Dobre występy licealistek. Walczyły do samego końca

Dobre występy licealistek. Walczyły do samego końca - Zdjęcie główne

W hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Rawiczu zorganizowano Mistrzostwa Rejonu Leszczyńskiego w koszykówce dziewcząt. Udział w turnieju wzięła także reprezentacja gospodyń.

Rawicka hala w ramach koszykarskich rozgrywek gościła drużyny z: Zespołu Szkół nr 2 z Leszna, I Liceum Ogólnokształcącego z Kościana i Liceum Ogólnokształcącego z Wolsztyna. Pierwsze spotkanie eliminacyjne wygrała ekipa z Leszna, która pokonała kościańskie koszykarki 55:10.

W drugim spotkaniu, reprezentacja I Liceum Ogólnokształcącego triumfowała nad zespołem z Wolsztyna - 25:8. To spowodowało, że drużyna gospodyń zmierzyła się w meczu finałowym z reprezentacją Zespołu Szkół nr 2 Leszna.

Od początku meczu faworyzowane leszczynianki objęły prowadzenie, jednak zespół z rawickiego liceum odbudował się i już w drugiej połowie spotkania prowadził kilkoma punktami.

Niestety, w ostatniej kwarcie rawiczankom zabrakło sił, a zmęczenie wykorzystały licealistki z Leszna i to one triumfowały w Mistrzostwach Rejonu Leszczyńskiego.