%  26
Człowiek musi się pytać jaki kolor elewacji może na własnym domu zrobić a tutaj stawia się coś takiego w centrum miasta. Ludzie widzieliście jak to wygląda jak się idzie zachodnią czescia plant ...?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hvh
4 miesiące temu ocena: 96%  25
A kiedy będzie koniec remontu plant ? Nie widziałem aby były już gdzieś zamontowane na plantach usprawnienia dla ludzi z wózkami i na wózkach ,prócz muru chińskiego koło kościoła . Czekam i czekam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nie wolno tak
4 miesiące temu ocena: 30%  24
Pan Burmistrz wspaniałe rzeczy robi dla Rawicza. Trzeba być slepym, żeby tego nie widzieć. I ludzi zabiera do Niemiec na wizyty do miasta partnerskiego, planty zrobił całe. Całe są nowe, Wam niedowiarki okulary są potrzebne. Mało tego, na wioskach dużo zrobił, asfalty wylał, dba o wszystko. Inwestor jest. A wam ciągle źle. Co chcecie od fontanny? jest piękna i schłodzić się można. stacja rowerowa też się przydała. Teraz rynek, następny inwestor. Wy tego nie potraficie. Panie Kubik, ma pan mój głos. A co to są "alfabety" bo ich widziałam koło stadionu?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kpisz ?
3 miesiące temu 23
Dba , szczególnie o Masłowo , dba jak jasna cholera. Nawet asfalt wylał , ha ha !
~ Dzięki za dobry tekst
4 miesiące temu ocena: 100%  22
Sarkazm i ironia trąci na odległość, a siłacze stawiają łapki w górę. Ale oni to robią w pełnym przekonaniu.
~ Któś
4 miesiące temu ocena: 100%  21
Co to są " alfabety" ? Niech ci na to odpowie pan " lubił"
~ swd
4 miesiące temu ocena: 71%  20
następny ślepy brązownik sam chyba nie wierzysz co piszesz wszystko spartolone
~ Rozpierd
4 miesiące temu ocena: 95%  19
Kubik mistrzem świata budownictwa samorządowego najdrożej najdłużej najgorzej BRAWO WY.Ale coś mi się zdaje że to nie jest ostatnie słowo teraz czas na rynek a później na 100 mieszkań to dopiero będzie zadyma.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 100%  18
Słuszna racja oby tylko to Ala mini ronda skończył bo z tego co już widać to wielki niewypał sami wykonawcy nie wiedzą jak czytać plan budowy porażka totalna
~ Adam
4 miesiące temu ocena: 96%  17
Może trochę odejdę od tematu ,ale kiedy będą skończone planty ?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pytaj silnych
4 miesiące temu ocena: 96%  16
Mądre pytanie. Oni twierdzą że to już koniec i jest pięknie, cudnie i czego się czepiacie.
~ Polako
4 miesiące temu ocena: 94%  15
Wczoraj tam byłem i jeden wielki bałagan tam widziałem nikt tej konstrukcji nie pilnuje mozna wejść pic palic impreze robic po konstrukcji sie wspinać. A po za Tym wygląda jak wieloryb pośród małych kamienic ciekawe jak przekupili Panią konserwator którą zezwoliła na postawienie tej szkarady pasuje ta hala do tej szkoly jak talala
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Przestancie
4 miesiące temu ocena: 13%  14
A ja uważam że Burmistrz jest wspaniały. Zrobił planty wyremontowano je pięknie. Do tego zrobiono piękna fontannę której nam wszyscy zazdroszczą. Teraz inwestuje w bezpieczeństwo drogowe. Zrobił piękne ścieżki rowerowe do Ma słowa. Na wsiach świetlice postawił. Mało wam wiecznie źle. Brawo Panie Lubił. Jest Pan wspanialym burmistrzem
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Inka
4 miesiące temu ocena: 94%  13
Gdzie masz sciezke do Maslowa?chyba ta przez tory roz.......ne
~ Bravo !!!
4 miesiące temu ocena: 100%  12
sarkazm wali na kilometr, dobry tekst. Silni łykają to jak pelikany.
~ cyklista
4 miesiące temu ocena: 65%  11
Czego się czepiacie, mamy stacje naprawy rowerów !!!!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszko
4 miesiące temu ocena: 94%  10
Takie cuda tylko w Rawiczu. Proponuję za rewitalizację rynku w ogóle się nie zabierać. Nawet jeśli to jeden z najbrzydszych rynków w Polsce. A pomysł z zadaszeniem Orlika był niedorzeczny ...chyba nawet sam wykonawca stwierdził, że wygląda to beznadziejnie i psuje pejzaż okolicy dlatego sam zszedł z budowy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kkkarrr
4 miesiące temu ocena: 75%  9
Zapewne sam będziesz zima tam grał
~ Masłowska
4 miesiące temu ocena: 92%  8
Tak jak tunel do Maslowa ha ha ha ha
~ żałosne
4 miesiące temu ocena: 100%  7
Jacek, a kto wybrał taka firmę, Ja ?
~ do Jacek
4 miesiące temu ocena: 100%  6
Jacek, gdyby to u mnie w mieszkaniu tak remont robili to wygonił bym ich na zbity pysk , bez grosza zapłaty. Nie wiem na co burmistrz czeka. Tak to jest jak nie sprawdza się firmy przed podpisaniem kontraktu i płaci się zaliczkowo za robotę. Zrobione, odebrane, zapłacone.
~ Jacek
4 miesiące temu ocena: 12%  5
W jaki sposób Gmina ma odpowiadać za nierzetelność wykonawcy? Robota stoi bo firma jest do d.... i tyle.
~ Urszula na burmistrza
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Gdyby nasz burmistrz miał jaja dawno pognał by to dziadostwo w ....... No ale do tego trzeba mieć jaja i nie wchodzić w żadne mezalianse. To samo z plantami, ludzie pisali jaki bubel odstawia ta firma, zero reakcji ze strony włodarza, jeszcze nas przekonuje że zrobili kawał dobrej roboty. O kibelkach wspominać nie będę. Do tego jeszcze nam świński interes chciał do Rawicza sprowadzić, a może jeszcze chce. Strach pomyśleć o rynku, oj będzie się działo.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ja
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Aż strach się bać co będzie się działo w czasie remontu rynku