Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY

Dla kogo 1% podatku? Czekamy na zgłoszenia

› Aktualności 7 miesięcy temu    13.01.2019
Karol Pospiech
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Zbliża się okres rozliczeń z urzędem skarbowym. Na łamach „Życia” będziemy publikować informacje o osobach, na rzecz których można przekazać 1% podatku.

W tym roku po raz pierwszy podatnicy będą mogli skorzystać z usługi „Twój e-PIT”. Krajowa Administracja Skarbowa wypełni zeznanie za podatnika w wersji elektronicznej, a następnie udostępni mu je do wglądu, z możliwością uzupełnienia. Jeżeli podatnik skorzysta z tej opcji rozliczenia, powinien przygotować się na zmiany związane z przekazaniem 1% podatku.

Gdy z możliwości odpisu podatku na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego korzystaliśmy w ubiegłym roku, to Krajowa Administracja Skarbowa automatycznie wskaże tę samą organizację w tegorocznym rozliczeniu. To oznacza, że jeśli pieniądze chcemy przekazać na rzecz tego samego podmiotu, nie musimy robić nic. Jeżeli będziemy chcieli wprowadzić zmiany (lub po raz pierwszy przekazać 1%), wtedy należy zmodyfikować przygotowany dla nas PIT w tym zakresie.

Dane organizacji, które są uprawnione do otrzymania pomocy zamieszczane są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Na łamach gazety systematycznie będziemy publikować informacje o osobach, na rzecz których można przekazać 1% podatku.

O kim powinniśmy pamiętać? Czekamy na zgłoszenia:
k.pospiech@zycie-rawicza.pl (w treści e-maila powinno znajdować się zdjęcie osoby na rzecz której ma zostać przekazany 1%, niezbędne dane oraz informacja na jaki cel potrzebne są pieniądze).

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarzbądź pierwszy!