Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Czy będzie dofinansowanie rewitalizacji? Ogłoszono wyniki

› Aktualności› Samorząd 5 miesięcy temu    30.11.2018
Grzegorz Heluszka
komentarzy 34 ocen 12 / 0%
A A A
 fot. UMiG Rawicz

Gmina Rawicz złożyła wniosek o dofinansowanie projektu rewitalizacji centrum miasta do Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzisiaj ogłoszono listę rankingową projektów.

Rawicz nie znalazł się w gronie samorządów, które mogą otrzymać dofinansowanie. Jak twierdzi burmistrz Grzegorz Kubik, według wstępnych szacunków, gminie zabrakło 3,5 punktu, aby uzyskać dotację. W ocenie merytorycznej przyznano 36 z maksymalnej ilości 44 punktów.

- Złożymy odwołanie, bo uważamy, że ocena projektu została zaniżona - deklaruje Kubik i zapewnia, że mimo braku dofinansowania, prace ruszą w 2019 roku.

Gmina opracuje teraz nowy harmonogram inwestycji, na wypadek, gdyby odwołanie nie zostało uwzględnione.

- Pierwszym elementem będzie przebudowa przestrzeni centrum miasta, a w drugiej kolejności biblioteka i centrum senioralne. Myślę, że sobie poradzimy - mówi burmistrz.

Całość projektu miała kosztować około 21 mln zł, gmina wnioskowała o przyznanie 12 mln zł
 

R E K L A M A
R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 12 (0%) 12 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (32)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bbbb
5 miesięcy temu ocena: 26%  32
Oby to tylko nie była ocena polityczna. Trzeba zobaczyć jakie samorzady dostały . Zrobcie rynek etapami i ok
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Do Legionisty
5 miesięcy temu ocena: 93%  31
W 2020 ma zostać uruchomiona nitka Kolei Wielkopolskich finansowanych przez Marszałka do Kościana przez Czempiń i z Czempinia do Śremu w latach 2022-2025. Wg Master-planu dla Poznańskiej Kolei Metropolitalnej samorządy mają partycypować w utrzymaniu tych kolei. Dotacje na rewitalizację - Kościan - 5mln, Czempiń 14mln. Marszałek daje, ale potem zabierze. Jakieś pytania? :-)
~ Zwyciężyłeś ( aś ) i dalej broń silnie
5 miesięcy temu ocena: 53%  30
Ja rozumiem że mógł być bardzo dobry. Jednak inne musiały być lepsze. I na tym już poprzestańmy, bo jak tak mądrej głowie dyskutować z laikiem i ignorantem, który patrzy na to wszystko z dystansu, bezstronnie i nie zaślepiony swoim idolem. A przede wszystkim niezależny od wszelakich towarzystw "polityczno- byznesowych". A co do plant i innych niedoróbek, zapytam a od kogo zależy porządek i jakość wykonanie jak nie od inwestora, którym to jest gmina. Co do plant, to kłamiesz, bo gmina też nie uzyskała dofinansowania. Życzę owocnych i naprawdę dobrych , lepszych od innych projektów, które uzyskają dofinansowanie.
~ Do Legionisty laika
5 miesięcy temu ocena: 67%  29
Jeśli dobrze życzysz miastu Rawicz to nie będziesz uprawiał bezsensownej polemiki. Kościan ma bardzo silną reprezentację w postaci posła *N i PO. Akurat projekty o których piszesz - planty, rynek, fontanna i ratusz nie miały nic wspólnego z dofinansowaniami zewnętrznymi, a sytuacje na tych obiektach nie wynikały z przyczyn zależnych od Gminy. Wniosek o dofinansowanie rewitalizacji opracowywali pracownicy Urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy, eksperci zewnętrzni z udziałem osoby po studiach na SGH i UJ na kierunku rewitalizacja nadzorowanego przez ministerialnego eksperta. Silnie będę bronić tego projektu, bo był bardzo dobry, o czym jako kontestator internetowy i laik nie możesz mieć pojęcia.
~ Legionista
5 miesięcy temu ocena: 54%  28
Nie będę z tobą dyskutował, z daleka widać , słuchać i czuć ze jesteś SILNIE umoczony w ten projekt, dlatego tak go zaciekle bronisz. Widzisz a Kościan dostał dofinansowanie na swój rynek i to 5 ml na 8,5 całości kosztów. Wam nie dali bo widzą jak realizujecie różne przedsięwzięcia, gdzie nie spojrzeć to wtopa, fontanna, planty, ratusz. Co myślicie że ci którzy przydzielają te pieniądze nie czytają takich informacji. Skoro facet ze świnexu opierał się na opiniach z portali , to i tam też czytają.
R E K L A M A
~ Do Legionista II
5 miesięcy temu ocena: 47%  27
Chętnych na fundusze jest wielu. Brakujące punkty nie są przypadkiem. Po prostu obcina się o jeden, dwa, trzy, żeby nie dać projektom konkurencyjnym. Dlaczego jest najlepszy - napisane. O sukcesie nie tylko decyduje nie tylko jakość projektu. Z tego co wiem pracowali przy nim pracownicy Urzędu i jednostek organizacyjnych Gminy. I jest dobry. Po prostu. A co decyduje poza jakością - napisano poniżej.
~ Legionista II
5 miesięcy temu ocena: 72%  26
To wasze samochwalstwo jest przerażające, skoro taki SUPER ten projekt to dlaczego nie dostaliście dofinansowania? Wy zawsze niewinni. A może to wina Pawłowskiego? Wy już temat rewitalizacji Rawicz wykorzystaliście przy plantach, fontannie i ratuszu, no jeszcze dorzucimy urząd. Zawsze wam brakują trzy punkty, taki przypadek.
~ do Legionisty
5 miesięcy temu ocena: 28%  25
A może ty masz na..... w łepetynie? Skąd wiesz że projekt był skopany i na jakiej podstawie tak twierdzisz? Wiesz jak był napisany i co zawierał? Zamiast paplać pierdoły spójrz na listę i zobaczysz jakie "kryteria" decydowały że szkoła wyższa, archidiecezja, poznański rynek zapobiegają patologiom społecznym w społeczności lokalnej? Zwiększeniem edukacji na poziomie wyższym, tworzeniem miejsca modlitwy czy łażeniem po poznańskim rynku z budami z odpustową tandetą. Rawicz miał w projekcie zaplanowane oddziaływanie systemowe: pomoc społeczną (Buszy), kulturę (rynek) i edukację (Szarych Szeregów). Żaden projekt w Wielkopolsce nie wyczerpywał tak tematu rewitalizacji. Pomyśl zanim napiszesz.
~ Legionista.
5 miesięcy temu ocena: 93%  24
A ten(ta) już silnie kombinuje z oceną polityczną i wywołuje bezpartyjne duchu niepokoju. A może prościej powiedzieć że projekt został skopany, uderzyć się w pierś, powiedzieć " mea culpa" i po bólu. Zabrać się do roboty a nie politykę uprawiać. Do polityki trzba mieć łeb, a nie gorącą głowę. Jakby to Wódz Piłsudski powiedział " wam kury szcać prowadzać, a nie politykę uprawiać
~ Lepiej hurtem
5 miesięcy temu ocena: 100%  23
Ty wiesz co móisz? Rynek etapami ( 10 lat). Już planty miały być robione etapami, i co? Rozdupili całe i grzebią do dziś.
~ trt
5 miesięcy temu ocena: 59%  22
Czy z dofinansowaniem czy bez rewitalizacja jest absolutnie konieczna jak wygląda nawierzchnia rynku każdy widzi a niestety przez kilkadziesiąt ostatnich lat nie robiono nic żeby to zmienic.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Biały Miś
5 miesięcy temu ocena: 100%  21
Ponieważ poprzednie władze zajmowały się konkretami a nie picem. Wszystko dla oka, na pokaz.
~ rynek
5 miesięcy temu ocena: 83%  20
A mnie to nie dziwi. W Poznaniu wiedzą lepiej, że w takiej dziurze na Rynku nie ma racji bytu dla kawiarenek, ogródków, etc. To nie Wrocław czy Kraków. Projektant powinien ze wstydu płonąć, kasując większość zielenie, której mamy w mieście tak mało. Dlaczego nie ma programu obsadzania ulic zielenią na kształt Piłsudskiego? Po co na tym Rynku takie hektary betonu? Ma burmistrz kasę czy kolejny kredycik ze spłatą za 6 lat po karencji i wylotce ze stołka.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Wizualnie ty ty tu nie pasujesz
5 miesięcy temu ocena: 100%  19
Kropka- silny filozof. Bo na jednym placu jest zieleń, to już na drugim być nie może. Jakie znaczenie mają dla życia ludzi drzewa było w 4 klasie na przyrodzie.
~ c.d.
5 miesięcy temu ocena: 100%  18
No i pytanie. Gdzie chcesz tą zieleń w ciasnych uliczkach Rawicza sadzić, gdzie chodniki są nawet wąskie ? Mówię tutaj o centrum wewnątrz plant oczywiście, bo o tym mowa. Raczej tego co masz na Piłsudskiego nie zrobisz nawet na najszerszych ulicach jak np. Grunwaldzka, czy 3 Maja. Co najwyżej na środku wzdłuż deptaków możnaby coś pokombinować, ale nie wymyślaj czegoś na siłę.
~ .
5 miesięcy temu ocena: 33%  17
Mamy mało zieleni w mieście? Gdzie Ty masz oczy? Same wały dają mnóstwo zieleni razem z parkiem, co jest bardzo na plus i sprawia, że klimat w naszym mieście jest wyjątkowy, a kilka drzewek na krzyż po różnych ulicach to jest wszędzie. W większości miast jak się spaceruje, to jest jeden beton, czasami zdarzy się jakiś mały park. W niektórych miastach jest więcej zieleni na rynku, np. w Żmigrodzie, Bojanowie czy Miejskiej Górce, ale tam nie ma ratusza na środku, My w dodatku mamy kolosa. Zieleń może i by się przydało więcej w skupisku, tylko czy to by pasowało wizualnie? Mamy dużo zieleni na "Zielonym Rynku". Na tą chwilę wokół parkingu drzewka są, tyle że mogłyby to być skromne żywopłoty, możnaby przyciąć od czasu do czasu, a nie większe choinki (tuje?). Wg mnie Rynek źle wygląda obwarowany autami ze wszystkich stron.
~ jan
5 miesięcy temu ocena: 37%  16
Może tych co oceniali przywieźć do Rawicza na rynek niech zobaczą jak to wygląda, to od razu dorzucą 10 punktów. Rynek wygląda ładnie na zdjęciach, bo ładny ratusz odwraca uwagę od tego koszmaru jakim jest nawierzchnia rynku z tymi krzakami dookoła.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mm
5 miesięcy temu ocena: 63%  15
Miej pretensje do tych co przygotowali wniosek o dofinansowanie, a nie tych co oceniali. Jki wniosek - taka ocena.
~ Mario
5 miesięcy temu ocena: 83%  14
Myślę że sobie poradzimy, no pewnie zadłużymy miasto to damy radę a przypominam że jeszcze Sarnowa miała obiecaną rewitalizację więc jeszcze nasze dzieci będą spłacać te kredyty
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Znam go
5 miesięcy temu ocena: 17%  13
Używajcie i dworujcie sobie. Kubik tak szybko się nie poddaje
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Bo już cię nie widać.
5 miesięcy temu ocena: 100%  12
Betii proszę !!!
~ kik
5 miesięcy temu ocena: 86%  11
W ramach projektu rewitalizacji rynku jest choinka i bombka !
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Janka
5 miesięcy temu ocena: 43%  10
To jest bolączką miasta na peryferiach województwa. Zawsze byliśmy pomijani .
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Maria
5 miesięcy temu ocena: 76%  9
Zastanawiam się dlaczego z takim uporem maniaka, burmistrz chce remontu rynku? Tak samo było z plantami, w sumie szału nie ma. Dla mnie jako rawiczanki nie ma różnicy, ale kasa gminy to chyba sięgła już dna? No, zawsze można pogłębiać to dno.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kameleon
5 miesięcy temu ocena: 40%  8
Maria czy Marek?
~ ...
5 miesięcy temu ocena: 27%  7
Maria, przejdź się na rynek bo widać, że chyba nie byłaś tam od około 30 lat.
~ Jan
5 miesięcy temu ocena: 27%  6
Maria idź do okulisty.nie widzisz jak rynek wygląda ?
~ Zocha
5 miesięcy temu ocena: 82%  5
"uważamy, że ocena projektu została zanizona" Może trzeba się zastanowić dlaczego projekt został nisko oceniony? Czegoś w nim brakuje? Miejsc rekrascynych? Zieleni?
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ do Romana
5 miesięcy temu ocena: 87%  4
Widzisz Romek, już masz odpowiedź na kogo trzeba było głosować. A ty musiałeś swoje, na PiS i przystawki typu BSR głos oddałeś,
~ Roman
5 miesięcy temu ocena: 28%  3
Niczego nie brakuje. Projekt był wszechstronny. Towarzysze z PO dali swoim.
~ ...
5 miesięcy temu ocena: 92%  2
Sukces goni sukces...
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Iza
5 miesięcy temu ocena: 96%  1
kredyt goni kredyt.
R E K L A M A
R E K L A M A