Dobre widowisko w Pakosławiu

Dobre widowisko w Pakosławiu - Zdjęcie główne

W minioną sobotę byliśmy świadkami kolejnych derbów naszego powiatu w A klasie. Tym razem naprzeciw siebie stanęli Awdaniec Pakosław i Ruch Bojanowo. Forma obu ekip na finiszu rozgrywek jest dobra (obie drużyny w ostatnim czasie pokonały ówczesnego lidera - Sarnowiankę Sarnowa) i obie miały chrapkę na kolejną derbową wygraną.

Starcie lepiej zaczęło się dla przyjezdnych. W 8. minucie wynik spotkania otworzył Marek Lutowicz. Podopieczni Nowickiego w tej rundzie na własnym obiekcie nie zwykli przegrywać, dlatego mogliśmy być pewni, że emocje dopiero przed nami. Kto przyszedł w sobotnie popołudnie na pakosławski stadion z pewnością nie mógł być rozczarowany. Po kwadransie gry pakosławianie odpowiedzieli golem Wojciecha Cieplika i na przerwę zawodnicy schodzili przy wyniku remisowym. Po zmianie stron znów oglądaliśmy otwarty futbol. Wydaje się, że Ruch stworzył więcej sytuacji, ale Awdaniec był skuteczniejszy. W drugiej połowie na placu gry pojawił się Miłosz Kaczmarek i to ten zawodnik w 65. minucie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Więcej o tym meczu we wtorkowym wydaniu "ŻR".

Awdaniec Pakosław - Ruch Bojanowo 3:2 (1:1)

0:1 - Marek Lutowicz (8'), 1:1 - Wojciech Cieplik (15'), 2:1 - Miłosz Kaczmarek (65'), 3:1 - Karol Deka (75'), 3:2 - Waldemar Grygowski (82')

Awdaniec: Szymon Krawczyk - Wojciech Zimny, Szymon Dolata (80'Wojciech Skrzypek), Dominik Małecki, Bartosz Kaczmarek, Hubert Panek, Bartosz Krenc (60'Robert Szkudlarek), Kamil Stróżyński (46'Miłosz Kaczmarek), Dawid Durczewski (46'Szymon Szwarc), Karol Deka (84'Paweł Zimny), Wojciech Cieplik (67'Konrad Kaliciński)

Ruch: Kosma Zawidzki - Grzegorz Potoczny, Dawid Kubacki, Waldemar Grygowski, Bartosz Rządkowski, Przemysław Lipowicz, Ryszard Lipowicz, Zbigniew Lipowicz, Marek Lutowicz, Piotr Cheba, Bogumił Ceglarek