Cztery spotkania w sześć dni. Rawiczanki ze zmiennym szczęściem [FOTO]

Cztery spotkania w sześć dni. Rawiczanki ze zmiennym szczęściem [FOTO] - Zdjęcie główne

Pracowity okres za zawodniczkami Olimpu. Rawiczanki rozegrały cztery mecze w sześć dni. Dwukrotnie triumfowały.

W poniedziałek i czwartek podopieczne Lecha Pietraszka rozgrywały spotkania w ramach ligi młodziczek starszych. Najpierw podejmowały MKS Tęczę Leszno. Mecz idealnie rozpoczął się dla gospodyń. Prowadziły 10:0. Z czasem do głosu doszły przyjezdne, które - po reprymendzie trenera i przy żywiołowym dopingu grupy kibiców z Leszna - zniwelowały straty i po niespełna sześciu minutach gry już prowadziły. Przed ostatnią kwartą przyjezdne osiągnęły 13-punktową przewagę. Rawiczanki nie potrafiły jej już zniwelować. Wynik końcowy brzmiał 64:77. Zdjęcia można zobaczyć TUTAJ.

W kolejnym spotkaniu rawiczanki zagrały z UKS-em Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski. Tym razem rywalizacja była bardzo wyrównana. Przed ostatnią akcją meczu miejscowe zawodniczki prowadziły punktem. Na kilka sekund przed końcem spotkania przyjezdne, wspierane przez kibiców z Ostrowa Wielkopolskiego, miały piłkę. Źle ją jednak rozegrały i nie zdobyły punktów. Dzięki temu gospodynie wygrały 54:53. Zdjęcia TUTAJ.

W sobotę podopieczne Lecha Pietraszka udały się do Suchego Lasu. Miejscowy Basket Team podejmował Olimp w ramach ligi kadetek B. W tym meczu ton rywalizacji nadawały przyjezdne, które od pierwszej minuty kontrolowały przebieg spotkania. Rawiczanki osiągnęły wysoką, 41-punktową przewagę. W ostatniej kwarcie częściowo została ona jednak częściowo zniwelowana.

Basket Team Suchy Las - UKS Olimp Rawicz 54:89
Kwarty: 6:26, 17:23, 15:30, 16:10
Punkty dla Olimpu: Starczewska - 13, Herman - 0, Pacholczyk - 18, Jędryczka - 2, Mazur - 0, Susła - 40, Ziętek - 2, Pieprzyk - 0, Musielak - 0, Sworowska - 2, Grześkowiak - 6, Góźdź - 6

Ostatni mecz odbył się w Poznaniu. Wczoraj rawiczanki były podejmowane przez miejscowy MUKS. Ekipa ze stolicy Wielkopolski to jedna z najlepszych drużyn w kraju w lidze młodziczek starszych.

Poznanianki wygrały przekonująco, prezentując wysoką skuteczność i bardzo dobrą grę w obronie. Szkoleniowiec UKS Olimp przyznał, że jego podopieczne nie zagrały źle, a chwilami skutecznie przeciwstawiały się renomowanym rywalkom. - Popełniliśmy zbyt dużo prostych błędów w wyprowadzaniu piłki, dzięki czemu MUKS miał szybkie kontry. Stąd tak wysoki wynik - podsumowuje trener Lech Pietraszek.

MUKS Poznań - UKS Olimp Rawicz 105:42
Kwarty: 26:6, 27:11, 26:16, 26:9
Punkty dla Olimpu: Starczewska - 6, Jędryczka - 15, Mazur - 0, Susła - 6, Ziętek - 3, Pieprzyk - 1, Musielak - 0, Sworowska - 8, Grześkowiak - 0, Kaczmarek - 1, Góźdź - 2