Czekając na przełamanie

Czekając na przełamanie - Zdjęcie główne

W poprzednim tygodniu rawicka Rawia rozegrała dwie ligowe kolejki. Najpierw (w środę) podopieczni Radojewskiego zagrali zaległy mecz z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Było to spotkanie z 9. kolejki, które zostało odwołane po obfitych opadach deszczu.

Przełożenie tego pojedynku nie wyszło rawiczanom na dobre. Mecz zaczął się od przewagi miejscowych, ale pierwsza bramka padła dopiero w 20. minucie. Ostrovia była lepsza, ale do przerwy było tylko 1:0. Prawdziwe punktowanie Rawii zaczęło się po zmianie stron. Drużyna Radojewskiego sprawiała wrażenie zagubionej, a ostrowianie rozpędzali się z każdą minutą. W 63. minucie było 4:0 i jasne stało się, że rawiczanie wrócą do domu z niczym. W końcówce miejscowi dołożyli jeszcze dwa gole, a Rawia strzeliła bramkę honorową. W 5. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Wawrzyniak. Ostrovia wygrała 6:1.

Wydawało się, że łatwiejsze zadanie czeka zawodników Rawii w ostatnią sobotę. Rawiczanie także w meczu wyjazdowym mierzyli się z Turem Turek. Mecz od pierwszego gwizdka nie był porywającym widowiskiem. Sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Pierwsza odsłona bramek nie przyniosła. Po zmianie stron inicjatywę zaczęli przejmować przyjezdni, ale niestety gola strzelił Tur. Karol Danek po raz pierwszy skapitulował w 71. minucie. Rawia próbowała odrobić stratę, otworzyła się i „nadziała się” na dwie kontry. - Przy obu tych bramkach „maczał palce” Arkadiusz Wąchała - mówił trener Rawii Jerzy Radojewski. W drugiej sytuacji Wąchała sfaulował gracza Tura w polu karnym i gol na 3:0 padł w doliczonym czasie gry z rzutu karnego. Rawia doznała piątej porażki w tym sezonie i sytuacja staje się coraz gorsza. Szansa na przełamanie już w najbliższą sobotę. Rawiczanie na własnym obiekcie podejmować będą Kanię Gostyń, która także ma spore problemy z punktowaniem w IV lidze. Początek meczu o 15.30.

Tur Turek - Rawia Rawag Rawicz 3:0 (0:0)

Rawia: Karol Danek - Tomasz Wawrzyniak, Tomasz Skrzypczak, Patryk Siniecki, Damian Walkowiak, Kamil Niedźwiedź (90'Patryk Skrzypczak), Kamil Cheba (80'Szymon Zaborowski), Marcin Masełkowski (84'Oskar Maciejewski), Dominik Mucha (80'Arkadiusz Wąchała), Ahmed „Luka” Abdullah, Jakub Borowczyk