Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Co zrobisz, gdy zabraknie Ci pieniędzy, czyli jak pożyczają Polacy?

› Gospodarka 11 miesięcy temu    9.04.2018
Artykuł gościnny
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Kosztowna naprawa samochodu, zalana łazienka, zabieg w prywatnej klinice – nieprzewidziane wydatki potrafią porządnie zachwiać domowym budżetem. Na co najczęściej brakuje nam pieniędzy? Czy jesteśmy odpowiedzialnymi pożyczkobiorcami? Sprawdź, co mówią sami Polacy.
 

R E K L A M A


Wszystkie problemy finansowe Polaka

Respondenci biorący udział w ankiecie przeprowadzonej dla Providenta – lidera rynku pożyczkowego w Polsce, zostali poproszeni o to, aby odpowiedzieli na pytanie, na co najczęściej brakuje im pieniędzy. 36% badanych wskazało naprawy domu lub samochodu. 33% osób odpowiedziało, że zazwyczaj brakuje im środków na wydatki okazjonalne takie jak święta, wesela czy uroczystości rodzinne. 24% ankietowanych przyznało, że mają zbyt mało funduszy na wyjazdy, zakup sprzętu RTV i AGD oraz pokrycie kosztów leczenia. 20% odpowiedziało, że czasem brakuje im środków na spłatę bieżących rachunków. Na ostatnim miejscu znalazły się spontaniczne zakupy – wskazało je 16% ankietowanych.

Co zrobisz, gdy zabraknie Ci pieniędzy?

Według innego badania przeprowadzonego przez firmę Gfk na zlecenie Providenta Polacy w sytuacji podbramkowej najchętniej korzystają z usług firm pożyczkowych (tak wskazało 36% ankietowanych). Równie często zwracają się o pomoc finansową do rodziny (34% badanych). 15% w takiej sytuacji sięgnęłoby po kredyt lub pożyczkę z banku, a 13% wykorzystałoby własne oszczędności. 17% wskazało inną możliwość pozyskania dodatkowej gotówki na nieprzewidziane wydatki.

W ciągu ostatnich dwudziestu lat diametralnie zmieniło się podejście Polaków do pożyczania pieniędzy. To wynik lepszego dostępu do informacji oraz lepiej prowadzonej edukacji finansowej, zwłaszcza wśród Pokolenia Millenialsów, czyli osób urodzonych między rokiem 1980 a 2000. Jak widać, wciąż jednak jest wiele do zrobienia. 13% osób deklarujących uregulowanie nieprzewidzianych wydatków z własnych oszczędności to zdecydowanie za słaby wynik.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, coraz większym zaufaniem obdarzamy firmy pożyczkowe. Przede wszystkim ze względu na pożyczki internetowe oferujące minimum formalności, możliwość błyskawicznego zasilenia konta dodatkową gotówką i dostosowaną do możliwości formę spłaty zadłużenia. Zgodnie z zasadami odpowiedzialnego pożyczania uważnie czytamy umowy i zwracamy uwagę na całkowity koszt zobowiązania oraz wysokość miesięcznych rat. W naszych oczach zdecydowanie zyskują te firmy, które mogą pochwalić się długą obecnością na rynku, prestiżowymi nagrodami oraz pozytywnymi opiniami.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
R E K L A M A
R E K L A M A