Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 ZS Jutrosin
R E K L A M ABolsiusB2
R E K L A M A

Dłużnicy zgłaszają się do ZUK-u. Kilka osób podjęło pracę

› Aktualności› Samorząd 9 miesięcy temu    13.07.2017
Karol Pospiech
komentarzy 9 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. archiwum

Siedem osób, mających dług w Zakładzie Usług Komunalnych w Rawiczu, tylko w czerwcu odpracowało ponad 3 tys. zł. - Jest coraz większe zainteresowanie - zaznacza wicedyrektor Justyna Urbaniak. Skala zadłużenia lokatorów to prawie 2 mln złotych.

Możliwość odpracowania zaległości czynszowych za mieszkanie komunalne wprowadzono w ubiegłym roku. Można zatrudnić się przy pracach porządkowych (w tym przy sprzątaniu terenów miasta i pielęgnacji zieleni) oraz do wykonywania prac remontowych. Od 1 kwietnia wzrosła stawka godzinowa. Teraz wynosi 13 zł.

Z wnioskiem o zgodę na odpracowywanie czynszu mogą wystąpić osoby, które mają zaległe zobowiązania wobec Zakładu Usług Komunalnych za okres dłuższy niż 3 miesiące (kwota zaległości nie ma znaczenia), niezależnie od tego, czy zaległości zostały zasądzone wyrokiem sądu czy nakazem zapłaty.

Obecnie, z tej możliwości korzysta siedem osób. Wszystkie pracują przy pracach porządkowych. Tylko w czerwcu dłużnicy odpracowali ponad 3 tys. zł.

R E K L A M A

Niektórzy pracują osiem godzin, inni mniej. To może być bardzo elastyczna praca tak, jak komuś odpowiada. Można sobie ustalić dni tygodnia i godziny. Naprawdę zachęcam do skorzystania z tej możliwości. To szansa, bo nie we wszystkich gminach funkcjonuje takie rozwiązanie - przekonuje wicedyrektor.

R E K L A M A
+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kola
9 miesięcy temu ocena: 100%  9
Doprowadzenie do 2 mln zł długu świadczy o "gospodarności" byłego burmistrza. To pieniądze gminy, które dał sobie ukraść. Teraz powinien to odrobić na plantach... albo wyrywać trawę, która zarasta "wschodnią obwodnicę Rawicza"
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nocny Patrol
9 miesięcy temu 8
Co to takiego " dektor miasta " panie krytykować łatwo. A tak nawiasem to kto nie płaci ? czy czasem nie są to obywatele miasta , a może nawet i wyborcy pana " K " czekający na tę obiecaną pracę? Animex już tuż tuż więc nie będą musieli zamiatać plant będą mieli ciekawszą pracę.
~ krytykowac latwo
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
100 procent racji. Dlaczego poprzednik Kubika z tym nic nie robil? dlaczego pozwolil tak zadluzyc ten dektor miasta? Prace na plantach sie znajda.O wschodniej obwodnicy ktora nikt nie jezdzi ciezko wspominac.
~ Zuk
9 miesięcy temu ocena: 40%  6
To żaden jego pomysł, tylko podpatrzył w innych miastach gdzie od kilkunastu lat się długi odpracowuje. Zresztą wynik 3 tysiące złotych to żadna radość tylko kicha na 2 miliony długu... I to nie jest hejt tylko szczera prawda.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Coś
9 miesięcy temu ocena: 100%  5
No to dlaczego wcześniej nikt takiej uchwały nie zrobił.Gdyby była kilkanaście lat to i zadłużenie by spadało choć wiadomo,że to nie za dużo ale zawsze coś
R E K L A M A
~ .....
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
Raczej podpatrzyła.Brawo Grazia .Bardzo dobry pomysł na ludzi
~ jola
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
3000 to zawsze cos a nie tylko liczyc na opieke zeby dac .jak nie beda przychodzic to nic z tego nie bedzie
~ 1234
9 miesięcy temu ocena: 100%  2
podpatrzyc tez trzbea umiec i zrobic to na walsnym gruncie.
~ hejter
9 miesięcy temu ocena: 0%  1
hejt na kubika za pomysł 12 3 4 5 ???
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
R E K L A M A
R E K L A M A