Antyspam
R E K L A M A
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M A
R E K L A M A

Czy złożyłeś zeznanie? Kilkaset osób może dostać mandaty

› Aktualności 10 miesięcy temu    12.05.2018
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. archiwum portalu

Na złożenie rozliczenia podatkowego w urzędzie skarbowym mieliśmy czas do końca kwietnia. Kilkaset osób z naszego powiatu, które tego nie zrobiły, musi liczyć się z konsekwencjami.

Złożenie formularza PIT stanowi podstawowy obowiązek podatnika. Obejmuje on każdego, kto w roku poprzednim uzyskał dochód. Do rawickiego urzędu skarbowego do tej pory wpłynęło 27.059 zeznań rocznych (zarówno osób prawnych jak i fizycznych).

R E K L A M A

- Szacujemy, że nawet około 600 podmiotów (w tym 550 osób fizycznych) mogło nie wywiązać się z obowiązku złożenia zeznania rocznego - zaznacza Maciej Hodura, zastępca naczelnika w Urzędzie Skarbowym w Rawiczu.

Na osoby, które spóźniły się ze złożeniem zeznania może zostać nałożona kara grzywny. Wysokość mandatu karnego wynosi od 210 zł do 4.200 zł. Zgodnie z przepisami, w przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa kierowana jest do sądu. Orzeczona tu grzywna może sięgać nawet 42 tys. zł.

Z roku na rok rośnie liczba podatników z naszego powiatu, którzy rozliczają się z fiskusem przez internet. W ubiegłym roku było to 57,10 %. W tym taką formę wybrało 65,31 %.

R E K L A M A
R E K L A M A
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (1)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ##
10 miesięcy temu ocena: 100%  1
To może jeszcze niech powiedzą ile trzeba czekać na dwór podatku... Bo ja już równo 2 miesiące czekam....
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A