Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Czwarty dzień FORMY - koniec wieńczy dzieło [FOTO]

› Kultura i Rozrywka 3 miesiące temu    12.08.2019
Włodzimierz Jędrzejczak
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Klimatyczny koncert formacji „Sutari” był ostatnim punktem tegorocznej FORMYKlimatyczny koncert formacji „Sutari” był ostatnim punktem tegorocznej FORMY fot. Włodzimierz Jędrzejczak
Włodzimierz Jędrzejczak
napisz do mnie ‹
moje inne artykuły ‹

Ostatni, czwarty dzień FORMY rozpoczął wernisaż prac uczestników warsztatów kolażu, prowadzonych przez Joannę Dworak. Efekty były znakomite!

Potem odbyło się spotkanie autorskie z pisarzem Jakubem Małeckim, które bardzo ciekawie prowadziła dyrektor Rawickiej Biblioteki Publicznej, Adrianna Kaczmarek. Gość FORMY opowiadał o swojej drodze do pisarstwa, poprzez pracę z banku i wolontariat w Domu Pomocy Społecznej. Mówił również o swoich zainteresowaniach, literackich pasjach, warsztacie pisarskim i planach na przyszłość. Rozmowa toczyła się wartko, Jakub Małecki opowiadał ciekawie i swobodnie. Zupełnie nie czuło się dystansu między nim, a publicznością.

Po spotkaniu z Jakubem Małeckim w warsztatach Zespołu Szkół Zawodowych odbył się wernisaż wystawy plakatu Przemysława Szydłowskiego. Cechowała je oszczędność bardzo przemyślanej formy, ciekawa kolorystyka i niecodzienne pomysły

Następnym punktem programu był spektakl „jedna trzecia” w wykonaniu rawickiej formacji muzycznej „Strefa Niskich ciśnień i Henryka Pawłowskiego, który był „głosem”. Była to niecodzienna podróż przez sen, czasem okrutny i męczący, niekiedy refleksyjny i w miarę spokojny. Liryczny bohater spektaklu uspokaja się muzyką, były odniesienia do Krzysztofa Komedy i The Beatles. Wymowa całości była dość pesymistyczna, ale także „życiowa”. Każda droga kiedyś się kończy i trzeba się pogodzić z nieuchronnym odejściem, które jednak można jakby emocjonalnie „przygotować”.

W parku przy domu kultury Agnieszka Ciszewska wraz z przyjaciółmi rozpaliła zbudowany z butelek piec do wypalania ceramiki. Drugi, zbudowany z cegieł rozpalono przed występem formacji „Sutari”. Jeszcze przed koncertem dyrektor domu kultury Dariusz Tarszkiewicz podziękował pracownikom zaangażowanym w przygotowanie FORMY, a także współpracującym instytucjom kulturalno - oświatowym (Muzeum Ziemi Rawickiej, Rawicka Biblioteka Publiczna, Zespół Szkół Zawodowych, Szkoła Podstawowa nr 6).

Koncert tria „Sutari” był ostatnim punktem 19. edycji FORMY. Bardzo klimatyczny, opierał się o ludowe melodie związane z obrzędami i świętami. Energia bijąca ze sceny udzieliła się publiczności, która nagrodziła występ rzęsistymi oklaskami i „wymusiła” bis.

+ 3 głosów: 3 (100%) 0 -
    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
    Komentarze (0)

    Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

    dodaj komentarzbądź pierwszy!