Antyspam
ARTYKUŁY OGŁOSZENIA FIRMY
R E K L A M AA1 - najhipoteczny UL 21-27 lutego

Do Żmigrodu po dwóch torach. Modernizacja odcinka Rawicz - Bojanowo niebawem

› Aktualności› Wydarzenia 3 miesiące temu    7.11.2019
Dawid Bela
komentarzy 6 ocen 4 / 100%
A A A
Od jutra pomiędzy Rawiczem a Żmigrodem będzie prowadzony po obu torachOd jutra pomiędzy Rawiczem a Żmigrodem będzie prowadzony po obu torach fot. D. Bela

Dobra wiadomość dla podróżujących koleją w kierunku południowym. Od jutra pociągi pomiędzy Rawiczem a Żmigrodem pojadą po dwóch torach. - To zakończenie ograniczenia przepustowości na jednym z modernizowanych odcinków linii Poznań - Wrocław. Inwestycja, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z instrumentu UE CEF „Łącząc Europę", po zakończeniu prac skróci czas podróży między Wielkopolską a Dolnym Śląskiem - informuje Radosław Śledziński, rzecznik poznańskiego oddziału PKP PLK S.A.

Co się zmieniło? - Na przebudowanym odcinku jest nowa sieć trakcyjna, nowoczesny system sterowania. Rozjazdy, wyposażone w system elektrycznego ogrzewania, umożliwią sprawny przejazd pociągów w trudnych warunkach zimowych. Dwutorowa jazda ograniczy ryzyko przerwy w ruchu kolejowym. W przypadku niespodziewanych zdarzeń na jednym torze, możliwa jest dwukierunkowa jazda po drugim - czytamy w komunikacie rzecznika, który dodaje, że w połowie grudnia skończą się prace torowe między Bojanowem a Lesznem. 

Co z odcinkiem Rawicz - Bojanowo?
Do tej pory ruch pomiędzy miastami odbywał się po obu torach. Niebawem to się zmieni. - Prace na odcinku Rawicz - Bojanowo zaczną się po zakończeniu robót na szlaku Bojanowo - Leszno. Ma to nastąpić w grudniu. Podobnie jak na pozostałych odcinkach będziemy modernizować jeden tor, następnie przystąpimy do prac na drugim torze - przekazuje portalowi rawicz24.pl Radosław Śledziński.

Szybsza podróż
Po zmodernizowaniu linii kolejowej pociągi pasażerskie będą mogły rozwinąć prędkość do 160 km/h. Czas przejazdu z Czempinia do granicy Dolnego Śląska skróci się o ok. 20 min. Najszybsze składy pokonają odcinek Poznań-Wrocław w około 1:30 h. - Będzie to możliwe po zakończeniu wszystkich prac i uzyskaniu niezbędnych pozwoleń - twierdzi Radosław Śledziński

Do pociągu z nowych peronów
Dzięki inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. pasażerowie mają zyskać nowoczesne perony zarówno w Bojanowie, jak i Rawiczu. - Wyższe platformy z antypoślizgową nawierzchnią ułatwiają korzystanie z pociągów. Wygodne podróże zapewniają wiaty i ławki. Modernizowane stacje i przystanki są dostosowywane także do potrzeb osób z ograniczonymi możliwościami poruszania się - powstają windy lub pochylnie - dodaje rzecznik.

Finisz za rok
Prace na modernizowanych odcinkach Czempiń - Leszno i Leszno - granica województwa dolnośląskiego są planowane do końca 2020 roku. - Okres realizacji poszczególnych obiektów był zmieniany przede wszystkim ze względu na bezumowne zejście z placu budowy włoskiego wykonawcy. Inwestor zapewnił jednak kontynuację robót na ważnej dla mieszkańców i podróżnych linii kolejowej - zaznacza Radosław Śledziński.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują inwestycję w ramach projektu: „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Wrocław - Poznań, etap IV, odcinek granica województwa dolnośląskiego - Czempiń". Modernizacja warta jest ponad 1,5 mld zł. Prace są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach instrumentu „Łącząc Europę" (CEF).

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Serwisy internetowe jarocinska.pl, zpleszewa.pl, rawicz24.pl, gostynska.pl, krotoszynska.pl nie ponoszą odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze nie są moderowane. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane zgodnie z postanowieniami Regulaminu.

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ajfel 66
3 miesiące temu ocena: 50%  6
Ten bórmistż jest taki fajny, amerykansky :)
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zadowolony
3 miesiące temu ocena: 65%  5
Dziękujemy panie burmistrzu, widać że za Pana rządów w Rawiczu coś się dzieje. Małymi bo małymi krokami idziemy w dobrą stronę. To nic że robimy dwa w przód, a trzy do tyłu. Ważne że idziemy.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 123456
3 miesiące temu ocena: 67%  4
Do Zadowolony. A co ma burmistrz do tej inwestycji? Nic. To jest inwestycja PKP PLK.
~ Ww
3 miesiące temu ocena: 88%  3
Gmina nie jest inwestorem na tej inwestycji.
~ zadowolony
3 miesiące temu ocena: 57%  2
To mówiłem ja. Maliniak. Proszę o mnie pamiętać przy nagrodzie kwartalnej.
~ 159159
3 miesiące temu ocena: 85%  1
I co z tego, że koniec!? zamiast pociągiem można pojechać autobusem, PKP organizuje komunikację zastępczą, samochodem. Ważniejsze jest kiedy koniec budowy tunelu na Masłowo!? No i kiedy porządny objazd? Bo w takim tempie budowy to do 2030 może skończą. A burmistrz nic nie robi aby ułatwić komunikację Masłowo - Rawicz. Największy wyczyn burmistrza dla Masłowa to posadzenie kilkunastu drzewek w Masłowie w ostatnich dniach - cholera wie po co.
odpowiedz oceń komentarz
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji