Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

Co z zadaszeniem orlika przy SP1? Budowa stoi

› Aktualności 8 miesięcy temu    11.06.2019
Anna Siecla
komentarzy 30 ocen 19 / 11%
A A A
 fot. Anna Siecla

Rawicz. Już prawie półroczne opóźnienie notuje inwestycja w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1. Jak długo jeszcze potrwają prace?

Przypomnijmy.
Pierwotnie, po październikowym przetargu, termin wykonania zadaszenia nad boiskiem upływał 28 grudnia ubiegłego roku. Wówczas powodem były - jak mówił podczas grudniowej sesji burmistrz - przeciągające się procedury projektowe oraz te związane z otrzymaniem pozwolenia na budowę. Urząd uznał wtedy tłumaczenia wykonawcy i podpisano aneks do umowy, zakładający zakończenie prac w połowie lutego.

Z miesiąca na miesiąc
Nadeszła jednak połowa lutego, a na ul. Mickiewicza nic nie zapowiadało zakończenia prac. Obsuwę tłumaczono problemami z nośnością gruntu, a świebodzińska firma Polidomes Construction zawnioskowała nawet do gminy o pozwolenie na prowadzenie prac przez całą dobę. Na kwietniowej sesji burmistrz poinformował, że z początkiem miesiąca podpisano kolejny aneks, a na posiedzeniu radnym przedstawiono projekt zmian do budżetu. Jednym z punktów uchwały było „dorzucenie” pieniędzy na sfinansowanie ułożenia nowej nawierzchni - 300 tys. złotych. Oznacza to, że koszt inwestycji wzrósł z około 1,5 mln złotych do około 1,8 mln. Termin realizacji zadania mijał 22 maja.

Teraz do końca lipca?
Byliśmy na miejscu rano, 10 czerwca. Na placu budowy pracowników jednak nie zastaliśmy. Obok nieskończonej konstrukcji, są złożone materiały budowlane. Dopytaliśmy w urzędzie, jak wygląda sytuacja z budową zadaszenia.

Centrum Informacyjne Burmistrza przekazuje, że gmina wysłała wykonawcy pismo informujące o upłynięciu terminu realizacji zadania. Wykonawcy zaczęto naliczać kary - 1,3 tys. zł za każdy dzień.

W piątek, 7 czerwca, gmina miała ponownie wezwać wykonawcę do wznowienia przerwanych prac. Miano wskazać również ostateczny termin realizacji - 31 lipca.

- Jeżeli wykonawca do tego czasu nie zakończy inwestycji, zerwiemy z nim umowę z jego winy. Kara za zerwanie umowy to 10 proc. wartości inwestycji, czyli około 138 tys. zł. Na dziś - 10 czerwca, naliczona kara wynosi 24,8 tys. zł - mówi burmistrz i w przekazanym mediom komunikacie narzeka na nierzetelność wykonawców.

- Przedstawiam mieszkańcom konkretne terminy zakończenia inwestycji, które wynikają z podpisanych umów. Niestety, wykonawcy bywają ostatnio nierzetelni, notują spore opóźnienia, ale to ja odpowiadam przed mieszkańcami, którzy chcą wiedzieć, kiedy dana budowa się zakończy. Podawanie nowych terminów odbija się na zaufaniu mieszkańców do mnie i gminy, mimo że jest to od nas niezależne - mówi Kubik.

+ 2 głosów: 19 (11%) 17 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (30)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Aborygen
8 miesięcy temu ocena: 32%  30
Klasyczny hejt zakompleksionych, Kubik to dobry burmistrz
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zakompleksiony Hejter
8 miesięcy temu ocena: 77%  29
Właśnie na takich ludziach bazuje Kubik . Czy ty wiesz co to kompleks ?
~ bublowski
8 miesięcy temu ocena: 53%  28
Orlik - bubel Remont ratusza - bubel zejscia z plant - bubel fontanna - bubel przebudowa dworca - bubel objazd do Masłowa - bubel a bedzie - bubel za kolejnym bublem - o rynku strach pomyśleć. W dodatku wszystko przepłacone niż projekt zakładał,a ten obiecany nawał inwestorów nas przytłacza. Może już dość tych dobrych pomysłów ...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Marek
8 miesięcy temu ocena: 100%  27
Pozdrowienia dla Marka
~ Do za późno na refleksje
8 miesięcy temu ocena: 71%  26
Jest sposób: odwołać ze stanowiska w referendum na wniosek mieszkańców. Proste.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takie prawo
8 miesięcy temu ocena: 68%  25
Przy obecnym chorym prawie gość jest nie do ruszenia.
~ Donald
8 miesięcy temu ocena: 21%  24
Na co wy czekacie słabi? Do boju po kolejną porażkę:)
~ Osa
8 miesięcy temu ocena: 40%  23
Oj oby tylko rynek szybko zrobili
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ rynek zostaw w spokoju
8 miesięcy temu ocena: 69%  22
rynku niech kubik nie tyka bo spartoli
~ Rawi1
8 miesięcy temu ocena: 41%  21
Jak jest tak jest.Ale coś się robi ,bo za pawłowskiego nie robiło się nic!!!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Skorek
8 miesięcy temu ocena: 33%  20
Co za logika, no padłem ze śmiechu. Lepiej robić i spartolić jak np fontannę za pół bańki, na którą dzieci mogą tylko patrzeć (a w innych miastach jakoś mogą po nich chodzić) niż nic nie robić? Ok, żyj w swoim dziwnym świecie. :D
~ COŚ TYLKO CO? same buble się robi
8 miesięcy temu ocena: 78%  19
Dlaczego tak SILNIE łżesz .
~ J.B
8 miesięcy temu ocena: 95%  18
Prawda jest też taka,że do zrobienia czegokolwiek bierze się tych co oferują najniższą cenę,a to prawie zawsze wiarze się z niewykonaniem prac!Kto będzie dzisiaj pracował za mala kasę!
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krotko i na temat
8 miesięcy temu ocena: 80%  17
Gdyby nie Praw... Raw.. to takie informacje delikatnie były by usuwane. Prawda jest taka, że odkąd ten Pan jest Burmistrzem to wszystko jakoś nie idzie. Czas się obudzić.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Olafa
8 miesięcy temu ocena: 86%  16
Olaf, a jakie Kubik miał inne wyjście? Musiał sam powiedzieć bo inaczej by go rozjechali. To już stało się normą że coś nie wychodzi, a mądrzy ludzie obserwują.
~ OLAF
8 miesięcy temu ocena: 18%  15
Kubik sam o opoznieniach i karach poinformował
~ Czas
8 miesięcy temu ocena: 74%  14
Prawdziwy czas na gazetę, radio, telewizję. Robicie świetną robotę. Bo te ludziska co myślą że jest fajnie, działają jak aplikacja do sterowania przez wasatego
~ Przetarg publiczny
8 miesięcy temu ocena: 92%  13
O czym ty mówisz, jak sezon, ten marazm i fuszerstwo trwa już ponad 5 lat. Firma wygrywająca przetarg powinna wpłacać do kasy gminy zabezpieczenie, kaucję, jak zwał tak zwał. Wtedy by się starali wykonać wszystko dobrze i na czas. A tak przedłużanie , sran...e w banie i dodatkowe koszty dla naszej kieszeni. A może o to tutaj chodzi, żeby dopłacać?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ OLAF
8 miesięcy temu ocena: 22%  12
Trafił burmistrz na taki sezon że jedni schodzą z budowy s5 drudzy z autostrady inni z budowy orlika bo ceny wzrosty dramatycznie. Ma kubik racje naraża swoja wiarygodnosc i musi sie tlumaczyc za cos co jest blokujace
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ pląsający
8 miesięcy temu 11
Tej pani najlepiej wychodzi pląsanie. I niech to robi.
~ To dopiero jaja są
8 miesięcy temu ocena: 97%  10
Co do świńskiego biznesu, najdziwniejsze i najśmieszniejsze jest to że ludzie z ogródków działkowych na poligonie wybrali na swoją przewodniczącą panią radną, która bardzo, ale to bardzo optowała za postawieniem tej ubojni za płotem działek, i bardziej ją martwił los świń niż działkowców i mieszkańców okolicy. Brawo działkowcy.
~ Za późno na refleksje.
8 miesięcy temu ocena: 87%  9
Kubik wiarygodność stracił w momencie kiedy chciał w Rawiczu świński byznes rozkręcić. Od tego momentu on i jego pseudo bezpartyjne stowarzyszenie straciło wszystko co mogli mieć. Reszta potoczyła się na zasadzie pędu. Ludzie dopiero teraz zauważają co zrobili, głosując ponownie na Kubika i BSR.
~ ANIA
8 miesięcy temu ocena: 89%  8
Jak ktoś ma pecha notorycznie to nie powinien się pchać na takie stanowisko. Ciekawe że ostatnio w Rawiczu same takie firmy i za wszystko płacimy więcej niż w innych miastach
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Ania
8 miesięcy temu ocena: 94%  7
Tu nie o pecha chodzi czy też o brak szczęścia, tu potrzebna jest wiedza i umiejętności.
~ Miś Obserwator
8 miesięcy temu ocena: 92%  6
Raczej leży, zresztą jak wiele rzeczy w Rawiczu. Silne pomysły się wypaliły. Obiecanki cacanki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji