Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AB1 Rawbud

Decyzja podjęta. Lokś rezygnuje z prowadzenia Orli

› Aktualności 3 miesiące temu    9.07.2019
Weronika Skrzypczak
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A

Z rolą szkoleniowca Orli Jutrosin pożegnał się Andrzej Lokś, który od kolejnego sezonu będzie przewodził drużynie Piasta Poniec. Informację potwierdził w rozmowie z „Życiem”.

Jutrosiński zespół w ubiegłym sezonie ligi międzyokręgowej uplasował się na 15. miejscu. Swoje rozgrywki zakończył z bilansem 15 punktów, 4 zwycięstw, 3 remisów oraz 23 porażek. W związku z tym, Orla spadła do klasy okręgowej. O ile ekipa z Jutrosina w ogóle do zmagań w rundzie jesiennej przystąpi. Jak poinformował jej prezes - Dawid Skrzypczak, tego, jak na razie, nie wiadomo. Podobnie jak tego, kto zastąpi na stołku trenerskim Andrzeja Loksia. Wszystko za sprawą braku chętnych zawodników, którzy mieliby zasilić piłkarską kadrę Orli. - Więcej będziemy wiedzieli pod koniec następnego tygodnia - podkreśla Dawid Skrzypczak.

Na głęboką wodę

Andrzej Lokś, zanim trafił na ławkę trenerską Orli, szkolił Zjednoczonych Pudliszki. Kiedy kończył „karierę” w tamtejszym klubie, zapewniał, że chce odpocząć od piłki nożnej. Później, pojawiła się jednak propozycja, aby poprowadził drużynę z Jutrosina. Na tę propozycję przystał. - Chodziło przede wszystkim o tych chłopaków, więc zdecydowałem się, że im pomogę, na tyle, ile będę mógł. Umowę zawarliśmy na 5 miesięcy - opowiada Andrzej Lokś, dodając, że ekipa, którą prowadził została „rzucona na głęboką wodę”. - Inny zespół wywalczył awans do ligi międzyokręgowej, a inny musiał w niej grać. Mimo tego, zarząd robił wszystko, co mógł, aby zespół dalej funkcjonował i dograł tą drugą rundę - zauważa szkoleniowiec. 

Choć na niektóre mecze reprezentantom Orli zdarzało się jechać w jedenastu, a na niektóre... w dziesięciu, drużyna zaczęła grać coraz lepiej. - Wiele razy chłopacy pokazywali, że oni po prostu potrafią grać. Ostatni mecz był najlepszy. Na odprawie założyliśmy sobie, że jest to nasz ostatnie spotkanie w tej lidze i czas pokazać swoje umiejętności od początku do końca. Tak też zrobili - mówi „Życiu” Andrzej Lokś.

Wybrał Piasta

Trener po zakończeniu sezonu przekazał zarządowi Orli informację o tym, jak wygląda sytuacja w drużynie. - Nie da się ukryć, że funkcjonowanie z jedenastką zawodników na dłuższą metę jest po prostu niemożliwe - podkreśla Andrzej Lokś. - Powiedziałem więc, że jeśli będę miał zapewnienie, że pojawią się osoby do gry, to będę mógł do końca roku z nimi pracować.  Wyrażałem nawet takie chęci, bo atmosfera w drużynie jest bardzo fajna. Muszę też przyznać, że bardzo dobrze mi się z zawodnikami w Orli współpracowało. Informacji jednak nie dostałem - stwierdza trener, który ostatecznie zdecydował się na przeprowadzenie rozmów transferowych z innymi klubami. Wybrał Piasta Poniec, występującego w rozgrywkach klasy okręgowej i to z nim powalczy o awans do ligi międzyokręgowej.  

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Antek
3 miesiące temu ocena: 100%  4
Trochę szkoda, że przed klubem z Jutrosina wisi widmo końca.. Mam nadzieję, że da to się jakoś jeszcze uratować. Przede wszystkim potrzeba zawodników, którzy mają chęć do gry i walczą do końca pomimo przeciwności a nie poddają się, bo widać, że przeciwnik jest lepszy. Zawsze trzeba walczyć. Pozdrawiam
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic
3 miesiące temu ocena: 0%  3
Jakiej drużyny mówisz o młodych którzy z piłką byli nieograni oni mieli grać w seniorach bez zawodników z doświadczeniem nigdy by im to nie wyszło. O jakim sponsoringu mówisz Orła nigdy nie miała sponsora który płacił kase
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zawodnik
3 miesiące temu ocena: 100%  2
odejdzie prezes wrócą zawodnicy..." - chyba nie wiesz co mówisz?? "przyjezdne grajki za kase" poszli najpierw bo wycofał się sponsor i nikt by im nie płacił. Gdyby M...nie podjął się prezesa to drużyny już by dawno nie było. A tak to przynajmniej grali młodzi, a co najważniejsze miejscowe chłopaki.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic
3 miesiące temu ocena: 100%  1
Odejdzie prezes wrócą zawodnicy, żaden prezes w szatni nie krzyczy na zawodników epitetami'barany, durnie, głupki ". Teraz jest jak jest dlaczego najstarsi zawodnicy odeszli? Właśnie dlatego
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji