Czas na walkę o ligowy byt

Czas na walkę o ligowy byt - Zdjęcie główne

3 zwycięstwa, 3 porażki i jeden remis - takim bilansem okresu przygotowawczego legitymują się gracze rawickiej Rawii.

W minioną sobotę drużyna Radojewskiego przeszła ostatni sprawdzian przed zbliżającą się wielkimi krokami pierwszą wiosenną kolejką ligową. Rawiczanie na boisku przy stadionie żużlowym podejmowali ekipę Piasta Kobylin. Drużyna ta jest w czołówce kaliskiej klasy okręgowej i widać było, że to solidna i poukładana ekipa. Mecz zaczął się dość spokojnie. Drużyny miały problemy z konstruowaniem akcji, ponieważ płyta boiska nie pozwalała na zbyt wiele. Po około pół godzinie gry na prowadzenie wyszli przyjezdni. - Znów popełniliśmy głupi błąd w defensywie, straciliśmy bramkę i musieliśmy gonić wynik - tłumaczył trener Rawii Jerzy Radojewski. Piast prowadzenie utrzymał do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę. Po zmianie stron mecz nadal był mocno wyrównany. Rawia pierwszą skuteczną akcję przeprowadziła w 55. minucie. Bramkę wyrównującą strzelił Arkadiusz Wąchała. Ten sam zawodnik kilkanaście minut później po raz drugi trafił do siatki Piasta, tym razem z rzutu karnego. Rawia z prowadzeniem 2:1 dotrwała do ostatniego gwizdka i pozytywnym akcentem zakończyła zimowe przygotowania. Pierwszy mecz ligowy tej wiosny drużyna Radojewskiego rozegra w najbliższą sobotę. O 15.00 na własnym obiekcie podejmować będzie SKP Słupca.

Rawia Rawag Rawicz - Piast Kobylin 2:1 (0:1)

1:1 - Arkadiusz Wąchała (55'), 2:1 - Arkadiusz Wąchała (67')

Rawia: Karol Danek (Sebastian Cieśla) - Patryk Wawrzyniak, Mariusz Molka, Bartosz Materkowski, Damian Walkowiak, Kamil Niedźwiedź, Stanisław Kołeczko, Mateusz Pijanowski, Arkadiusz Wąchała, Cezary Lorenc, Marcin Masełkowski, Arkadiusz Woźniak, Tomasz Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Bartosz Frąszczak, Seweryn Materkowski, Szymon Świtała, Marcel Kubeczka