Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 Dom Kultury
R E K L A M A

Czujnik czadu uratował lokatorów mieszkania w bloku

› Aktualności 10 miesięcy temu    6.12.2017
Grzegorz Heluszka
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
 fot. Dawid Bela (archiwum)

W Rawiczu, w mieszkaniu trzyosobowej rodziny doszło do wydobycia się tlenku węgla.

We wtorek 5 grudnia 2017 r. w godzinach wieczornych mieszkaniec jednego z bloków przy ul. mjr. Sucharskiego powiadomił dyżurnego straży pożarnej o załączeniu się czujnika tlenku węgla zainstalowanego w łazience jego mieszkania.

Przybyli na miejsce strażacy zbadali skład powietrza. Ustalili, że czad występował w stężeniu 100 ppm w pomieszczeniu, w którym zainstalowany był piecyk gazowy. Piecyk został wyłączony, a pomieszczenie przewietrzone.

- To już drugi przypadek w tym sezonie grzewczym, kiedy czujnik tlenku węgla zasygnalizował rawiczanom prawdopodobieństwo pojawienia się śmiertelnie niebezpiecznego gazu jakim jest tlenek węgla, potocznie nazywany „czadem” - mówi Krzysztof Skrzypczak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawiczu.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce 7 października br. w budynku wielorodzinnym przy ul. Westerplatte i również dotyczyło łazienki.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 2 głosów: 2 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (3)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Osiedlanka
10 miesięcy temu ocena: 100%  3
I znowu osiedle Westerplatte... Spoldzielnia niech lepiej zadba o fachowość panow sprawdzających gaz. Mieszkalam tam, wiem jak jest. Non stop przychodza i cos "sprawdzaja" to gaz to wentylacje. Nie dość ze obudza o 7 rano to i tak tylko wejda i każą podpisac papierek że jest wszystko ok. Nawet nie sprawdzaja. Tak to wyglada... Dopiero jak ktos powie że chce miec sprawdzine to z wielka łaska to zrobia.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ls
10 miesięcy temu 2
wyczuli*
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ls
10 miesięcy temu 1
to nie żaden czujnik czadu to ludzie wychuli zapach dymu :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A